Alkoholowe szaleństwo a później detoks?

Picie alkoholu jest jednym z tych czynników, które wpływają na pozytywny proces socjalizacji w społeczeństwie. Spożywanie trunków alkoholowych podzielić można na lekkie, umiarkowane, nadmierne i wynikające z uzależnienia.

Lekkie spożywanie alkoholu

Osoba, którą można określić powyższą frazą stosunkowo rzadko pije alkohol, najczęściej są to trunki o małej zawartości alkoholu – piwo oraz wino. Jeśli piwo to często słabsze – od 4,5 do 5,2 promili, wino – najczęściej białe oraz różowe – czyli mniej upijające. Osoby pijące alkohol sporadycznie upijają się szybciej, raczej stronią od suto zakrapianych imprez, wolą napić się z głową, rozsądnie, nie chcą mieć kaca i unikają przedawkowania.

Alkohol w ilości umiarkowanej

Osoby spożywające alkohol w takiej ilości czasami lubią się zabawić, detoks alkoholowy raczej im nie grozi, ale czasami przesadzają. Najczęściej jednakże kończy się na maksymalnie kilku piwach. Tego rodzaju osoby rzadko piją do lustra, ale jeśli już to jest to raczej mocne piwo do meczu lub filmu aniżeli trunki o wysokiej mocy jak wódka, gin, whiskey czy tequila. Umiarkowane spożywanie alkoholu może jednakże oznaczać „konkretne łojenie podczas grubej imprezy” to jest picie na umór – najczęściej z roztańczonym oraz rozbawionym towarzystwem. Efektem takich czynności najczęściej jest kac – także ten moralny, świadczący o tym, że jest się zażenowanym własnym zachowaniem z poprzedniego wieczoru.

Nadmierne picie – czy potrzebny jest detoks

Zbyt duże dawki alkoholu w zbyt krótkich odstępach czasu mogą być zagrożeniem dla osoby pijącej. Wątroba odmawia posłuszeństwa, głowa staje się coraz bardziej pusta, otumaniona, człowiek staje się agresywny, ogłupiały, nie może skoncentrować się na normalnym funkcjonowaniu, zaś rozwiązaniem ewentualnych problemów jest …butelka początkowa szampana, potem wina, a na końcu..czystej, mocnej 40% wódki. Nadmierne picie powinno być ostro zakończone przez kogoś bliskiego – najlepiej przyjaciela bądź rodzinę.

Leczenie uzależnień - detoks - terapia dla alkoholików

Picia prowadzące do uzależniania – tu konieczny jest detoks

Codziennie kilka piw – bez większego powodu. Przed obiadem, po obiedzie, do serialu, po serialu, w łóżku, po wstaniu z łózka. Kieliszek wódeczki przed snem i po przebudzeniu się, czasem także w pracy. Skóra robi się czerwona – zaś ciało dostaje delirki bez wódki. To już mocna, wyraźna oznaka początkowego alkoholizmu – w takim stanie niezbędny może być detoks – czyli natychmiastowa metoda odstawienia butelki z silnym trunkiem. Leczenie może być drastyczne, jednak pozwala wyleczyć się z bądź co bądź groźnej dla siebie oraz otoczenia choroby nazywanej powszechnie alkoholizmem. Detoks trwa kilka tygodni, zaś po jego ukończeniu bliskie pijącemu osoby muszą pomóc mu zapobiegać powrotowi do alkoholu. Osoby uzależnione często piją bez totalnie żadnego powodu, alkohol jest dla nich jak powietrze – piją by móc dalej żyć, piją dla samego picia. Skutki picia mogą jednakże być bardzo dramatyczne – wątroba przestaje funkcjonować, całe ciało szybciej się starzeje, staje się osłabione, istnieje większa szansa na nagłą śmierć.

Uwaga! Zauważyłeś, że bliska Ci osoba nadmierne pije? Przeszkadza ci to, uważasz, że może to jej zagrozić. Odwiedź stronę aby poznać metody skutecznego detoksu, pomóż bliskim odstawić alkohol zanim będzie za późno!