Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Co to jest glinkowanie lakieru?

Co to jest glinkowanie lakieru?

Glinkowanie lakieru w regularnych odstępach czasu umożliwi nam zachować lakier w dobrym stanie. Dowiedz się, kiedy należy wykonywać glinkowanie i na czym ono polega.

W przypadku karoserii samochodu przeprowadza się szereg czynności, które mają na celu utrzymać nasz samochód w świetnym stanie przez następne kilka lat. Najbardziej znanymi czynnościami pielęgnacyjnymi, jakie wykonuje się przy karoserii, jest mycie i woskowanie. Polerowanie auta pozwala nam odzyskać dawny blask karoserii i wydłużyć żywotność samochodu. W wielu przypadkach, czynności pielęgnacyjne mają na celu zwiększenie wartości rynkowej samochodu.

Glinkowanie lakieru i jego cel

Czynność, jaką jest glinkowanie karoserii znacznie różni się od mycia oraz oczyszczania nadwozia. Mycie lakieru umożliwia nam usunięcie z karoserii kurzu oraz różnego rodzaju zabrudzeń. Glinkowanie lakieru jest bardziej profesjonalną czynnością. Dzięki glinkowaniu, możemy pozbyć się nieco trwalszych, przyczepionych do lakieru różnych rodzajów zabrudzeń – asfaltu, żywicy czy nawet owadów. Takie zanieczyszczenia to tzw. nalot, przez który powłoka lakieru jest chropowata. Na pierwszy rzut oka, nalot może nie być widoczny, jednak jest on możliwy do wyczucia ręką.

Glinkowanie lakieru nie jest czynnością skomplikowaną. Zastosowanie odpowiedniej chemii samochodowej oraz akcesoriów pielęgnacyjnych wpłynie na pozostałe procesy takie jak polerowanie i woskowanie karoserii. Lakier po glinkowaniu jest o wiele bardziej gładki. Po wykonaniu tego procesu, brud o wiele trudniej będzie się osadzał i przyczepiał do lakieru.

W jaki sposób glinkować lakier?

Na samym początku, należy zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do glinkowania. Pierwszą zaletą glinkowania lakieru jest jego efektywność. Po drugie, jest to czynność bardzo prosta w wykonaniu. Warto jednak wspomnieć o kosztach, jakie wiążą się z zakupem chemii. Glinka jest dostępna w dobrej cenie przede wszystkim ze względu na jej powszechne zastosowanie. Nawet produkty o wiele lepszej jakości nie są drogie. Często polecane są całe zestawy, które mogą zawierać glinkę, szmatki z mikrofibry oraz lubrykant.

Wybierając odpowiedni typ glinki, warto zwrócić uwagę na wiek naszego samochodu. Do nowszych modeli zalecane jest stosowanie delikatniejszych glinek. W przypadku starszych modeli, sprawdzą się glinki ‘agresywne’.

Glinkowanie karoserii poprzedza dokładne umycie i osuszenie karoserii. Proces glinkowania musi odbyć się w garażu (w zamkniętym miejscu). Dzięki temu, karoserii nie zagrożą zanieczyszczenia z zewnątrz. Ważnym aspektem w całym procesie jest temperatura. Glinkowanie powinno odbywać się z zastosowaniem ciepłej glinki. Zimny preparat może przyczynić się do porysowania karoserii. Glinka ciepła będzie elastyczna. Glinkowanie lakieru powinno odbywać się bardzo dokładnie.

Przed rozpoczęciem do glinkowania, należy nawilżyć lakier albo glinkę. Bardzo często w tym celu wykorzystuje się specjalne preparaty: szampon albo lubrykant. Wielkość glinki jaką stosujemy, powinna wynosić około 5 cm. Najlepiej jest uformować glinkę na kształt koła. Lakier samochodu należy delikatnie pocierać glinką. Ważne jest, żeby w trakcie procesu nie wykonywać ruchów kolistych.

Ważne jest, żeby co jakiś czas przemywać glinkę w ciepłej wodzie. Dla większej precyzji zaleca się wymianę kawałka glinki co pewien czas. Istotnym etapem w glinkowaniu jest ślizganie się glinki po powierzchni lakieru. Jest to oznaka odpowiednio oczyszczonej karoserii. W takim przypadku trzeba dokładnie wytrzeć powierzchnię szmatką do sucha.

Profesjonalna chemia samochodowa

Chcąc dobrze przeprowadzić proces glinkowania, należy zaopatrzyć się w najwyższej jakości, profesjonalne środki chemiczne. W tym celu należy poszukać zaufanego producenta. Markowe produkty do pielęgnacji samochodu można otrzymać na stronie internetowej fareclasklep.pl. Firma Farecla oferuje wszystkim kierowcom specjalistyczną chemię samochodową. Glinkowanie lakieru jest prostą i nieskomplikowaną czynnością, którą może przeprowadzić każdy z nas. Z racji łatwej i powszechnej dostępności tego typu produktów, obecnie można wyposażyć się w najlepszej jakości glinkę oraz akcesoria do czyszczenia.

Warto więc zaopatrywać się w profesjonalną chemię samochodową u sprawdzonego producenta. Markowe środki czystości pozwolą nam bardzo dokładnie pozbyć się zarysowań, zabrudzeń oraz przeprowadzić proces glinkowania bardzo sprawnie i szybko.