Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Jakimi kosmetykami samochodowymi zadbać o wygląd auta?

Jakimi kosmetykami samochodowymi zadbać o wygląd auta?

Czasem wystarczy odpowiednio się postarać, by z niezbyt interesującego, przykurzonego samochodu zrobić cacko gotowe do wystawiania na targach motoryzacyjnych. Jak tego dokonać? Na pewno trzeba poświęcić nieco czasu, cierpliwości oraz zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki samochodowe, za pomocą których dopieścimy nasz samochód.

Czym kierować się przy doborze odpowiednich kosmetyków samochodowych dla naszego auta? Powinniśmy sobie odpowiedzieć na parę pytań. Czy karoseria mojego samochodu posiada zarysowania, czy jest gładka i bez uszkodzeń? Jeżeli możemy pochwalić się stosunkowo nowym autem o lakierze bez skaz, oznacza to, że po wymyciu samochodu od razu można położyć lakier, podkreślający kolor karoserii. Jeżeli powłoka posiada mniejsze lub większe ryski i zadrapania, warto użyć specjalnego kosmetyku, który przykryje te niedoskonałości.

Mają one różne źródło: od osadu drogowego, poprzez pył wydobywający się z klocków hamulcowych aż po ptasie ekstrekenty – tego typu kłopotów pozbędziesz się poprzez użycie specjalnej glinki, czyli kawałka plastycznego materiału, który służy do polerowania karoserii. Jeżeli jednak uszkodzenia są poważniejsze i mamy do czynienia na przykład z rysami, trzeba sięgnąć po specjalistyczny preparat maskujący zarysowania. Tego typu produkty wytwarza chociażby firma Chemical Guys, a ich preparat do usuwania rys nosi nazwę All in One Polish. Działa on wszechstronnie, ponieważ zawarte w nim środki ścierne sprawiają, że znikają nawet głębokie rysy, za sprawą nanocząsteczek przywracany jest połysk oraz pogłębiany kolor karoserii, zabezpieczając przy tym lakier przed utlenianiem, czyli matowieniem i traceniem koloru.

Dbamy o karoserię

Czy samochód potrzebuje gruntownego czyszczenia?

Jeżeli wziąłeś sobie uwagę do wystawiania samochodu na targach motoryzacyjnych i naprawdę chcesz go doprowadzić do salonowego wyglądu, to poza podstawowym szamponem i woskiem należy nabyć dodatkowe kosmetyki samochodowe, na przykład takie jak spray do opon, płyn do mycia felg, środki nabłyszczające tablicę rozdzielczą czy wosk do chromowanych elementów i felg.

Czy zależy ci na poprawie widoczności podczas opadów deszczu?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z jakości widzenia przez przednią szybę podczas deszczowej pogody, warto przemyśleć zakup specjalistycznego preparatu przeznaczonego do szyb, nazywanego niekiedy „niewidzialną wycieraczką”. Jak on działa? Po nałożeniu go na szybę wytwarza się cieniutka, hydrofobowa warstewka która sprawia, że krople deszczu nie przylegają do szyby tylko szybko z niej spływają.

Dzięki temu, szyba szybciej wysycha i komfort jazdy podczas opadów deszczu znacząco się poprawia – widoczność podczas niekorzystnych warunków pogodowych wzrasta o nawet 30%. Kolejnym sposobem, który może jeszcze bardziej poprawić widoczność podczas deszczu stosowany jest na wewnętrzną stronę szyby – zastosowanie tam specjalnego środka minimalizuje osiadanie pary, przez co pozwala na otrzymanie lepszego komfortu widzenia oraz zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy w trakcie brzydkiej pogody.