Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna w głównej mierze opiera się na profilaktyce starzenia się skóry i zabiegach mających spowolnić ten proces. Dzięki niej poprawia się wygląd pacjenta, a co za tym idzie jego samopoczucie i jakość życia. Oczywistym jest bowiem fakt, że im lepiej wyglądamy, tym w większości lepiej się też czujemy. Co więcej, zabiegi wykonywane w zakresie medycyny estetycznej, to nieoperacyjne metody, dlatego nie wymagają hospitalizacji.

Co wchodzi w zakres medycyny estetycznej?

Główne kierunki leczenia w zakresie medycyny estetycznej obejmują analizę i diagnostykę rodzaju i stanu skóry. Dzięki niej możliwy jest też indywidualny dobór kosmetyków do higieny i pielęgnacji każdego rodzaju cery w zależności od jej indywidualnych problemów. Poza tym medycyna estetyczna zajmuje się też odnową i rewitalizacją skóry twarzy i ciała poprzez usuwanie jej defektów w postaci zmarszczek, blizn, rozstępów, cellulitu, przebarwień skóry, poszerzonych porów, cieni i obrzęków pod oczami i poszerzonych lub popękanych naczyń krwionośnych.

Zabiegi z jej zakresu, to również powiększanie i modelowanie ust, modelowanie sylwetki, terapie zmian trądzikowych i blizn potrądzikowych, a  także terapie i zabiegi dla osób z problemami skórnymi w przebiegu trądziku różowatego czy łojotokowego zapalenia skóry. Dzięki medycynie estetycznej można pozbyć się też nadpotliwości pach i rąk czy dokuczliwego wypadania włosów.

Jakie są wskazania do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej?

W związku z powyższym wydaje się, że przede wszystkim jest to wiotka i sucha skóra, zmarszczki mimiczne, utrwalone i tak zwane bruzdy. To również nieregularny owal twarzy, asymetryczne lub odwodnione usta i różnego rodzaju przebarwienia. Wskazaniami do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej są także blizny potrądzikowe i pooeracyjne oraz rozstępy i nadpotliwość. Osoby z rozszerzonymi naczynkami, rumieniem i trądzikiem również z nich korzystają. Podobnie zresztą, jak ci z nadmiernym owłosieniem lub wręcz przeciwnie – problemem wypadających włosów oraz z cellulitem lub zbyt rozległą tkanką tłuszczową.

Nie trzeba chyba wspominać, że oczywistym wskazaniem jest też po prostu wiek. Wiadomym jest przecież, iż wraz z jego upływem wygląd się zmienia. Niestety na niekorzyść. Skóra staje się mniej jędrna i elastyczna.

Kto korzysta z zabiegów medycyny estetycznej?

Z zabiegów medycyny estetycznej w większości korzystają panie, choć coraz częściej bywa, że zapisują się na nie również panowie. Głównym celem obydwu grup jest oczywiście poprawa wyglądu skóry lub całej sylwetki. Kobiety chętnie sięgają również po możliwości, jakie daje botoks i kwas hialuronowy. Ten pierwszy w widoczny sposób wygładza bowiem zmarszczki i bruzdy na twarzy, a dzięki drugiemu można szybko powiększyć usta, co obecnie stało się bardzo modne i dość często praktykowane.

Niezależnie od zabiegu na który chcemy się zdecydować, wybierając klinikę lub gabinet medycyny estetycznej zwrócić musimy uwagę na profesjonalizm i doświadczenie specjalistów, którzy mają go wykonać. Każdy z nas zna przecież przypadki źle wykonanych interwencji i konsekwencje z którymi po nich muszą się mierzyć pacjenci. Najlepiej jest, gdy pod uwagę weźmiemy placówki oferujące pomoc lekarzy. Wtedy mamy bowiem pewność, że jesteśmy pod dobrą opieką. Przykładowo KlinikaMedyk ze Szczecina oferuje swym klientom usuwanie zmarszczek, powiększanie ust, peelingi medyczne, mezoterapię i zabiegi osoczem bogatopłytkowym, gdzie wykorzystuje się najwyżej jakości sprzęty, a przez każdym zabiegiem mamy możliwość konsultacji z lekarzem specjalistą.