Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Krzywy las w Gryfinie – na zimę też warto go zobaczyć!

Krzywy las w Gryfinie – na zimę też warto go zobaczyć!

Gryfino to miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, w okolicy Szczecina. Jak wiele innych miast w Polsce może poszczycić się ciekawą historią, atrakcyjnymi zabytkami i miejscami, w jakich możesz przyjemnie spędzić długie godziny.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Gryfinie jest słynny krzywy las – czy warto podziwiać go również zimą?

Krzywy las w Gryfinie – na czym polega jego niezwykłość?

Krzywy las to obszar liczący sobie około 0,3 ha, na którym w 1934 roku  posadzono około 100 drzew, których nietuzinkowy kształt możemy podziwiać aż do dzisiaj. Naturalne deformacje drzewa, prowadzące do takiego wyglądu zachodzą dosyć rzadko, a do tego wprawne oko może dostrzec na pniach ślady ludzkiej ingerencji.

Młode drzewka były nacinane przy bocznych gałęziach, by zaczęły przybierać swój nietypowy kształt. Hipotezy, według których wykonano nacięcia, są bardzo różne, przyjmuje się jednak, że najczęściej tego typu zabiegi stosuje się, by uzyskać odpowiedni kształt drewna do produkcji mebli lub łodzi. 

Czy warto odwiedzać krzywy las zimą?

Myśląc o spacerze po lesie w środku zimy, wiele z nas oczami wyobraźni widzi góry śniegu, pochmurną pogodę, dzień chylący się minuta po minucie do końca, a może nawet odczuwa towarzyszący takiemu spacerowi ziąb. Lub inaczej – widzimy brzydką pogodę, pluchę i… czujemy zimno. Kto by chciał w taką pogodę chodzić po lesie?

Spójrzmy jednak na tę sprawę inaczej. Trudno zaprzeczyć temu, że obecnie nawet w chłodnym sezonie zdarzają się wyjątkowo piękne dni, jakie szkoda spędzać w domu. Jeśli do tego dodamy niezwykły urok krzywego lasu w Gryfinie, który zdobył sobie popularność nie tylko w Polsce, lecz też i za granicą, uzyskamy przepis na całkiem sympatyczny dzień na łonie natury! Jeśli dodasz do tego, w zależności od pory, bitwę na śnieżki lub zbieranie liści, możesz spędzić dzień naprawdę przyjemnie i porządnie dotlenić organizm!

Co warto zobaczyć w Gryfinie?

Górka Miłości

Jest to jedno z miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów w różowych okularach. Specjalnie przystosowany do spacerów teren rekreacyjny ma wytyczone sympatyczne ścieżki, ławeczki, Plac Zakochanych oraz punkty widokowe i tablice informacyjne. Co prawda, część terenu służyła niegdyś za szubienicę, lecz dzisiaj możemy z zupełnie spokojną głową spacerować pod rękę z ukochaną osobą.

Park wodny Laguna

Gdy już się nachodzisz, nabierzesz być może ochoty na relaks w atrakcyjnym parku wodnym, w którym czekają na Ciebie m.in. wanny z hydromasażem, baseny sportowe, liczące sobie aż 25 m długości, czy też zjeżdżalnie pontonowe, sauny i wiele innych atrakcji, dzięki którym odprężysz się i nabierzesz sił na dalsze wojaże.

Pałacyk pod lwami

Posiadłość bierze swoją nazwę od rzeźb lwów umieszczonych na bramie wjazdowej. Obiekt przez lata pełnił różne funkcje – przeszedł przez ręce niemieckiego producenta mydła i środków piorących, hufce ZHP i towarzystwa śpiewacze. Funkcjonowało tu również schronisko młodzieżowe i szkoła podstawowa.

Park miejski

Park znajduje się w zachodniej części miasteczka, na którego terenie jeszcze aż do połowy XVIII wieku znajdowały się mury obronne, które później rozebrano, by móc przeznaczyć teren pod cmentarz. Nekropolia istniała do 1911 roku, kiedy to kolejny cmentarz powstał poza miastem. Wówczas rozpoczęła się likwidacja nagrobków, a teren przekształcono w park miejski. Zupełnie odmienione względem dawnych sposobów użytkowania miejsca obecnie zachęca do spędzenia w nim wolnego czasu na niespiesznych przechadzkach.

krzywy las grydino

Gryfino już na Ciebie czeka!

Gryfino to miejsce pełne historii i uroczych zakątków, w jakich można oddawać się wielogodzinnej rekreacji. Jeśli nie masz już ochoty zwiedzać bardziej znanych miejscowości, postaw na turystykę odkrywczą i poznawaj obszary, do jakich nie uderzają jeszcze wielkie tłumy. 

Jeśli wiesz już, co chcesz zobaczyć, lecz jeszcze nie masz upatrzonego miejsca na nocleg, skorzystaj z wyszukiwarki fajnewczasy.pl.