Dedykowana strona internetowa dla szkoły – co powinna zawierać?

Szkoły i placówki edukacyjne, jeśli chcą iść z duchem czasu to koniecznie powinny pomyśleć o budowie własnej marki w Internecie. E-marketing jest bowiem obecnie najpopularniejszą formą reklamy, przynoszącą wiele korzyści, których nie sposób jest przecenić.

Każda placówka powinna więc zadbać o odpowiednią stronę internetową – taką z której chętnie korzystać będą uczniowie, ich rodzice, a także kandydaci. Dobrze skonstruowana strona WWW może stanowić idealną wizytówkę szkoły, a także zachęcić do zapoznania się z jej ofertą edukacyjną. W końcu placówka posiadająca nowoczesną oraz funkcjonalną stronę internetową, musi być miejscem, w którym panuje wyjątkowa atmosfera oraz odpowiednie podejście do uczniów i nauki. Dla wielu osób kontakt z naszą stroną WWW może oznaczać również pierwszą styczność z placówką. Wówczas postrzegani będziemy jedynie na podstawie naszej domeny – warto więc zadbać o to, by była ona odpowiednio nowoczesna, a także funkcjonalna i łatwa w obsłudze.

Projektowanie stron www
Firma Scooli radzi aby decydować się wyłącznie na responsywne wersje witryn dla szkół (RWD), wraz z własnym systemem zarządzania treścią (CMS). Pozwoli to administracji czy nauczycielom szybko uzupełniać np. dział aktualności, zmieniać plany czy częściowo szatę graficzną.

Zakładając stronę internetową szkoły możemy kierować się naszą kreatywnością. Dowolny wybór zakładek, kolorów, czcionek oraz grafiki z pewnością pozwoli wyróżnić naszą domenę na tle innych, które posiadają podobną tematykę do naszej. Jest jednak kilka kluczowych reguł, których powinniśmy się trzymać jeśli zależy nam na odpowiednim postrzeganiu naszej strony oraz jak największej liczbie wejść. Oto one:

  1. Przejrzystość

Każdy publikowany przez nas wpis czy też informacja powinna być dobrze widoczna oraz łatwo czytelna. Jeśli użytkownicy będą mieli problem z łatwym oraz szybkim odczytaniem tekstu szybko się zniechęcą i przestaną nas odwiedzać. Warto zatem skorzystać z gotowych szablonów, dostosowanym odpowiednio do potrzeb czytelników.

 

  1. Mobilność

Warto zadbać o to, by nasza strona była dostosowana do telefonów oraz tabletów – w końcu to z tych urządzeń najczęściej obecnie korzystają ludzie młodzi. Zapewni nam to z pewnością większość liczbę wejść oraz zainteresowanie.

 

  1. Funkcje

Strona powinna zawierać wszelkie istotne informacje na temat życia szkoły oraz jej funkcjonowania, inaczej będzie po prostu nieprzydatna. Wszelkie wpisy nie tylko powinny być dostępne dla użytkowników, ale również widoczne oraz łatwe do znalezienia.

 

Założenie własnej strony internetowej, która w istocie spełniałaby te wszystkie wymogi jest dosyć trudnym zadaniem. Warto więc powierzyć je specjalistom. Ich doświadczenie pomoże nam zachować wszelkie prawidłowości związane z tworzeniem witryny WWW, a w razie późniejszych komplikacji będziemy mogli liczyć na ich natychmiastowe wsparcie oraz pomoc.

 

Chcesz stworzyć stronę internetową lub aplikację? Sprawdź: Co należy przygotować w briefie projektowym dla software house’u?