Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Co wyróżnia dobrego fotografa ślubnego?

Co wyróżnia dobrego fotografa ślubnego?

Czym różni się fotografia ślubna od takiej która nazwana może być „zwyczajną”? Poza tym, że fotografami ślubnymi próbują być ludzie bez jakiegokolwiek warsztatu i bez umiejętności gwarantujących zdjęcia na zadowalającym poziomie to różni się charakterystyką pracy fotografa. Przeciętny freelancer zajmujący się tematyką zdjęć ze ślubną i reportaży z wesel to człowiek, który nie wstaje o 8 rano żeby iść do pracy. Jego aktywność zawodowa to przede wszystkim weekendy podczas których najwięcej jest takich uroczystości. Ale nie zapominajmy także, że sama obecność i pstryknięcie kilku fotek na weselu to tylko część żmudnego procesu w wyniku którego powstają zapierające dech w piersiach fotografie.

Fotograf od wszystkiego

Dlatego dobry fotograf musi dzielić czas pomiędzy sesje na których wykonuje fotografie, obróbkę graficzną tychże oraz naturalnie samodoskonalenie. Nie ma bowiem fotografa ślubnego, który osiągnąłby perfekcję. Zawsze jest coś do poprawienia. A to wykorzystanie światła, a to efektywniejsze wykorzystywanie przesłony czy wreszcie te umiejętności, które tycza się samego artystycznego aspektu fotografii. Dlatego nieustanne doskonalenie się jest jedną z podstawowych zasad jakimi powinien kierować się każdy fotograf, nie tylko ślubny. Kiedy klient powierza zrobienie zdjęć ze swojego wesela artyście chce mieć pewność, że ten będzie prezentował odpowiedni poziom, który pozwoli mu na doskonałe odwzorowanie emocji zawartych w danej chwili. Nie jest to proste. Niektórzy taką umiejętność posiądą dopiero po setkach wykonanych sesji, inni nie zdobędą jej nigdy. I to także w dużej mierze różni dobrego fotografa od słabego, to różni mistrza o rzemieślnika.

fotograf

Chcąc zatem wybrać artystę, który stanie na wysokości zadania powinniśmy kierować się nie tylko sympatią ale powinniśmy spojrzeć krytycznym okiem na port folio. Tak bo właśnie portfolio to wizytówka świadcząca o klasie fotografa, o jego umiejętnościach i wiedzy na temat fotografii. Zbyt duża ilość przesadnie przerobionych zdjęć, bardziej przypominających grafikę komputerową także nie najlepiej świadczy o możliwościach artystycznych danego fotografa. Naturalne piękno istnieje a dobry fotograf będzie potrafił ukazać je w jak najlepszej formie bez przesadnej ingerencji w strukturę zdjęcia.