Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Dlaczego warto wybrać piankę PUR do ocieplania

ocieplanie piankąChcąc ocieplić dom lub samo poddasze trzeba przede wszystkim wybrać odpowiedni do tego materiał, bo na rynku znajduje się kilka propozycji. Jedną z najnowszych i najpopularniejszych jest pianka PUR, która stanowi już sporą konkurencję dla tradycyjnych metod. Jeśli chcesz wiedzieć, czym się charakteryzuje, zapraszamy do lektury. W tym artykule piszemy o cechach tej pianki i o tym, dlaczego warto ją wybrać do ocieplania poddasza.

Co to jest pianka PUR?

Na początku warto napisać, jakim właściwie materiałem jest pianka PUR. Jej pełna nazwa to pianka poliuretanowa i aplikuje się ją za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego agregatu. Wyróżnia się spośród innych sposobów ocieplania bardzo wieloma cechami, dlatego stała się tak popularna. Przede wszystkim jest bardzo trwała, co oznacza, że raz ogrzany budynek czy pomieszczenie jest ciepłe przez lata. Nie ma tu mowy o poprawkach. Kolejnym plusem tego materiału jest jego elastyczność. Dzięki swojej postaci pianka z łatwością wchodzi także pomiędzy szczeliny, co oznacza, że ocieplanie jest stuprocentowe – zimne powietrze nie jest w stanie dostać się do pomieszczeń żadną drogą.

Więcej zalet pianki poliuretanowej

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową to usługa, na którą decyduje się obecnie coraz więcej klientów, ponieważ zrobienie tego z pomocą pianki PUR jest znacznie szybsze i skuteczniejsze. Okazuje się, że przez poddasze domu ucieka znaczna część nagromadzonego w środku ciepła, nawet jeśli jest to pomieszczenie zamknięte i nieużywane. Tym samym do środka dostaje się dużo zimnego powietrza. Co więcej, to, że poddasze nie jest zagospodarowane, nie oznacza, że nie gromadzi się tam wilgoć czy grzyb. Ocieplanie poddasza pianką sprawia, że grzyb ani wilgoć nie pojawią się tam już nigdy więcej.

Bardzo dużą zaletą pianki poliuretanowej jest również jej szybka aplikacja oraz wysychanie. W porównaniu z innymi metodami ocieplania budynków ta jest znacznie szybsza i jest wykonywana bardzo sprawnie.

Ocieplanie poddasza i nie tylko

Metoda, którą wykorzystuje się do ocieplenia poddasza lub całego domu to izolacja natryskowa. Jej nazwa bierze się z tego, że pianka zostaje nakładana za pomocą natrysku ze specjalnego agregatu. A jak przebiega taki proces? Przede wszystkim pracę tę może wykonać tylko osoba mająca na ten temat wiedzę i umiejętności. Dlatego izolację natryskową wykonują specjaliści, których wizytę wystarczy umówić w danej firmie zajmującej się tego typu ocieplaniem. Osoba ta jest ubrana w specjalny kostium oraz maskę, które pozwalają na osłonę ciała i bezpieczne wykonywanie pracy.

izolacja natryskowaOprócz odpowiedniego okrycia potrzebny jest również agregat, który służy do aplikacji pianki. Jest to specjalistyczny sprzęt pozwalający na pokrywanie powierzchni precyzyjnie, wymiernie i bezpiecznie. Zanim nastąpi umówienie terminu ocieplenia, firma podaje wycenę całej usługi na podstawie tego, jak duży obszar ma być pokryty pianką oraz jakiego rodzaju budynek ma być ocieplany. Sam proces izolacji nie jest długi. Trwa tyle, ile specjalista potrzebuje czasu na wykonanie pracy. Jeśli chodzi z kolei o wysychanie pianki, trwa to dosłownie chwilę.

Rezultaty używania pianki PUR

Co zyskujesz, wybierając piankę poliuretanową? Przede wszystkim całkowicie ciepły dom. Decydując się na wykorzystanie pianki poliuretanowej, zatrzymujesz ciepło pochodzące z ogrzewania w domu. W efekcie Twoje rachunki za ogrzewanie są mniejsze, ponieważ nie trzeba ogrzewać intensywniej, niż jest to potrzebne. Oprócz ogrzania domu pianka ma jeszcze jedną funkcję – jest świetnym materiałem do izolacji dźwięku. Dlatego dzięki piance możesz cieszyć się w domu spokojem i jednocześnie włączać muzykę na dowolną głośność, ponieważ nie będzie ona przeszkadzała ludziom przebywającym w pobliżu domu.

Pianka poliuretanowa jest również niezwykle przyjaznym materiałem pod względem zdrowotnym. Nie stanowi zagrożenia dla samopoczucia i zdrowia ludzi, a do tego jest bezpieczna dla środowiska. Nie wydziela żadnych substancji, nie działa alergicznie i nie ma nieprzyjemnych zapachów. Kiedy zostaje nałożona, nie kreuje żadnych problemów. Warto wiedzieć również, że piankę tę możesz wykorzystać zarówno do ogrzania domu w środku, jak i na zewnątrz. Wszystkie te zalety sprawiają, że jest to materiał tak często wybierany.