Dlaczego odpowiedni wieszak na kroplówkę jest taki ważny?

Wieszak na kroplówkę to obowiązkowe wyposażenie gabinetów lekarskich, placówek medycznych i szpitali. Ich zastosowanie jest proste – służą do podawania płynów infuzyjnych.

Producenci medycznego wyposażenia oferują produkty spełniające coraz większe wymagania. Materiał, z którego zostały wykonane, sprzyja utrzymaniu ich w czystości. Konstrukcja jest bezpieczna i stabilna, a dodatkowo zamontowane kółka umożliwiają sprawne przemieszczanie się pacjenta.

Bezpieczeństwo stojaków na kroplówkę

Przykładowe rodzaje stojaków na kroplówkę:

  • dwuramienne – stojak całkowicie chromowany lub wieszak pokryty białą farbą proszkową,
  • czteroramienne – stojak całkowicie chromowany lub wersji pokrytej białą farbą proszkową.

Metalowe stojaki zostały zabezpieczone powłoką chromowaną, która ma na celu zwiększenie odporności na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Proces chromowania przeprowadza się w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza, co dodatkowo poprawia właściwości termiczne metalu. Wykończenie chromowane ma ponadto zalety estetyczne. Nadaje urządzeniom sterylnego wyglądu. Chrom jest prosty w czyszczeniu i może być poddany dezynfekcji. Jest odporny na działanie silnych środków odkażających. Statyw na kroplówkę dzięki teleskopowej konstrukcji ma możliwość swobodnej regulacji wysokości. Pokrętło i zacisk są proste w obsłudze, a jednocześnie zapewniają solidność konstrukcji. Stabilność ramion stojaków, pozwala na ich jednostronne obciążenie nawet do 3 kg. Twarde kółka umieszczone na obrotowych ramionach umożliwiają łatwe przemieszczanie się razem z pacjentem. Wieszak jezdny powstał z myślą o miejscach, gdzie wymagane są najwyższe standardy sterylności i higieny narzędzi i urządzeń również tych używanych przez pacjentów.

Znaczenie odpowiedniego wieszaka na kroplówkę

wieszak na kroplówkę
Profesjonalne wieszaki na kroplówki można dostać u producenta U.B.M. KOTASIŃSKA.

Kroplówka jest najszybszym i jednocześnie najbardziej skutecznym sposobem nawodnienia pacjenta i uzupełnienia braków substancji odżywczych w organizmie. Za jej pośrednictwem możliwe jest podanie zarówno elektrolitów, witamin, jak i niezbędnych środków leczniczych. Na działanie kroplówki wpływ ma również odpowiedni i bezpieczny sposób jej aplikacji. Aby wykonanie prawidłowego wlewu było możliwe, pacjent musi mieć właściwie założony wenflon. Dobrze wprowadzona do żyły igła nie powinna być wyczuwalna nawet podczas ruchu chorego. Prostota podania płynów tym bardziej sprzyja poruszaniu się pacjentów. Wieszak na kroplówkę służy więc nie tylko jako podajnik, ale też statyw umożliwiający swobodne poruszanie się chorego. Dlatego tym bardziej istotna jest jego stabilna konstrukcja.

  • Łącznik w miejscu regulacji wysokości nie powinien się chwiać i samoistnie rozkręcać lub luzować.
  • Koła statywu powinny być sprawne i lekkie. Wskazany jest pełny obrót wokół osi, każdego z kół.
  • Ramiona statywu nie mogą się chwiać, nawet w przypadku jednostronnego obciążenia.
  • Cała konstrukcja wieszaka musi być stabilna, na wypadek jednostronnego przeciążenia. Niedopuszczalne jest przewrócenie się statywu w chwili aplikacji kroplówki choremu.
  • Waga statywu powinna być na tyle odpowiednia, by każda osoba miała możliwość łatwego prowadzenia wieszaka, nawet z obciążeniem kroplówki.
  • Wysokość statywu powinna być regulowana tak, by swobodnie dostosować ją do każdego pacjenta. Ruchy chorego nie mogą być ograniczone przez zbyt wysoki lub zbyt niski statyw.

Wybierając wieszak zyskują Państwo niezwykle funkcjonalne urządzenie, dostosowane do potrzeb szpitali i gabinetów medycznych. Sprzęt powstał z myślą o najwyższym komforcie i bezpieczeństwie pacjenta. Konstrukcja została wykonana z pewnych i odpornych na niszczenie materiałów. Statyw z powodzeniem może być dezynfekowany i czyszczony silnymi środkami odkażającymi. Producenci zapewniają najwyższą jakość na rynku, podpartą znakiem CE.