Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Dlaczego warto czytać opinie na temat firm?

Dlaczego warto czytać opinie na temat firm?

Poszukiwanie pracy to żmudny i często stresujący proces, w którym każdy choć raz natknął się na nieuczciwych, kiepskich pracodawców mających za nic czas, przygotowanie i umiejętności pracownika. Wypytywanie znajomych zatrudnionych w podobnej branży jest jakimś sposobem na znalezienie relatywnie rzetelnej opinii na temat konkretnej firmy, ale nie zawsze udaje się znaleźć osoby, które z danym pracodawcą miały już doświadczenie. Pozostaje więc Internet. W sieci aż roi się od portali zbierających opinie o pracodawcach przesyłane przez osoby, które miały z nimi w mniejszym lub większym stopniu do czynienia. Którym portalom i opiniom można jednak zaufać i dlaczego, pomimo wielu nieprzychylnych ocen warto z nich korzystać?

Na co zwracać uwagę czytając opinie o pracodawcach?

Internet to doskonałe miejsce do wyrażania swoich opinii w wielu kwestiach, a więc także w sprawie pracodawców w różnego typu branżach. Ich czytanie potrafi dać dość dobre pojęcie o profilu firmy, jej podejściu do pracowników, ewentualnych problemów czy też kwestii godnych uwagi. Niezwykle ważnym aspektem podczas przeglądania opinii powinna być wyraźna przewaga opinii jednego typu, a więc pozytywnych lub negatywnych. Często zdarzają się jeszcze nieczyste zagrania ze strony firm polegające na oczernianiu konkurencji w sieci lub też wykupowaniu marketingowców, którzy zamieszczą opinie pozytywne. W wypadkach takich należy pamiętać, że nie istnieje żadna firma w stu procentach idealna, ani też taka, o której można powiedzieć same negatywne rzeczy. Fora i portale, w których skrajności są raczej dominujące warto omijać szerokim łukiem.

Czytając opinie warto pamiętać też o tym, że wiele osób lubi je wygłaszać wyłącznie wtedy, gdy przydarzy się coś na ich niekorzyść. Z tego też powodu negatywy nie powinny być kluczowym czynnikiem do odrzucenia kandydatury danego pracodawcy – umiejętność czytania pomiędzy wierszami jest tu wręcz niezbędna.

Najdoskonalszym sposobem uniknięcia zafałszowanych informacji i uzyskania rzetelnych opinii na temat pracodawców jest korzystanie z branżowych, tematycznych portali zbierających osoby w obrębie danej gałęzi rynku. Dla kierowców samochodów ciężarowych i pracowników firm TSL będzie to na przykład strona opinia-spedycje.pl, w której poza oficjalnymi profilami firm pojawiają się też opinie pracowników na ich temat. Tu nikt nie przychodzi oczerniać kogoś bez powodu – opinie wyrażają faktyczni pracownicy firm, którzy chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

 

Orange Logistics

Dlaczego warto czytać opinie na temat firm?

Oczywiście, nie można ślepo wierzyć we wszystko, co umieszczone w sieci i dla zasady warto pójść na spotkanie z pracodawcą nawet jeśli spora liczba opinii o nim nie jest najlepsza. Podczas rozmowy można na własnej skórze przekonać się, czy rozmówca sprawia wrażenie podejrzanego czy niewiarygodnego. Jednocześnie jednak warto mieć w głowie to, co mówią o nim w sieci. Połączenie własnej obserwacji z opiniami innych pozwala uniknąć oszustów czy też znaleźć kwestie na które warto uważać podczas rozmowy z pracodawcą.

Opinie na portalach branżowych to też doskonałe źródło wiedzy o samym charakterze pracy, wynagrodzeniach czy realiach panujących w zakładzie – kwestiach, które wielu rekruterów celowo pomija podczas rozmowy z nowym kandydatem. Warto rozważyć je wszystkie z przymrużeniem oka, ale jednocześnie wziąć pod uwagę. Jeśli mnóstwo opinii z różnych ram czasowych wspomina o problemach z czasowymi płatnościami, istnieje prawdopodobieństwo, iż nie są to tylko plotki, ale stan faktyczny.

Zobacz inne ciekawe posty