Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Cztery cechy, które powinien mieć dobry DJ

Cztery cechy, które powinien mieć dobry DJ

Wiele osób nie wyobraża sobie by całe życie pracować w urzędzie czy też na poczcie. Po tygodniu moglibyśmy stwierdzić, że ta praca jest strasznie nudna i na pewno nie moglibyśmy jej wykonywać przez resztę naszego życia. Bardzo często wychodzimy na imprezę, słyszymy bardzo fajną muzykę, widzimy jak bawią się ludzie i chcielibyśmy być tacy jak on, DJ który stoi za konsoletą.

Praca DJ-a – oprawa muzyczna imprez

dj kraków

DJ właśnie miksuje swoje najlepsze kawałki oraz dosłownie porywa publikę. Na występy tego DJ przychodzą dosłownie tłumy. W zasadzie to marzymy tylko o jednym. Chcemy być po prostu tacy jak on. Ale czy jest to takie proste? Czego będzie potrzebowali? W zasadzie to do wyboru będziemy mieli bycie DJ-em w klubie. Jeśli chodzi o tą didżejkę to do twoich zadań będzie głównie należało miksowanie muzyki. Jednak nie byle jak. Musimy miksować muzykę tak by parkiet był pełen bawiącej się publiczności i to nie przez chwilę, a przez cały czas. Jednak zanim trafisz do klubu to musimy spróbować swoich sił w dyskotece. Najlepiej zacząć od bardzo małej dyskoteki.

A co robi DJ w dyskotece zarówno w tej małej jak i w tej większej? W mniejszej z reguły DJ puszcza muzykę z laptopa. Z reguły kawałki są puszczane na życzenie publiczności. Bardzo często pojawiają się również dedykacje. Jednak by trafić nawet do tak małej dyskoteki musimy spełniać kilka warunków. Przede wszystkim DJ musi mieć odpowiedni słuch. Warunek ten jest naprawdę absolutnie konieczny. Zdecydowanie DJ, który nie słyszy dźwięków nie powinien przedstawiać dźwięków szerszej publiczności. Zarówno dla samego DJ-a, jak i dla jego odbiorców będzie to bardzo kiepskie uczucie. Bo niby w jaki sposób niby mamy przejść z utworu szybkiego, dynamicznego, aż do Białego Misia?

Jednak musimy wiedzieć, że rozpoznawanie dźwięków jak i także słuch można sobie w pewien sposób wyćwiczyć. Musimy jednak wiedzieć, że jest to droga bardzo długa i w zasadzie tylko dla osób wytrwałych. DJ także musi wiedzieć, co tak naprawdę piszczy w trendach. Obecnie bardzo modne są wyraziste bity, ale za niedługo będą modne miksy z domieszką country. DJ tak naprawdę to wszystko musi doskonale wiedzieć. Dobry DJ musi obowiązkowo orientować się w trendach oraz musi także znać swoją działkę muzyki. DJ nie może nie mieć pokory. Musi ją mieć i to nawet w bardzo dużych ilościach. Nie może się nam wydawać, że jest się świetnym,  a tak naprawdę nie ma się słuchu. Nie możemy się  niczym przechwalać, póki nie osiągniemy jakiegoś odpowiedniego poziomu.

Stale się dokształcać

DJ w zasadzie na każdym kroku uczy się czegoś nowego. W zasadzie to uczyć się musimy zawsze. Nigdy nie jest tak, że wszystko potrafimy. DJ powinien także mieć odpowiedni sprzęt. W zasadzie to obojętnie czy puszczamy muzykę na weselach z laptopa czy też operujesz już samym mikserem potrzebujemy obowiązkowo słuchawek. W zasadzie to od nich powinniśmy zacząć. Kolejne już profesjonalne sprzęty powinniśmy nabyć wraz z nabywaniem kolejnych umiejętności czy kolejnych poziomów umiejętności. Nic na szybko i od razu pamiętajmy o tym.

Artykuł powstał przy współpracy z dj-dj.pl