Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Doskonałe drzwi szklane – jak je wybrać

Doskonałe drzwi szklane – jak je wybrać

Jeśli wybieramy drzwi do naszego firmowego salonu, warto zdecydować się na drzwi szklane. Drzwi wykonane z całości ze szkła mogą również iść w parze ze szklaną witryną. Szklane drzwi są bardzo popularne, zwłaszcza w galeriach handlowych, ale sprawdzają się również wewnątrz pomieszczeń, np. w mieszkaniu czy w biurze. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi szklane na wymiar. Przed ostateczną decyzją trzeba powiązać ze sobą wszystkie ważne elementy, takie jak rozmiar i wysokość drzwi, ewentualny wzór znajdujący się na drzwiach, montaż klamki, zamka oraz zawiasów.

Drzwi szklane na wymiar – czy warto?

Trzeba koniecznie zadbać o to, by nasze drzwi były wykonane z dość grubego szkła, zabezpieczonego przed rozbiciem. Stanowi to bowiem bezpieczeństwo zarówno dla nas, jak i dla osób przebywających w danym pomieszczeniu. Zastosowanie szklanych drzwi to doskonały pomysł wybierany chętnie przez wielu usługodawców, także w sklepach – pozwala to na atrakcyjną prezentację wnętrza sklepu i znajdującego się w nim asortymentu.

Drzwi szklane a bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach, dzięki szybko rozwijającej się technologii możemy liczyć na bezpieczeństwo wszystkich ważnych elementów, które wykonywane są ze szkła. Szklane drzwi są wykonywane z bardzo dobrej jakości szkła hartowanego lub wzmacnianego, dlatego są tak solidne i wytrzymałe.

Elementy takie jak zawiasy, klamka oraz zamki, muszą zostać zamontowane w szklanych drzwiach. Montaż takich elementów jest bowiem niezbędny do tego, by drzwi mogły pełnić swoją funkcję. Wszystkie te elementy są tak samo ważne. Zawiasy muszą zostać zamontowane w każdym typie drzwi. Klamki mogą mieć różne kształty, dlatego też można je instalować w drzwiach nie przenikając przez nie. Zamek natomiast często musi zostać wmontowany w szkło, co wiąże się z przebiciem szkła. Wiele jest firm zajmujących się produkcją szklanych drzwi i każda z nich ma swój własny sposób na montowanie metalowych elementów – można przy tym wybrać ciekawe rozwiązania stylistyczne, które podniosą walory estetyczne całości.

drzwi szklane na wymiar

Oryginalne wzornictwo sprawia, że drzwi szklane stają się ważnym elementem wystroju.

Czemu drzwi szklane są tak popularne?

Drzwi szklane są bardzo popularne już od wielu lat. Stanowią one niebanalną i jednocześnie niezwykle ważną część aranżacji pomieszczenia. Wielu ludzi decyduje się na ich zakup do swoich domów oraz mieszkań. Jest to bowiem bardzo oryginalne rozwiązanie. Drzwi szklane na wymiar mogą stanowić nie tylko bezpieczne zamknięcie naszego pokoju czy domu. Drzwi szklane bowiem mają różne kształty i wzory, dzięki którym nasz dom uzyska ciekawy i niebanalny wygląd. Drzwi tego rodzaju możemy również spotkać w przypadku sklepów, punktów handlowo-usługowych itd. Takie drzwi możemy również zakupić do biura, na nasz taras czy do gabinetu, zapewniając sobie możliwość optycznego powiększenia przestrzeni czy uatrakcyjnienia jej wyglądu.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szklanych drzwi oferowanych przez Staglass.