Czy warto oglądać filmy o tematyce katolickiej?

Jak powszechnie wiadomo kina w Polsce jak i w innych państwach na całym świecie nie narzekają na brak klientów. W weekendy oraz w porach wieczornych kina są tak naprawdę mocno oblegane. W większych miastach, szczególnie tych wojewódzkich bez poprzedniej rezerwacji miejsc na sali kinowej możemy po prostu nie znaleźć wolnego miejsca na dany seans. Jest to sytuacja dosyć mało komfortowa.

Domowe zaplecze filmowe — co wybrać?

Obejrzeć film możemy także w domu. Świetnym sposobem na oglądanie filmów w domu, jest zapisanie się do wypożyczali filmów DVD. Dzięki temu dbamy o legalne oglądanie filmów oraz możemy mieć w swojej kolekcji najnowsze pozycje. Legalnie można także oglądać filmy online. Również jest komfortowe oraz w całości legalne (oczywiście gdy korzystamy z serwisów legalnych). Szczególnie gdy za oknem pada deszcze czy śnieg i jednym słowem pogoda nas nie rozpieszcza, mamy ochotę na rozłożenie się na kanapie i oglądanie fajnego filmu. Problem jednak często mamy z wyborem dla siebie odpowiedniego filmu. Jego rodzaj powinniśmy wybrać w pierwszej kolejności.

Film nastrojowy — czy to może być film katolicki?

Tak naprawdę jego wybór wiąże się tylko i wyłącznie z naszymi gustami, oczekiwaniami oraz obecnym nastrojem. Te kwestie są bardzo ważne. Dużo bardziej problematyczny staje się wybór filmu, gdy będzie oglądało go więcej osób. Dojście do wspólnego konsensusu będzie na pewno bardzo trudne. Jednak jako osoby dorosłe powinniśmy podjąć odpowiednią decyzję. Gdy nasz nastrój sprawia, że chcemy się jeszcze szerzej uśmiechać czy po prostu głośno się śmiać powinniśmy wybrać filmy komediowe. Dobra komedia tak naprawdę rozbawi każdego ponuraka. Także dla osób będących w podłym nastroju mogą komedie okazać się strzałem w dziesiątkę.

katolicyzm a filmy

Gdy lubimy się bać, powinniśmy sięgnąć po horror. Horror jest rodzajem filmu tylko dla osób o mocnych nerwach oraz dla osób lubiących tego rodzaju filmy. Kolejnym rodzajem filmów jest film akcji. Filmy akcji są bardzo szybkie, a ich akcja toczy się na wielu przestrzeniach. Czasem filmy z tej kategorii podchodzą pod filmy fantasy. Będąc przy tym temacie filmy fantastyczne są bardzo często oglądane przez osoby dorosłe jak i przez dzieci. W filmach tych dzieją się niemożliwe rzeczy. Oparte są o zjawiska para nienormalne. W filmach tych jest wiele efektów specjalnych. Oprócz gry świateł zauważalna jest także gra dźwięku. Efekty szczególnie nowych filmów są niepowtarzalne oraz robiące na odbiorcach wrażenie.

Bardzo popularne są także filmy oparte na faktach. Chwytają one za serce odbiorców oraz sprawiają, że w naszych oczach pojawiają się łzy. Oglądając smutny film i mając świadomość, że jest on oparty na faktach, identyfikujemy się z postaciami występującymi w filmie. Dramaty, thrillery czy kryminały również są popularne. Bardzo specyficznymi filmami są filmy katolickie. Zdecydowanie nie każdy lubi takie filmy oraz nie każdy jest przekonany do takowej tematyki. Filmy katolickie wbrew pozorom nie są stworzone tylko wyłącznie do oglądania przez katolików.

Oglądając film o życiu Boga czy też Jezusa nie musimy być katolikami. To, że oglądamy film o życiu Boga, nie oznacza, że jesteśmy zmuszani do wiary w Boga. Wyznania religijne preferowane przez naszą osobę, powinny wychodzić bezpośrednio z naszych indywidualnych przekonać. Nikt nie może namówić nas do przejścia na wiare katolicką czy też na islam.