Czy warto wybrać najdroższy hosting dla strony internetowej?

Hosting jest usługą, która sprawia, że ​​strona jest dostępna do oglądania przez innych w Internecie. Hosting zapewnia miejsce na swoim serwerze, tak aby inne komputery na całym świecie mogły uzyskać dostęp do strony internetowej za pomocą sieci lub modemu. Istnieją dosłownie tysiące usług hostingowych dostępnych obecnie na rynku, począwszy od darmowych usług z ograniczonymi możliwościami do drogich, specjalistycznych usług hostingowych firmy internetowej. Wybrana opcji zależy przede wszystkim od tego, jak masz zamiar używać swojej stronie internetowej i ile chcesz wydać.

Rodzaje webhostingu – dostawcy usług internetowych (ISP)

Wielu ludzi umieści swoje pierwsze strony internetowe za pośrednictwem ich dostawców usług internetowych, ponieważ jest to na ogół łatwe i tanie. Większość pakietów usług ISP obejmuje niewielką ilość wolnej przestrzeni internetowej, wraz z narzędziami do tworzenia i wysyłania stron internetowych szybko i łatwo. Strony internetowe ISP były idealne dla osób, które chciały umieścić małe witryn z małą ilością ruchu. Istnieją jednak ograniczenia, a większość dostawców usług internetowych nie oferuje wielu funkcji, więc może to nie być najlepszym wyborem dla kwitnącego biznesu. Warto zastanowić się nad poważniejszą usługą.

Darmowy hosting jest kolejnym dobrym rozwiązaniem dla małych, osobistych stron internetowych. Istnieje wiele darmowych dostawców hostingu, które oferują wszystkie rodzaje funkcji; Niektóre z nich mają dostęp CGI (umożliwia komunikację między www a danymi na komputerze, np. programami) i więcej funkcji. Wadą większości darmowych serwisów hostingowych jest to, że są one finansowane z reklam, które pojawiają się na swojej stronie, więc bezpłatny hosting najlepiej pasuje do czegoś osobistego, a nie biznesu ze stroną internetową.

Płatny hosting

W płatnym hostingu, płacimy za usługi i przestrzeń na serwerze web hosting wybranego uprzednio dostawcy. Opłaty miesięczne mogą wynosić od kilkunastu złotych do kilkuset złotych. Oczywiście, im więcej płacisz, tym więcej funkcji będziesz mieć do dyspozycji. Usługi mogą obejmować dostęp CGI, obsługę baz danych, ASP, e-commerce, szyfrowanie SSL, dodatkowe miejsce na serwerze, dodatkowe pasmo przenoszenia danych i wiele, wiele więcej, np. obsługę narzędzi programistycznych lub frameworków takich jak PHP, Django, Node.js czy Ruby.

Dobrym rozwiązaniem dla małych firm jest zapłacić za hosting domeny. Hosting Ruby pozwala na organizację swojej strony w dowolnym miejscu: na ISP, bezpłatnej usłudze hostingu, a nawet na własnym serwerze. Możesz kupić domenę i mieć dostawcę hostingu jednocześnie u jednej firmy. Jest to często tańsze niż zakup zarówno domeny i hostingu, a to pozwala firmom wyznaczyć ich adresy URL.

Usługi hostingowe
Kolokacja jest rozwiązaniem dla firm, które chcą uruchomić własne serwery WWW i maszyny, ale nie chcą mieć serwera na ich bezpośrednie utrzymanie. Dzięki kolokacji, właściciel strony internetowej umieszcza swój własny serwer na terenie swojego ISP lub innego hosta, gdzie jest przechowywany, utrzymany i wyposażony w nieprzerwane zasilanie. Kolokacja zapewnia bezpieczeństwo i ochronę dla Twojego serwera, a jednocześnie daje kontrolę nad swoim własnym sprzętem.

Bezpośredni dostęp do Internetu

Hosting witryny samodzielnie oferuje największą kontrolę nad swoim serwerem WWW. Firmy z dużymi centrami danych lub wymagające wysokiego poziomu bezpieczeństwo w każdym aspekcie ich strony i dostępu do Internetu powinny zorientować się na ten typ hostingu.