Kudowa-Zdrój dla zdrowia czyli o najlepszym miejscu na regenerację

Kudowa – Zdrój jest jednym z polskich miast, które cieszy się popularnością między innymi ze względu na walory zdrowotne tego miejsca.

Miejscowość znajduje się w województwie dolnośląskim i liczy około 10 tysięcy mieszkańców. Od lat, Kudowa – Zdrój jest odwiedzana przez turystów z różnych rejonów Polski i nie tylko. Dlaczego tak jest i czemu warto tam pojechać?

Walory turystyczne Kudowy – Zdroju

Samo położenie miasta czyni je atrakcyjnym. Kudowa – Zdrój znajduje się w Górach Stołowych, dzięki czemu turyści i osoby wypoczywające mogą liczyć na rześkie, górskie powietrze i piękne krajobrazy. Oprócz gór, do malowniczych terenów w okolicach Kudowy należy również zaliczyć potok Bystra. Dodatkowo, miasto znajduje się tuż obok Przełęczy Polskie Wrota i Kotliny Kłodzkiej. Kudowa ma bardzo ciekawą i długą historię, co jest dużą zaletą. Na przestrzeni lat, na terenie Kudowy – Zdrój i w okolicach znajdują się zabytki.

Będąc w mieście warto zwiedzić szczególnie popularną Kaplicę Czaszek – jako jedną z trzech w całej Europie. Większość turystów odwiedza także odnowiony Park Zdrojowy. Znajduje się w nim pijalnia wód mineralnych. Poza tymi atrakcjami warto zobaczyć dzwonnicę wiejską. Oprócz tego, w różnych dzielnicach miasta znajdują się budynki w skansenie, dobrze zachowane domy drewniane i stodoły.

Inne obiekty warte uwagi to między innymi Muzeum Zabawek, Szlak ginących zawodów czy Muzeum Żaby. Atrakcje często odwiedzane przez turystów, to Muzeum Kultury Ludowej, ruchoma szopka, Park Linowy. Dla bardziej wymagających osób, możliwe jest skorzystanie z przejazdów po Kudowie.

W Kudowie – Zdrój mieści się mnóstwo różnorodnych atrakcji turystycznych. Niezależnie od wieku zwiedzających/wypoczywających, można odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

kudowa zdrój

Zdrowy odpoczynek w Kudowie i regeneracja

W dużej mierze, Kudowa – Zdrój cechuje się dużą liczbą uzdrowisk oraz źródeł wód mineralnych – Marchlewski, Moniuszko i Śniadecki. Jest to powód, dla którego wiele osób odwiedza miasto w różnych porach roku.

Odpoczynek w Kudowie to sposób na zregenerowanie sił poprzez skorzystanie z naturalnych atrakcji. Do najczęściej odwiedzanych rejonów miasta i okolic należą:

  • Błędne Skały,
  • Szczeliniec Wielki,
  • Szlaki turystyczne o różnym poziomie trudności,
  • Park Narodowy Gór Stołowych,
  • Szlaki rowerowe.

Kudowa – Zdrój to także miejsce posiadające wiele miejsc noclegowych. W mieście i w okolicach znajduje się wiele pensjonatów. Ze względu na duże zainteresowanie walorami tego miejsca, bez problemu można znaleźć nocleg dla grup zorganizowanych i rodzin.

Miejscowość uzdrowiskowa jest miejscem, w którym się wyciszymy, odprężymy i zrelaksujemy. Naturalne środowisko, jakie zapewnia nam Kudowa – Zdrój i  okoliczne miejscowości, to widoki których większość  z nas nie widzi na co dzień. Podziwianie piękna przyrody to sposób na spędzanie wolnego czasu dla tych osób, które mieszkają w miastach. Dodatkowo, obecność aż trzech źródeł wód mineralnych przyciąga rocznie tysiące turystów i to nie tylko w sezonie.

Biorąc pod uwagę atrakcje turystyczne, walory zdrowotne Kudowy i malownicze rejony okolicy, w mieście znajduje się wiele miejsc noclegowych, w których możemy zabukować miejsce na dłuższe wakacje, weekend, urlop, ferie zimowe, święta oraz okazje takie jak rocznice czy nawet zaplanować wyjazd integracyjny. Kudowa – Zdrój jest miejscem najlepszym na regenerację nie tylko dla osób chorych, ale również dla tych, którzy rzadko mają okazję odpocząć, zwiedzać i korzystać z dobrodziejstw natury.