Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Dlaczego izolacje natryskowe zyskują na popularności?

Dlaczego izolacje natryskowe zyskują na popularności?

Budując lub remontując dom, każdy z nas zdaje sobie doskonale sprawę z tego, jak istotne podczas tego procesu jest jego odpowiednie ocieplenie. To wykonane prawidłowo, z najwyższej jakości materiałów zapewnia odpowiednią izolację zarówno przed mrozem, jak i nadmiernym ciepłem.

W trakcie zimy, dobrze ocieplony dom daje bowiem komfort ciepłych pomieszczeń. Latem staje się z kolei kryjówką przed żarem z nieba. Jakimi kryteriami kierować się wybierając metodę ocieplania, by taki efekt uzyskać? I czy można zaufać nowoczesnej metodzie izolacji natryskowej?

Czym są tak zwane izolacje natryskowe i jakie są ich zalety?

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową, to ocieplenia powierzchni polegające na naniesieniu spienionego poliuretanu na podłogę, ścianę lub dach za pomocą specjalistycznego pistoletu. Wszystko dzieje się oczywiście dzięki metodzie natryskowej, która umożliwia równomierne rozprowadzenie materiału.

Nałożony w ten sposób poliuretan przyjmuje postać pianki i z łatwością dostosowuje się do warunków, przykleja i pokrywa daną powierzchnię w całości.

Ocieplenie pianką poliuretanową przy użyciu metody natryskowej ma szereg zalet. Przede wszystkim – dzięki niej wypełnione zostają wszystkie, nawet najbardziej trudno dostępne  przestrzenie. Wykonanie izolacji natryskowej, to również proces o wiele mniej czasochłonny, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych sposobów.

Kiedy na ocieplenie poddasza decydujemy się na przykład przy użyciu styropianu, musimy wiedzieć, że taka metoda jest też o wiele bardziej pracochłonna. Co więcej, izolacja natryskowa, to również wysoka wartość współczynnika przewodzenia ciepła.

Generalnie rzecz biorąc, natryskowe ocieplanie charakteryzuje się idealną przyczepnością, niskim ciężarem i dużym rozprężeniem. Co to dokładnie oznacza? Z całą pewnością to, że przy stosunkowo niskim zużyciu zajmuje ono znaczną ilość powierzchni.

Taka metoda jest więc nie tylko mniej czasochłonna, niż tradycyjne ocieplanie domu, ale również w wielu przypadkach po prostu skuteczniejsza. Mimo tego faktu, w Polsce nadal pokutuje założenie że ściany, poddasza i dachy powinno ocieplać się wyłącznie styropianem. Czy wobec tego, natryskowa izolacja jest w stanie przejąć kiedyś prym w rodzimym budownictwie?

Dlaczego izolacje natryskowe zyskują na popularności?

Nie ma co ukrywać, w Polsce najpopularniejszymi materiałami służącymi ocieplaniu domów są styropiany i wełny. Metoda izolacji natryskowej z każdym kolejnym sezonem zyskuje na popularności. Wiele wskazuje nawet na to, że z biegiem lat zyska w tej kwestii pierwsze miejsce. I nie ma w tym nic dziwnego.

Opisane wyżej zalety dobitnie potwierdzają, że na pewno na to zasługuje. Kiedy jednak mamy w zamiarze ocieplenie dachu pianką, ocieplenie poddasza pianką lub ocieplenie dachu płaskiego, musimy znaleźć odpowiednich i wyszkolonych specjalistów.

izolacja natryskowa pianką PUR - firma BRR

Jeśli zależy nam na skutecznie rozprowadzonej izolacji natryskowej możemy skorzystać z usług znanej i cenionej firmy BRR, która działa na terenie Zielonej Góry oraz całego województwa lubuskiego i dolnośląskiego. W zależności od potrzeb klienta i charakteru konstrukcji w swojej pracy stosują zewnątrzkomórkową, sztywną piankę lub otwarto komórkową, elastyczną.

Niezależnie jednak od wyboru, BRR zapewnia, że obydwie pianki gwarantują tak samo dobrą izolację. W żaden sposób nie przepuszczają też powietrza. A to sprawia, że są niezwykle efektywne przy ocieplaniu wszelkich pomieszczeń. Jedyna różnica między nimi jest taka, że pianka otwarto komórkowa nie jest wodoszczelna. W pewnych sytuacjach może więc przepuszczać wodę. Po tym fakcie i namoczeniu, szybko jednak wysycha.