Czy można oddać kable miedziane w izolacji na skup złomu?

Obecnie coraz większą uwagę przykuwa się do ochrony środowiska i ekologii. W związku z tym coraz ważniejszy staje się także recykling, czyli metoda pozwalająca na odzyskiwanie wartościowych surowców wtórnych z produktów odpadowych, w celu ich ponownego wykorzystania w produkcji różnego rodzaju wyrobów. Do realizacji tego procesu niezbędne są skupy surowców wtórnych, które zbierają tego typu materiały i poddają je recyklingowi lub przekazują do innych firm, które się tym zajmują. Do skupu złomu można oddać bardzo wiele różnych materiałów i w zamian uzyskać pieniądze.

Warto więc wiedzieć, co można oddać do skupu złomu, czy mogą to być kable miedziane z izolację. Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania, jakie są ceny skupu kabli miedzianych oraz gdzie na terenie Wrocławia znaleźć odpowiedni skup złomu?

Co można oddać do skupu złomu?

Skupy złomu to miejsca zbierające różnego rodzaju przedmioty lub też urządzenia, które wykonane są z surowców wtórnych lub zawierają je w określonych ilościach. Z tego względu do skupu surowców wtórnych można oddać zarówno różnego rodzaju niepotrzebne elementy i przedmioty wykonane z metalu takie jak np. elementy rozbiórkowe, odpady z produkcji np. wióry, skrawki, opiłki, jak i całe przedmioty i urządzenia np. żaluzje, lodówki, akumulatory, silniki, chłodnice samochodowe, felgi czy też kable miedziane. Skupy przyjmują również takie przedmioty jak puszki aluminiowe, stalowe i wiele więcej. Chcąc oddać jakiś przedmiot lub urządzenie do skupu, warto wiedzieć jakie materiały są przez taki skup odbierane, a mogą być to m.in.:

  • Miedź
  • Brąz
  • Aluminium
  • Cyna
  • Cynk
  • Stal
  • Mosiądz
  • Ołów
  • Nikiel
  • Wolfram

Oprócz tego skupy surowców wtórnych przyjmują również bardzo chętnie akumulatory, silniki elektryczne, prądnice, agregaty, alternatory czy też rozruszniki.

Dlaczego warto oddać do skupu złomu miedziane kable?

Miedź to jeden z najpotrzebniejszych we współczesnym świecie surowców. Jest ona wykorzystywana głównie do tworzenia różnego rodzaju przewodów i wielu innych elementów elektrycznych i elektronicznych. Swoją wysoką wartość zawdzięcza wielu cennym właściwościom, takim jak np. znakomite przewodzenie prądu elektrycznego. Wydobycie miedzi jest jednak bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem, dlatego też recykling tego surowca jest tak ważny. W miedzianych kablach można znaleźć bardzo dużo tego surowca, dlatego też kable miedziane są tak cenne dla skupów złomu.

W jakich cenach skupowane są miedziane kable?

Kable miedziane można oddać do skupu surowców wtórnych i uzyskać w zamian pieniądze. Warto jednak wiedzieć, że cena tego typu przedmiotów może się różnić w zależności od tego, czy oddawane kable miedzianie posiadają otulinę, czy też nie. Decydując się na sprzedaż kabli miedzianych z izolacją do skupu złomu, należy się przygotować na to, że cena tego typu przedmiotów będzie oscylowała w okolicach kilkunastu złotych za kilogram (zazwyczaj 12 – 15 zł za kilogram). Ceny te mogą się oczywiście różnić w zależności od aktualnych cen miedzi, czy też regionu oraz skupu, w jakim chcemy sprzedać kable miedzianie z izolacją.

Czy można oddać do skupu miedziane kable w izolacji?

Miedziane kable w izolacji to bardzo cenne źródło miedzi. Jednak aby ten surowiec wydobyć z kabli, niezbędne jest poddanie ich odpowiedniej obróbce, która ma na celu pozbycie się otuliny izolującej, pozostawiając miedź w jej czystej postaci. Skupy złomu przyjmują oczywiście kable miedziane w izolacji, a następnie zajmują się procesem ich oczyszczania lub przekazują je do firm, które się tym zajmują.

złom

Gdzie można oddać miedziane kable w izolacji na terenie Wrocławia?

Chcąc oddać kable miedziane w izolacji na terenie Wrocławia, warto znaleźć odpowiedni skup złomu, który przyjmie takie kable i zaoferuje za to atrakcyjną cenę. Stalowa Sylwia to skup surowców wtórnych z Wrocławia, które zapewnia najlepszą obsługę i bardzo atrakcyjne ceny złomu. Z tego względu jest to idealne miejsce na sprzedaż kabli miedzianych w izolacji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do skorzystania z usług firmy.