Ekologiczne preparaty na wzmocnienie rośliny

Uprawa i hodowla roślin to niezwykle czasochłonne i bardzo wymagające zajęcie. Osoby zawodowo zajmujące się uprawą za wszelką cenę chcą, aby ich rośliny były zdrowe i obfitujące w plony. Rolnicy, sadownicy, jak również pasjonaci wkładają wiele pracy, żeby ich uprawy były wydajne. Często jednak mimo ogromnego trudu i wysiłku, kondycja roślin nie jest zadowalająca. Najczęściej jest to związane bezpośrednio z okresem wegetacji roślin, podczas którego uprawy narażone są na działanie negatywnych czynników biotycznych i abiotycznych. To właśnie w tym czasie rośliny widocznie tracą na zdrowiu, a ich kondycja często stale się pogarsza. Wegetacja to okres, kiedy w szczególności należy wesprzeć rośliny, które później bez wątpienia odwdzięczą się obfitymi plonami. 

Uprawa roślin – jak uzyskać zadowalające plony?

Sektor przemysłowy od lat szukał rozwiązań, dzięki którym możliwe byłoby wzmocnienie roślin – przede wszystkim w skuteczny, a zarazem nieinwazyjny dla środowiska sposób. Dobra wiadomość jest taka, że na przestrzeni ostatnich lat powstały preparaty, które wyróżniają się niezwykle skutecznym działaniem, jak również naturalnym i czystym składem. Dzięki temu produkty te pozytywnie wpływają na rośliny, będąc jednocześnie bezpieczne dla człowieka i środowiska. Biostymulatory to bez wątpienia najlepsze z możliwych rozwiązań, które można opisywać wyłącznie w samych superlatywach. Preparaty te są niezmiernie popularne i coraz częściej stosowane, a grono zwolenników biostymulatorów z roku na rok się widocznie powiększa. Biostymulatory to rozwiązanie na miarę XXI wieku, ponieważ preparaty te działają niezwykle skutecznie, nie mając jednocześnie szkodliwego wpływu na planetę. Warto zaznaczyć, że większość preparatów posiada zezwolenie do stosowania w rolnictwie ekologicznym, co dobitnie ukazuje doskonałość tego rozwiązania. 

ekologiczny biostymulator do upraw

Biostymulatory – czym są ?

Biostymulatory z powodu swojej dość tajemniczej nazwy mogą kojarzyć się z bardzo złożonymi chemicznie preparatami, jednakże nic bardziej mylnego! Preparaty te są w pełni naturalne, a mimo to działają niezwykle skutecznie i doskonale wpływają na porost roślin – ułatwiając i przede wszystkim intensyfikując proces wzrostu danej rośliny. Biostymulatory złożone są wyłącznie z substancji organiczno-mineralnych, które są w pełni naturalnym i ekologicznym surowcem. Preparaty stymulujące wzrost roślin powstają w procesie przetwarzania torfu nizinnego, przez co w pełni zasługują na miano “przyjaznych dla środowiska”. Biostymulatory zawierają w swoim składzie szereg odżywczych składników, którymi są między innymi kwasy huminowe oraz fulwowe, mikro i makroelementy, naturalne witaminy, fitohormony, jak również l-aminokwasy. Biostymulatory wyróżniają się również wysoką zawartością pożytecznych grzybów z rodzaju trichoderma, które zasiedlają strefę korzeniową i bezpośrednio wpływają na rozwój systemów korzeniowych roślin, chroniąc je jednocześnie przed czynnikami chorobotwórczymi. 

Działanie biostymulatorów

Można rzecz, że preparaty na stymulacje wzrostu obfitują w same najlepsze i zarazem w pełni naturalne składniki, które mają doskonały wpływ na rośliny. Biostymulatory uaktywniają między innymi absorpcję substancji odżywczych, jak również skutecznie poprawiają działanie mikroflory glebowej. Oprócz tego, preparaty te wspomagają syntezy białek, węglowodanów i witamin, poprzez swoje działanie aktywacyjne. Stymulatory wzrostu działają pozytywnie na proces ukorzeniania i dojrzewania roślin, które dzięki preparatom zostają przyspieszone. Warto dodać, że biostymulatory doskonale działają na odporność upraw na stres termiczny, a ponadto stymulują je po zabiegach z użyciem środków ochrony roślin. Dzięki specjalistycznym preparatom rośliny nie wchłaniają metali ciężkich, co ma pozytywne przełożenie na ilość i jakość plonów. Przy pomocy biostymulatorów możliwe jest znaczne obniżenie kosztów produkcji, ponieważ preparaty te widocznie zmniejszają zapotrzebowanie roślin na różnego rodzaju nawozy.