Ekskluzywny prezent dla rodziców

To, że każdy rodzic jest zakochany w swoim maleństwie nie ulega wątpliwości. Taki maluch to sama słodycz. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się fotografia noworodkowa. Rodzice chcą mieć pamiątkę tych, tak ulotnych, chwil. Dziecko w początkowym okresie rośnie niesamowicie szybko, a do tego zmienia się jego cykl życia, dlatego taka sesja noworodkowa powinna być wykonana jak najprędzej. Będzie to mniej stresujące zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka, które w zasadzie nie będzie wiedzieć co się z nim będzie działo.

Sesja noworodkowa

Tak silny sen mają maleństwa. Niesamowitym plusem takiej fotografii noworodkowej jest to, że nie trzeba nigdzie dziecka ciągać po studiach, plenerach i tak dalej. Fotograf przyjeżdża wprost do mieszkania i tam organizuje się ze swoim sprzętem. Jedynym wymogiem, który jest oczekiwany ze strony osoby wykonującej zdjęcia to miejsce blisko okna (potrzebne jest do oświetlenia, ponieważ podczas takiej sesji nie jest używana lampa błyskowa) oraz mocno nagrzane miejsce, aby maluszek nie zmarzł. I rzecz jasna trochę cierpliwości, bowiem wykonywanie zdjęć noworodkowych może zająć dwie lub trzy godziny. Wydaje się jednak, że czas ten szybko minie. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego, jak widok tak maleńkiej istoty „pozującej” do zdjęć. Album powstały po takiej sesji będzie cudowną pamiątką nie tylko dla rodziców, ale i samego dziecka, które będzie chętnie oglądało fotografie wykonane w tak wczesnym wieku. Dla dzieci jest to fascynujące dowiedzieć się i zobaczyć, że kiedyś było się tak małym i bezbronnym. W takim rozmiarze, że bez problemu mieściło się w brzuszku mamy.

sesja_dziecięca

Jest to zapierająca dech w piersiach podróż w przeszłość. W zimowe wieczory miłą alternatywą dla bajek w telewizorze, będzie usiąść całą rodziną i obejrzeć albumy rodzinne (w tym ten z udziałem potomka). Warto jednak się zastanowić skąd wzięła się moda na sesje noworodkowe. Jest to bowiem trend ostatnich lat. Kiedyś wystarczało kilka zdjęć pstrykniętych w szpitalu, czasem w kąpieli, na chrzcinach i tyle. Dziś zaobserwować można prawdziwy szał na tego typu zdjęcia. Wydaje się, że powodem tego jest pragnienie rodziców uwiecznienia maleństwa w jak najlepszej odsłonie, aby po latach móc na nowo rozpływać się na widok swojej pociechy. Taki album może pomóc ukoić nerwy, gdy z dzieckiem zaczną się problemy, gdy pojawią się smutne dni. Fotografia noworodkowa utuli każdy smutek, pomoże uśmierzyć wszystkie nerwy. Poza tym wydaje się, że rodzice chcą mieć czym się pochwalić przed rodziną i znajomymi. Powodów na pewno jest cała masa i muszą one być naprawdę poważne, skoro ojcowie i matki są w stanie wydać tak grube pieniądze na zdjęcia noworodkowe. Koszt takiej usługi (sesja noworodkowa) waha się bowiem od kilkuset do tysiąca złotych. Oglądając jednak efekty można śmiało stwierdzić, że nie są to pieniądze wyrzucone. Poza tym może to być miła niespodzianka dla rodziców. Sami może nigdy by się na tego typu sesję nie zdecydowali, zawsze więc można sprezentować im taką możliwość, by po latach mieli co oglądać.