Jak dopasować bransoletę w zegarku?

Podczas wyboru zegarka klienci na pierwszym miejscu stawiają na jego wygląd.

Zegarek na bransolecie czy pasku – jakie rozwiązanie wybrać?

Dla wielu osób bardzo istotny jest kolor zegarka, jego kształt, jak również rodzaj tarczy, koperty i wskazówek. Całościowy design produktu jest dla przeważającej części osób kwestią kluczową. Podczas zakupów klienci często nie mogą zdecydować się, jakie rozwiązanie jest lepsze – pasek czy bransoleta?

Materiałowe paski doskonale nadają się dla młodych osób. W sklepach występują zazwyczaj w wielu wzorach i kolorach, przez co są niezwykle lubiane przez młodzież. Niestety rozwiązanie to jest mało eleganckie i z reguły nie sprawdza się u osób, które na co dzień noszą formalne stroje.

Z tego względu wielu klientów decyduje się na zakup zegarka na pasku skórzanym. Skóra ma naprawdę wiele zalet – jest elastyczna, miękka, jak i lekka. Dzięki temu paski skórzane świetnie dopasowują się do nadgarstka i są przyjemne w noszeniu. Niestety skóra ma swoje wady – dość szybko się zużywa i nie jest długowieczna.

Pasek skórzany po kilku latach nie wygląda już tak estetycznie, jak zaraz po zakupieniu, co jest jego niezmierną wadą. Podobna sytuacja ma miejsce z paskami materiałowymi – one również ulegają zużyciu, odkształcają się i są nietrwałe. Widać zatem, że zarówno materiał, jak i skóra mają swoje wady i nie są doskonałe.

Z tego powodu dużą popularnością cieszą się zegarki na bransolecie, które mają duże grono swoich miłośników. Wszystko dlatego, że bransoleta ma zaskakująco wiele lat i dzięki nim zegarki nosi się przyjemnie, komfortowo i co najważniejsze długo.

Zegarek na bransolecie – jakie ma zalety?

Zegarki na bransolecie są wspaniałą alternatywą dla pasków, które szybko się zużywają, co jest ich sporym minusem. Bransoleta jest trwała, odporna i nie zużywa się, przez co nie wymaga wymiany. Rozwiązanie to pozwala na pełną swobodę – takim zegarkom nie straszna jest woda i inne czynniki zewnętrzne, przez co świetnie nadają się dla osób na co dzień aktywnych.

Bransoleta jest też niezwykle uniwersalna – doskonale sprawdza się przy formalnych, wizytowych strojach, jak również świetnie wygląda przy codziennych, casualowych stylizacjach. Zegarki na bransolecie dobrze się nosi w ciepłe dni – wówczas skóra się nie przegrzewa i może oddychać. Rozwiązanie to ma wiele walorów – zarówno praktycznych, jak i estetycznych.

Zegarki na bransolecie wykonane są zazwyczaj ze stali szlachetnej, zazwyczaj połączonej ze stopem żelaza, miedzi, jak również tytanu. Dzięki temu bransoleta nie ulega korozji, nie odkształca się, nie traci koloru, przez co jest długowieczna. Rozwiązanie to szczególnie polecane jest panom – takie zegarki są zazwyczaj masywne, przez co doskonale wyglądają na męskim nadgarstku. Bransoleta nadaje klasy, wdzięku i elegancji, niosąc zarazem sportowy charakter.

bransoleta

Jak dopasować bransoletę w zegarku?

Zegarek na bransolecie jest jednak trudniejszy do dopasowania, niż ten na tradycyjnym pasku. Jednakże rozmiar bransolety nie jest trudno dobrać – ważne jednak, aby dostosować się do poniższych rad. Do odpowiedniego dopasowania bransolety kluczem jest prawidłowe zebranie pomiaru z nadgarstka.

Potrzebny do tego jest przede wszystkim centymetr krawiecki, który pozwoli na dokładne zmierzenie obwodu. Podczas pomiaru, nadgarstek powinno się owinąć centymetrem dokładnie i mocno – wówczas wynik będzie miarodajny. W zależności od preferencji, do uzyskanego wyniku powinno się dodać 0,5 cm do 1 cm.

Dzięki temu bransoleta będzie swobodnie leżeć na nadgarstku, co pozwoli na komfortowe i przyjemne noszenie. Warto zaznaczyć, że zegarek będzie dopasowany i nie ma obaw, że bransoleta będzie za luźna. Nadgarstek pod wpływem wysokiej temperatury ma tendencję do poszerzania się – wówczas dodany centymetr sprawi, że bransoleta będzie nadal wygodna. 

Oferta zegarków na bransolecie jest niezwykle szeroka. Chwalone są firmy takie, jak Casio, G-Shock czy Vostok. Niezwykłą popularnością cieszy się również Timex. Zegarek Timex męski na bransolecie jest doskonałą propozycją dla każdego mężczyzny, który ceni sobie najwyższą jakość i dobry styl. Produkty firmy Timex charakteryzują się świetnym wyglądem i wysoką klasą, dzięki czemu zegarki są niezawodne i sprawdzają się w każdej sytuacji.