Jak prawidłowo przygotować się do sesji tatuażu?

Każde ważne wydarzenie w życiu wymaga odpowiedniego wcześniejszego przygotowania. Bez wątpienia wyjątkowym, a niekiedy nawet przełomowym momentem może być podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu, i sam moment wizyty w salonie.

Jest to chwila, której niektórzy wyczekiwali latami, bo nie pozwalało im na to prawo (byli niepełnoletni) lub brakowało im odwagi na podjęcie takiego kroku.

Jak przygotować umysł do wizyty w studiu tatuażu

Podjęcie decyzji o wykonaniu dziary wymaga dogłębnego przemyślenia i analizy. Jest to niezwykle ważne, gdyż jest to trwała zmiana wyglądu skóry, która w jakimś sensie już zawsze będzie definiowała osobę, która ją nosi. Ważnym momentem przygotowania, na który warto poświęcić sporo czasu, jest wybór motywu i stylu. Nie warto ulegać presji panującej mody czy chwili. Tatuaż zostaje na całe życie, dlatego konieczny jest wybór wzoru, którego nigdy nie będziemy się wstydzić i nie okaże się kiedyś śmieszny lub wręcz infantylny.

Kolejną ważną decyzją jest wybór miejsca wykonania dziary. Jedni decydują się na wytatuowanie niewidocznej części ciała, zakrytej przed ciekawskimi spojrzeniami i komentarzami. Czynią tym samym tatuaż czymś intymnym, z czym podzielą się jedynie z najbliższymi, do których mają pełne zaufanie. Inni preferują miejsca dobrze widoczne, tak aby każdy, kto ich mija widział wzór, których ich przyozdabia. Są też sytuacje, w których osoby decydują się na wytatuowanie twarzy lub szyi. Musi to być jednak świadomie podjęta decyzja.

Wybór miejsca jest niezwykle ważny zwłaszcza przed wykonaniem pierwszej dziary. Należy rozważyć takie aspekty jak późniejsza ekspozycja (także na promienie słoneczne), czy narażenie skóry na rozciąganie (np. brzuch podczas ciąży). Jako szczególnie bolesne miejsca wymienia się okolice żeber, kręgosłupa, kolan, kostek, wewnętrznej strony ud i łokci. Z tego także powodu odradza się umiejscowienie tatuażu w tych okolicach, zwłaszcza osobom wrażliwym na ból.

Innym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest dyskomfort i nieprzyjemne odczucia towarzyszące wykonywaniu tatuażu. Oczywiście ich skala zależy od indywidualnego odczuwania bólu. Jeśli jednak tatuaż ma być ważnym elementem wyrażenia siebie warto jest znieść pewne niedogodności przez krótki czas, dla oszałamiającego efektu.

Koniecznie należy pozytywnie nastawić się na dobry efekt pracy tatuatora, wizytę potraktować jako wyzwanie i początek nowego wyglądu. Świadome nastawienie i indywidualna decyzja o wykonaniu tatuażu zapewnią o dobrym przejściu prac nad wykonaniem dziary.

tatuaż

Jak przygotować swoje ciało

Oprócz psychicznego przygotowania do wizyty w salonie tatuażu ważne jest zadbanie o fizyczną stronę wykonania dziary. Przestrzeganie pewnych zasad pozwoli zminimalizować uciążliwe dolegliwości naruszenia struktury skóry przez igłę z tuszem. Wcześniejsze przygotowanie i trzymanie się poniższych wskazówek zapewni także lepszy efekt:

  1. Unikanie opalania skóry – jest to konieczny warunek. Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu. Nie wolno opalać się ani w solarium, ani pod gołym niebem. Tylko na bladej skórze tatuator zobaczy kolory tuszu, które zaplanował.
  2. Nawilżanie skóry – co najmniej tydzień przed wizytą w salonie tatuażu konieczne jest intensywne nawilżanie skóry. Zaleca się 2-3 razy dziennie wcierać balsam lub krem nawilżający. Wskazane jest także zwiększenie ilości wypijanej wody. Jeśli skóra będzie miększa, łatwiej wejdą w nią igły, zminimalizuje to możliwy późniejszy dyskomfort.
  3. Zapewnienie organizmowi wypoczynku i składników odżywczych – zdrowy spokojny sen przed i po zabiegu, a także ciepłe sycące posiłki wzmocnią organizm i wspomogą regenerację organizmu.
  4. Usunięcie owłosienia – miejsce, w którym wykonany zostanie tatuaż musi być wolne od włosów. Najlepiej zrobić to używając higienicznej, jednorazowej maszynki do golenia.
  5. Rezygnacja z używek – kilka dni przed i po wykonaniu tatuażu należy ograniczyć przyjmowanie używek. Jeśli chodzi o sterydy nie należy ich przyjmować przez co najmniej 3 miesiące przed planowaną sesją.
  6. Wygodne, przewiewne ubranie – na wizytę w salonie należy ubrać się tak, aby nie odczuwać dyskomfortu.

Stosowanie się do powyższych wskazówek pomoże w prawidłowym przygotowaniu się do sesji tatuażu. Dodamy tylko, że warto jest zabrać ze sobą przedmioty, które pomogą w odprężeniu i zapewnienie dobrego humoru. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się z prośbą o wyjaśnienie do tatuatora lub zajrzeć do serwisu https://gurutattoo.pl/, gdzie znaleźć można oferty, wskazówki i ważne informacje.