Jak działają rozmiary odzieży ciążowej?

Przymierzając się do zakupu odzieży ciążowej, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy, koniecznie dowiedz się, czym ona tak właściwie różni się od tej zwykłej. Odzież ciążowa nie przypomina już bezkształtnych worków. Wręcz przeciwnie, jest stylowa, elegancka i niczym nie różni się od ubrań noszonych na co dzień. Jak zatem dobieramy odzież ciążową?

Odzież ciążowa – na co zwracamy uwagę?

Jakość materiału. By ubranie dotrwało do końca ciąży w dobrym stanie, nie może być zbyt podatne na rozciąganie. To znaczy, że owszem, musi mieć możliwość do dostosowywania się do Twoich rozmiarów ciała, które będą stopniowo rosły, lecz też dopasują się potem bez przeszkód do Twojej figury po porodzie. Ukryte udogodnienia. Chodzi tu m.in. o dyskretnie ukryte otwory bądź kroje kopertowe, dzięki którym łatwe będzie nakarmienie niemowlaka bez zbytniego odkrywania ciała. Zwracamy na nie uwagę, jeśli wybrane bluzki mają służyć również w czasie karmienia piersią. Oddychalność materiału. Stawiamy na materiały oddychające i zwiewne, lekkie kroje. Tworzywa sztuczne czasem mogą okazać się drażniące dla skóry ciężarnej, a lekkie kroje ubrań zapobiegną uciskaniu puchnących często nóg i rosnącego brzucha. Ciąża to nie jest czas, kiedy musimy zapomnieć o eksponowaniu swoich atutów. Wręcz przeciwnie, obecnie dostępna odzież ciążowa sprawia, że w tym szczególnym stanie też możesz wyglądać pięknie! Powiększone piersi, pięknie zaokrąglony brzuch – warto je podkreślić przez odpowiedni dobór stroju. Elastyczny pas w spodniach i spódnicach, doskonale utrzymuje on ubrania na swoim miejscu, dzięki czemu nie opadają one, nie zsuwają się i nie uciskają brzucha. Co więcej, taki pas jest bardzo użyteczny w sezonie jesienno-zimowym, dlatego że doskonale chroni brzuch przed zimnem.kobieta na łóżku

Czego nie zagwarantuje nam zwykła odzież? Czy musimy od razu wymieniać całą szafę?

Klasyczna, „nieciążowa” odzież również może być elastyczna, wykonana z naturalnych, niedrażniących materiałów i może dzięki temu zapewnić wygodę, lecz nie będzie dostosowana swoim fasonem do kobiecych kształtów. Nie jest tak jednak ze wszystkimi ubraniami, jakie masz w swojej szafie. Jeśli przeważają w niej luźne kardigany, zwiewne sukienki, legginsy lub klasyczne, elastyczne koszulki, to możesz z powodzeniem zakupić jedynie kilka dodatkowych ubrań i kompletować najróżniejsze zestawy, w których stylowo i wygodnie dobędziemy do końca ciąży. Czy potrzebujemy zatem specjalnej, ciążowej odzieży? Tak, dlatego że jeśli preferujemy np. spodnie nad spódnice, to te zwykłe będą z czasem niewygodne ze względu na powiększający się brzuch, a zakupienie większego rozmiaru nie będzie wystarczające. Nie będziemy mogły użyć paska, by zapobiec ich zsuwaniu się, szelki również nie będą dobrym pomysłem. Tylko ciążowe spodnie wyposażone są w specjalne pasy, utrzymujące spodnie na właściwym miejscu, zapewniając ciepło i komfort. 

Odzież ciążowa online – gdzie jej należy szukać?

Coraz większa liczba sklepów online sprawia, że nie musisz nawet wychodzić z domu, by dokupić niezbędne rzeczy. Wystarczy odwiedzić sklepy internetowe, w których obejrzysz i porównasz znacznie więcej ubrań, niż gdybyś była w stanie to zrobić, biegając cały dzień po sklepach. Warto rozważyć tę opcję, jeśli tylko znasz swoje aktualne rozmiary, by zaoszczędzić sobie czasu i fatygi. Godna polecenia jest strona internetowa szykownamama.pl, na której znajdziesz mnóstwo pięknych, stylowych ubrań, w których wygodnie spędzisz całą ciążę.