Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Angielski dla firm – 5 najlepszych stron do nauki

Angielski dla firm – 5 najlepszych stron do nauki

Angielski dla firm to jeden z tych aspektów języka obcego, do którego nie podchodzimy o ile faktycznie nie jest nam potrzebny. Jest to wynik wieloletniej nauki w szkole, gdzie pogłębia się znajomość języka w rozumieniu ogólnym i dąży do osiągnięcia jak najlepszego poziomu przed ukończeniem liceum. Z uwagi na szybko rozwijające się wszelkie gałęzie przemysłu i biznesu pojawiła się jednak konieczność otwierania coraz to nowych kursów nauki języka biznesowego. Język angielski stał się bowiem podstawowym środkiem komunikacji z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Jego znajomość przydaje się również podczas doszkalania się z dziedziny swojej działalności poprzez czytanie różnego typu artykułów branżowych. Nie skupiaj się jednak jedynie na skomplikowanych tekstach z prasy typu The Economist czy Financial Times. Postaw na pełen pakiet i wybierz stronę, na której poznasz słownictwo z różnych dziedzin biznesu. A oto 5 zdecydowanie najlepszych stron z angielskim dla firm.

BBC Business Daily

BBC to doskonałe źródło wiedzy z każdej dziedziny życia – angielski dla firm jedynie potwierdza tę regułę. Dostępne na stronie podcasty i krótkie filmiki związane z tematyką biznesu i jej wieloma aspektami są doskonałym materiałem szkoleniowym nie tylko dla uczniów, ale i lektorów. Do ich zrozumienia wymagana jest znajomość języka przynajmniej na poziomie B2, jednak wraz z osłuchiwaniem się z materiałami cały proces staje się naprawdę łatwy. Materiały BBC wykorzystywane są nawet podczas drogich kursów! Skoro można korzystać z nich we własnym domu lub na smartfonie w podróży do pracy, czemu zatem nie skorzystać?

Memrise

Strona poświęcona nauce w formie gry. Nie daj się jednak zmylić – znajdziesz na niej kursy od bardzo podstawowych aż po wysoko zaawansowane. Jest tam też sporo materiałów dotyczących angielskiego dla firm. To doskonały i szybki sposób na naukę słownictwa, którego efektywność została potwierdzona na wiele sposobów.

Materiały dodatkowe wydawnictw językowych

Wiele wydawnictw publikujących podręczniki do nauki angielskiego dla firm wydaje wraz z nimi dodatkowe materiały, które można znaleźć na ich stronach internetowych. Za przykład posłuży tu wydawnictwo Macmillan, które jest niewątpliwym liderem rynkowym w kwestii podręczników branżowych. Dostępne na stronie materiały pojawiają się w wielu wariantach poziomowych i są dostępne zupełnie za darmo. Podobną ofertą dysponuje między innymi wydawnictwo Oxford University Press.

Business English Pod

Strona z podcastami i lekcjami w formie słuchowisk, których używać mogą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele podczas prowadzenia kursów. Lekcje pogrupowane zostały tematycznie, tak aby każde z zagadnień omówić bardzo detalicznie. Poziomy dostępne na stronie to Intermediate i Advanced, jednak nie powinno to nikomu przeszkadzać, gdyż nauka angielskiego dla firm zwykle odbywa się z uczniami będącymi na jednym z wymienionych poziomów. Poza podcastami strona oferuje materiały do nauki oraz prezentacje, dzięki czemu zapamiętywanie odbywa się nie tylko słuchowo, ale i wizualnie. Takie połączenie metod nauczania jest niezwykle skutecznie i stosowane podczas wielu profesjonalnych i drogich kursów.

Business English Site

Najlepsze na koniec – strona, której celem jest tylko i wyłącznie angielski dla firm. Znajdziesz na niej wszelkiego rodzaju słownictwo i konstrukcje gramatyczne potrzebne do łatwej komunikacji podczas spotkań biznesowych, a także quizy i testy sprawdzające Twoją wiedzę! Strona celuje we wszystkie sprawności językowe – czytanie, słuchanie, mówienie i jest jedną z najbardziej kompleksowych darmowych stron na rynku. Nawet nauczyciele są nią zachwyceni. Nauka angielskiego dla firm nie musi być skomplikowana. Wystarczą chęci i trochę samozaparcia, by opanować słownictwo i zabłysnąć na międzynarodowym spotkaniu firmowym. W końcu świat to jedna globalna wioska – wstyd nie znać języka, który ją zdominował.

Artykuł powstał przy współpracy z wrocławskim biurem tłumaczeń Yellow.

Zobacz inne ciekawe posty