Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Co wiesz o wynajmie samochodów?

Co wiesz o wynajmie samochodów?

Nie każdy zapewne wie, że posiadając prawo jazdy, ale nie mając własnego samochodu istnieje możliwość wypożyczenia pojazdu. Taką możliwość oferują wypożyczalnie samochodów obecne na całym świecie. Chcąc dajmy na to wybrać się w podróż samolotem nie trzeba martwić się o brak mobilności, bo dzięki sposobności wynajęcia samochodu od firmy oferującej takie usługi będzie można swobodnie poruszać się w miejscu, które zamierza się odwiedzić.

Lokacje godne odwiedzenia

Przykładem może być zwiedzenie polskiego wybrzeża, na przykład samochodem sportowym. Zdecydowana większość osób z południowej polski na pewno w celu dostania się tam wybrałaby na środek lokomocji właśnie samolot. Jednak będąc już w tym pięknym kraju szkoda byłoby poruszać się tylko po najbliższej okolicy, a tak niestety by było bez posiadania samochodu. Dlatego warto zarezerwować i wynająć samochód, by móc objechać piękne dookoła i zobaczyć najpiękniejsze miejsca tego kraju.

Do nich niewątpliwie zalicza się wyspa Wolin. Ale nie tylko w Polsce potrzebny może okazać się wynajęte auto. Również na terenie kraju czasem warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Taka konieczność może się pojawić na przykład pragnąc wybrać się w dalszą podróż, a stan własnego auta sugeruje, że dłuższa trasa mogłaby się źle skończyć zarówno dla kierowcy, jak i samego pojazdu. Wtedy to właśnie warto wynająć samochód, ponieważ te oferowane w wypożyczalniach są w bardzo dobrym stanie technicznym, obecnie coraz częściej spotykanym trendem jest wypożyczanie aut sportowych, takich jak Audi RS, Mercedes AMG czy Honda Civic Type R. Każdy samochód ma oczywiście ważny przegląd i opłacone wszystkie możliwe ubezpieczenia (OC, AC czy Assistance).

kokpit audi rs

Co wiemy o samochodach z wypożyczalnia?

 

Dodatkową, bardzo ważną informacją jest to, że samochody z wypożyczalni są pojazdami nowymi lub nie mają więcej niż pięć lat. Dzieje się tak dlatego, że właściciele takich firm dbają o komfort i wygodę swoich klientów. Co za sens wynajmować komuś pojazd, który lada chwila może zostać unieruchomiony? Ktoś może powiedzieć „dobra, dobra, ale to przecież kosztuje majątek”. Oczywiście, wszystko ma swoją cenę, ale przykładowo wynajem samochodu we Wrocławiu wcale nie jest równoznaczne z koniecznością wydania majątku.

Dzieje się tak przykładowo za sprawą różnorakich promocji oferowanych przez wypożyczalnie. Im dłuższy czas wynajmu, tym z każdym dnie cena staje się niższa. Rzecz jasna, pod pewnymi warunkami mogą zostać naliczane opłaty dodatkowe np. za każdy kilometr przejechany ponad miarę. Nie ma czemu się temu dziwić, ponieważ im większy przebieg tym stan każdego samochodu staje się gorszy. Nie są to jednak okropnie duże kwoty.

A co z naprawami uszkodzonego auta?

Innym plusem jazdy wynajętym samochodem jest to, że nie trzeba się martwić o ewentualne naprawy. Jedyne zmartwienie jakie się ma to, to aby oddać do wypożyczalni pojazd czysty. Jeśli nie miało się możliwości samodzielnego wyczyszczenia auta, jest możliwość dopłaty za wynajęty pojazd i o umycie go zatroszczy się wypożyczalnia.

Jak można zauważyć plusów wynajmu samochodu jest co nie miara, dlatego czasem warto skorzystać z usług proponowanych przez wypożyczalnie samochodów. Trzeba tylko pamiętać, aby sprawdzić dokładnie regulamin wypożyczalni. Może okazać się, że samochód zostanie wypożyczony wyłącznie osobie, która ukończyła 21 rok życia oraz takiej, która posiada ważne prawo jazdy minimum dwa lata.