Jak wybrać odpowiedni pokrowiec na grill w zależności od pory roku?

Coraz wyższe temperatury zachęcają do rozpoczęcia sezonu grillowego. Przyrządzanie w ten sposób potraw jest  jedną z najbardziej ulubionych czynności Polaków, której oddają się z przyjemnością w okresie wiosenno–letnim. Ładna pogoda zachęca do wyjścia na świeże powietrze wraz z osobami najbliższymi. Spędzanie w ten sposób czasu w gronie rodziny i przyjaciół jest doskonałą formą relaksu po pracowitym tygodniu. Poza tym korzystanie z tej formy przygotowania posiłków umożliwia szybkie przyrządzenie pysznych i zdrowych potraw.

Dlaczego warto grillować?

Grillowanie jest doskonałym sposobem na uzupełnienie i urozmaicenie diety o produkty o niepowtarzalnym smaku. To idealna alternatywa dla smażenia, gdyż w ten sposób przyrządzone potrawy posiadają zdecydowanie mniej tłuszczu, który wytapia się w trakcie grillowania. W ten sposób przygotowany posiłek jest mniej kaloryczny. Potrawy dzięki temu zyskują niepowtarzalny aromat i smak. 

Grillować można nie tylko mięso, ale również owoce i warzywa. Tak przyrządzony posiłek doceniają smakosze w każdym wieku. Grillować można wszędzie, zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w każdej innej przestrzeni. Poza tym potrawy podajemy na plastikowych talerzach, unikając w ten sposób mycia olbrzymiej ilości naczyń. 

Uczta smaków przygotowana na grillu nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wystarczy mięso zamarynować, rybę zawinąć w folię, przygotować warzywa, owoce i położyć na ruszcie, a po kilku chwilach raczyć się smakiem przepysznych potraw. Korzystanie z rusztu w trakcie przygotowania posiłku pozwala zachować niezwykle istotne dla zdrowia człowieka składniki odżywcze, które tracimy podczas gotowania. 

Czym jest pokrowiec na grill?

Pokrowiec na grill chroni  przed szkodliwym wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a przede wszystkim przed opadami deszczu, słońcem, wiatrem, śniegiem i zabrudzeniami. Pozwala cieszyć się urządzeniem przez długie lata, gdyż skutecznie zabezpiecza je przed zniszczeniem. Rynek oferuje pokrowce przeznaczone do różnych modeli. Powinny one przede wszystkim odpowiadać kształtowi grilla i jego wielkości. 

Najkorzystniej jest wybrać taki, który jest o kilka centymetrów większy niż urządzenie, co gwarantuje to, że grill bez problemu zmieści się w nim. Powinien być również wyposażony w gumę lub sznurek, umożliwiający dopasowanie pokrowca, co spowoduje, że nie będzie spadał z urządzenia.

Zalety stosowania pokrowca na grill?

Pokrowce na grill, ze względu na rolę jaką mają do wypełnienia, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które wykazują odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz pył, kurz i innego rodzaju zabrudzenia. Gwarantują bezpieczeństwo urządzenia, a także odpowiednie warunki higieniczne w trakcie przygotowania posiłków. 

Materiałem, z którego wykonuje się pokrowce, jest między innymi PVC, poliester 600D, odporny na rozdarcie, zimno do minus 20 stopni Celsjusza. Jego zakup jest niezwykle ważną i korzystną decyzją dla zachowania grilla w dobrej kondycji przez wiele lat. Odpowiednio przechowywane urządzenie będzie sprawne i nie zawiedzie w żadnym grillowym sezonie

grill

Pokrowce na grill dedykowane na różne pory roku 

Pokrowce na grill wykonuje się z różnych materiałów. Te odporne na niskie temperatury na poziomie minus 15 lub 20 stopni Celsjusza wykonane są z tkaniny o nazwie poliester 600D, która jest nie tylko odporna na rozdarcia, ale również na niskie temperatury, promieniowanie UV oraz wodoszczelna, dlatego doskonale sprawdza się w trakcie miesięcy zimowych, gdyż skuteczniej ochroni grill przed niezwykle trudnymi warunkami atmosferycznymi w postaci niskich temperatur, opadów śniegu, gradu i wielu innych. 

Natomiast w miesiącach wiosenno–letnich, kiedy nie występuje groźba wystąpienia dużych mrozów, doskonale sprawdzi się pokrowiec wykonany z PVC, który w sposób optymalny chroni urządzenie przed deszczem i słońcem. Może on ulec zniszczeniu pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych w postaci intensywnego słońca, które powoduje płowienie materiału, deszczu, mrozu, silnego wiatru. 

Przy wyborze odpowiedniego pokrowca należy zwrócić uwagę na jego parametry, wynikające głównie z materiału wykonania produktu, a także jego rozmiary oraz wyposażenie w akcesoria takie jak: guma lub sznur, które służą jego dopasowaniu  do urządzenia i lepszej ochronie.  Rynek oferuje szeroką gamę produktów, sprawdzających się doskonale zarówno w miesiącach ciepłych, jak i zimowych.