Apartament na twoją miarę

Obecnie nastała moda na apartamenty. Każdy deweloper z upodobaniem nazywa swoje nieruchomości „apartamentami”, nawet gdy mają one po 40 m kw, przez co pojęcie apartamentu zaczyna mieć niezrozumiałą i bardzo niejasną nazwę. Skoro zatem nie dużym rozmiarem powierzchni używkowej to czym wyróżnia się taki apartament od innych nieruchomości?

Standard

Apartament od mieszkania różni się przede wszystkim standardem wykonania. W apartamencie nie ma miejsca na produkty niskiej jakości. Używa się jedynie towarów pochodzących od sprawdzonych producentów, którzy oferują wysoką jakość. Dlatego w apartamencie nie spotkamy się z niską klasą ścieralności paneli, ale raczej z prawdziwym drewnianym parkietem.

Standard wykończenia apartamentu również jest wyższy. Nie znajdziemy tu lokali wykańczanych przez dewelopera to stanu surowego. Wszystkie apartamenty oddawane są „pod klucz” – zapewnia to właścicielowi luksus tego, że od razu może zamieszkać w danym miejscu, a pozostałym mieszkańcom nieruchomości – ciszę i spokój. Pewność, że sąsiad nie będzie przeprowadzał już żadnych remontów i także tego, że wszystkie lokale są skończone i nic na osiedlu nie zostanie wykonane „na pół gwizdka”. Takie mieszkania wykonane w standardzie apartamentowym oferuje.

Lokalizacja

Miejsce budowania apartamentów jest różne. Mogą to być zarówno apartamentowce w centrum miasta, tworzone z myślą o mieszczuchach, którzy bardzo niechętnie wchodzą w interakcje z przyrodą i cenią sobie wygodę jaką daje mieszkanie w centrum, a więc w pobliżu restauracji, teatrów, sklepów i innych wygód. Ale apartamenty mogą powstawać również na obrzeżach miast, osiedla apartamentowców tworzone są wówczas z myślą o wszystkich tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę. Apartament znajdujący się poza granicami miasta pozwala cieszyć się luksusowym wykończeniem wnętrza naszej nieruchomości, a jednocześnie korzystać z udogodnić, które dostępne są jedynie dla mieszkańców wsi – ciszy, spokoju, większego bezpieczeństwa. Takie osiedla apartamentowców na obrzeżach miast zwykle są ogradzane i monitorowane, dzięki czemu mamy poczucie bezpieczeństwa.

Cena

nieruchomości LubinCena apartamentu jest jedną z wyższych cen na rynku nieruchomości. Za jakość trzeba płacić – dla nikogo nie będzie to nowością. Jednak w przypadku gdy lubimy luksus i cenimy sobie spokój i kulturalne towarzystwo sąsiadów jakie zapewni nam mieszkanie w apartamentowcu warto zapłacić wyższą cenę.

Cena zależy oczywiście od wielkości naszej nieruchomości, jej lokalizacji, udogodnień znajdujących się na osiedlu – sklepów, punktów usługowych i innych.

Gdzie szukać odpowiedniej nieruchomości w Szczecinie?

Wybór nieruchomości to jest poważna decyzja. Najczęściej jest to zakup na całe życie, dlatego należy przemyśleć dokładnie jakie ma się potrzeby oraz możliwości. Szukając odpowiedniego apartamentu lub mieszkania w Szczecinie pod zakup warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych. Często okazuje się, że można znaleźć ciekawe i stosunkowo niedrogie oferty z rynku wtórnego.