Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Czy warto kupić fototapetę?

Czy warto kupić fototapetę?

Fototapety przeżywały swoje lata świetności w latach 90, by później zniknąć nieco ze sceny wnętrzarskiej i ustąpić miejsca bardziej eleganckim, nowoczesnym dodatkom. Dziś jednak kolorowe pejzaże, abstrakcyjne wzory i ciekawe obrazy w formie fototapety wracają do łask, oferując wysoką jakość druku, niezwykłą wytrzymałość i oryginalny element wystroju, który sprawdzi się niemalże w każdym wnętrzu. Czy warto dziś kupić fototapetę i jak sprytnie włączyć ją do istniejącego już wystroju wnętrza?

Nowoczesne fototapety – wysoka jakość druku wielkoformatowego

Podobnie jak wiele obrazów na płótnie czy innych materiałach nośnych, współczesne fototapety są formą wysokiej jakości druku na dużym formacie, odzwierciedlającego dowolne wzory i motywy, jakich możemy oczekiwać po dekoracjach wnętrza. Na fototapetę nadają się nie tylko zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, ale też wszelkiego rodzaju grafiki, a nawet szkice, dlatego z powodzeniem da się tu stworzyć zarówno szczegółowe, abstrakcyjne obrazy do eleganckiego salonu, jak i kolorowe, bajkowe postaci do pokoju dziecka. Na fototapecie można umieścić różne wzory i kolory, ale też faktury, za pomocą których sztuka na ścianie staje się również ciekawym elementem sensorycznym pokoju. Ograniczeniem jest tu więc właściwie tylko nasza wyobraźnia.

Rodzaje fototapet – co warto wybrać?

Fototapety ścienne dedykowane są przede wszystkim do zastosowania we wnętrzach i choć dziś wykonywane są najczęściej w technologii UV pozwalającej zachować większą wytrzymałość na zmywanie i warunki zewnętrzne, zdecydowanie lepiej sprawdzają się wewnątrz domu. Wysokiej jakości fototapety mogą być drukowane na 3 rodzajach materiałów: tapeta blueback, tapeta z powłoką PCV i flizeliną oraz samoprzylepna tapeta easy stick. Dwa ostatnie warianty są zdecydowanie łatwiejsze do nałożenia, dzięki czemu ich aplikacja nie musi być zlecana firmie zewnętrznej i może stać się ciekawym, weekendowym projektem rodzinnym.
Jedną z ważniejszych kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę podczas wyboru fototapety są jej wymiary. Dobrej jakości druk wielkowymiarowy powinien móc zostać bez problemu dostosowany do oczekiwanych wymiarów, bez utraty jakości obrazu czy konieczności przycinania jego części w celu zmieszczenia fototapety na ścianie.

Gdzie można zastosować fototapetę?

fototapety do salonuZe względu na odporność materiału, mnogość wzorów i właściwie nieograniczone możliwości druku, fototapety z powodzeniem sprawdzą się we właściwie każdym pomieszczeniu domu. Warto oczywiście wcześniej upewnić się o przeznaczeniu konkretnej fototapety – w sklepie Magic & Style wszystkie dostępne rozwiązania zostały podzielone na łatwe do przeglądania kategorie, wśród których znalazły się także fototapety do bardziej wymagających względem trwałości kuchni czy łazienki.
Nowoczesne fototapety to unikalny sposób na całkowitą odmianę charakteru wnętrza i wprowadzenie odrobiny życia do minimalistycznego salonu, zasypanego zabawkami pokoju dziecięcego czy wprawiającej w relaks łazienki. Ich nałożenie, zależnie od wybranego materiału, również nie powinno sprawiać większego problemu – fototapeta to bez wątpienia jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na odświeżenie mieszkania.

Kolorowe fototapety – ciekawy akcent w domu

Tapety, jakie mogą kojarzyć się większości z wnętrzarstwem lat 90 to już przeżytek i dziś naprawdę nie trzeba obawiać się ich układania na akcentowych ścianach salonu, sypialni, a nawet kuchni i łazienki. To doskonały sposób na ukrycie mankamentów ścian, wszelkich nierówności czy plam, a także najlepsza forma ochrony przed nowymi zabrudzeniami. Współczesna fototapeta to jednak znacznie więcej, niż szybkie rozwiązanie problemu zniszczonych ścian nie wymagające pełnego remontu – mnogość dostępnych kolorów, wzorów i tekstur, możliwość personalizacji nie tylko rozmiaru, ale i motywu fototapety, a także ogromny postęp w jakości samych tapet sprawił, że obecnie chętnie wykorzystują je w swoich projektach nawet najlepsi architekci. Piękną fototapetę można stworzyć już niewielkim kosztem, oszczędzając przy tym budżet na pozostałe elementy wyposażenia domu i w dalszym ciągu osiągając efekt, który zachwyci nie tylko mieszkańców, ale i wszystkich gości.
Fototapeta na ścianę może stanowić oryginalną ozdobę i będzie jednocześnie centralnym punktem aranżacji wnętrza. Wykonana w kuchni pozwoli ochronić ściany przed zniszczeniem, a jednocześnie doda uroku najbardziej ważnemu pomieszczeniu w całym domu; w sypialni z łatwością uzupełni minimalistyczny i relaksujący charakter wnętrza, a w salonie doda ciekawej głębi przestrzeni i sprawi, że nawet brak dodatkowych dekoracji nie będzie tam zauważalny.