Dlaczego muzyka na weselu jest bardzo ważna?

Co jest najistotniejsze na weselu?

Można by rzec, że na weselu najważniejsi są państwo młodzi i z pewnością tak jest. Jednak zaraz po nich uwagę gości przykuwa dużo więcej kwestii. Między innymi sala w której odbywa się przyjęcie, samochód którym młodzi zajechali pod kościół czy muzyka do której mają się bawić przybyli. Ta ostatnia zresztą dość często jest krytykowana. Źle dobrana muzyka może bowiem skutecznie zepsuć atmosferę, sprawiając że nasze przyjęcie zamiast hucznej imprezy przypominać będzie raczej zwykłą nasiadówkę.

Dlaczego muzyka na weselu jest bardzo ważna?

dj na wesele Zielona GóraMuzyka do której tańczyć mają zebrani na weselu goście jest istotna z kilku powodów. Po pierwsze, to ona decyduje od tego czy zorganizowana przez nas zabawa będzie udana. Nieodpowiedni repertuar, mało znane utwory, zbyt wolne lub zbyt szybkie tempo puszczanych melodii zniechęcają zebranych, którzy zmęczeni, zniecierpliwieni lub po prostu znudzeni nie wychodzą na parkiet. Po drugie, co tyczy się zwłaszcza zespołów muzycznych wynajmowanych na wesela, bardzo drażliwą i często komentowaną w negatywny sposób kwestią są zbyt długie przerwy między kolejnymi partiami piosenek. W takich sytuacjach goście bardzo często narzekają i na długo zapamiętują wesele z nienaturalnie długimi przestojami w zabawie. I wreszcie po trzecie, mało które zespoły decydują się na równoczesne zabawianie gości w tak zwanym międzyczasie.

To ostatnie jest domeną DJ’ów, którzy na przyjęcie nierzadko zjawiają się z całym asortymentem własnych dekoracji i atrakcji. Skorzystanie z usług DJ’a eliminuje w większości także inne wyżej wymienione niedociągnięcia, bowiem muzyka dobrana ze specjalistą praktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Puszczane mogą więc być utwory znane i lubiane, szybkie i wolne, rozpoznawalne i mniej popularne. DJ nie stosuje także długich przerw między kolejnymi utworami, dbając o ciągłość zabawy.

W związku z tym można by uznać, że wynajęcie profesjonalisty jest o wiele bardziej opłacalne, niż skorzystanie z usług zespołu muzycznego. Pod wieloma względami przewyższa on w końcu swoją konkurencję. Zwolennicy takiego rozwiązania wskazują również na różnicę cenową. Co do zasady bowiem DJ jest tańszy, niż wieloosobowy zespół muzyczny.

Jak znaleźć odpowiedniego DJ’a?

Kiedy zachęceni zaletami DJ’a decydujemy się na jego wynajęcie, powinniśmy poszukać człowieka, który w tej dziedzinie zdobył już pewne doświadczenie. Oczywiście, możemy kierować  się opiniami znajomych lub internautów czy informacjami zawartymi na firmowym koncie, jednak nic nie zastąpi bogatego dorobku zawodowego. Z uwagi na to, że zapraszani goście weselni, to przeważnie ludzie w różnym wieku i z różnych stron Polski – DJ powinien być elastyczny. W miarę możliwości dopasować się do panujących nastrojów, wiedzieć kiedy oczekuje się od niego szybszego tempa, a kiedy delikatnego spowolnienia.

dj na wesele Szczecin

Co więcej, warto zadbać również o to, aby podjąć współpracę z kimś, kto jest z naszej okolicy. Nie chodzi oczywiście o miasto czy nawet powiat. Jeśli jednak DJ jest z naszego województwa dojazd do klienta, a co za tym idzie koszty z nim związane są po prostu mniejsze.

DJ na wesele – Lubelskie

Na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego działa na przykład DJ na wesele Zielona Góra, Szczecin i Gorzów Wielkopolski. Pary młode z tamtych okolic mają więc możliwość współpracy z profesjonalistą z dorobkiem i własną stroną internetową, która o nim zaświadcza. Pozostali, mieszkający w innych częściach kraju powinni szukać właśnie takich rozwiązań.

Zdjęcia i filmiki umieszczane przez DJ’ów w Internecie świadczą bowiem o tym, jak dobrze goście bawili się na weselu. A my na tej podstawie możemy stwierdzić czy prezentowany styl i oferta pasuje również do nas.