Imprezy okolicznościowe i ich organizacja

Organizacja imprez okolicznościowych wymaga nie tylko doskonałego zmysłu planowania, ale i umiejętności zgrania ze sobą wielu pojedynczych elementów takich jak obsługa, catering, czy oprawa muzyczna. Zależnie od okazji, liczby gości czy charakteru wydarzenia, imprezy okolicznościowe mogą wymagać minimalnego przygotowania lub wręcz przeciwnie, zgranej pracy wielu osób. Gdzie ich organizacja będzie sprawiała najmniejszy problem? Według najnowszych trendów – w hotelu. Dlaczego warto postawić na organizację imprez okolicznościowych w hotelu i o jakich elementach przygotowań należy pamiętać?

Imprezy okolicznościowe w ofertach hoteli

Wesela, komunie, studniówki, firmowe wyjazdy organizacyjne, wigilie, bale sylwestrowe, urodziny – powodów do organizacji imprezy okolicznościowej jest naprawdę wiele, a każdy z nich wymaga nieco innego podejścia do sprawy i choć w każdym z nich potrzebny będzie przede wszystkim lokal zdolny pomieścić zaproszonych gości i catering gwarantujący smaczny i elegancki obiad lub bufet, samodzielna organizacja wszystkiego może okazać się sporym wyzwaniem. Hotele to jednak miejsca, które nastawiając się na organizację różnego rodzaju wydarzeń gwarantują swoim gościom profesjonalną obsługę w oparciu o wieloletnie doświadczenie w branży i szansę na to, by faktycznie cieszyć się świętowanym wydarzeniem. Dopasowane do gości menu, przygotowana sala bankietowa, odpowiednio zabezpieczona prywatność wydarzenia czy wreszcie możliwość organizacji noclegu to tylko niektóre z zalet, jakimi mogą pochwalić się hotele. Co powinno znaleźć się w ofercie hotelu umożliwiającego organizację imprez okolicznościowych?

Kompleksowa organizacja imprez okolicznościowych w hotelu

Hotele oferujące możliwość organizacji imprez okolicznościowych to jedna z niewielu sytuacji, w których nie musisz przejmować się poszukiwaniem sali, firmy cateringowej, kelnerów, oprawy muzycznej czy zakwaterowania dla gości na własną rękę. Dzięki dostępowi zarówno do sal bankietowych, jak i własnej restauracji, hotele gwarantują pełną i profesjonalną obsługę dowolnej imprezy okolicznościowej i możliwość dopasowania konkretnych elementów do indywidualnych wymagań każdego klienta. Gotowe menu, elegancko wyposażone pomieszczenia, pełna obsługa kelnerska, a także możliwość zapewnienia przez hotel profesjonalnej oprawy muzycznej czy atrakcji dla dzieci zdecydowanie przewyższają standardy oferowane nawet przez domy weselne.

Wysoki standard pomieszczeń

Imprezy hotelowe kojarzą się z nieco większym prestiżem, dlatego też i pomieszczenia w których organizowane są imprezy okolicznościowe zwykle charakteryzują się wysokim standardem, eleganckim wykończeniem i prostotą, dzięki której dopasowanie dekoracji do konkretnego wydarzenia nie będzie stanowiło większego problemu. Na szczególną uwagę zasługują tu hotele premium, które już z założenia nie nastawiają się na fantazyjny, niespójny wystrój wnętrz i wybierają stylowy minimalizm, który nawet jeśli nawołuje do konkretnej epoki, zdecydowanie nie ogranicza możliwości organizacyjnych danej przestrzeni.

Menu na każdą okazję

Kwestia posiłków podawanych podczas dowolnej imprezy okolicznościowej jest zawsze elementem dyskusji, ponieważ nigdy nie uda się dopasować menu do wymagań i upodobań wszystkich obecnych gości. Niemniej jednak to właśnie hotele mają wbrew pozorom najlepszą szansę dopasowania swojego menu do danej imprezy, dysponując własną kuchnią i doświadczonym zespołem gotowym przyrządzić dowolne dania ze swojego standardowego menu w nowym, odświeżonym wydaniu. Za przykład można wziąć tu choćby wrocławski Hotel Jasek, w którym imprezy okolicznościowe stanowią ważną część oferty i gdzie podawana w nowoczesnym wydaniu polska kuchnia może być przystosowana zarówno dla osób z alergiami pokarmowymi, specjalnymi życzeniami kulinarnymi czy wreszcie dla dzieci, które zwykle nie są chętne do jedzenia tego, co dorośli. Hotelowa restauracja to też najlepsza szansa na to, by jedzenie było ciepłe, świeżo przygotowane i nie przywiezione na imprezę w dużych, typowo cateringowych porcjach, co zawsze wychodzi na plus pod względem kosztów organizacji imprezowego menu.

Imprezy okolicznościowe w hotelu to doskonały sposób na to, by w przyjemnej i nieco bardziej eleganckiej atmosferze spędzić czas z najbliższymi, rodziną bądź znajomymi podczas wesela, urodzin, imprezy firmowej czy nawet balu studniówkowego. Dodając do wszystkich wymienionych zalet możliwość organizacji noclegu dla gości imprezy, trudno zaprzeczyć że hotele zdecydowanie sprawdzają się w roli uniwersalnej przestrzeni na każdego rodzaju przyjęcie.