Kupujemy kosmetyki – na jakie firmy zwrócić uwagę?

Kosmetyki to towar, który dla większości osób jest czymś zupełnie normalnym, warto jednakże zwrócić uwagę na to, że część z nich jest dość droga i nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.

Kosmetyki – sprawdź za co płacimy

Do podstawowych kosmetyków zaliczyć można z pewnością te, których używamy do dbania o codzienną higienę, a więc mydła, szampony, żele pod prysznic, odżywki, antyperspiranty, kremy do pielęgnacji skóry itd. Niektóre z nich mają tylko krótkotrwałe działanie inne z nich są bardzo wytrzymałe. Jest to jeden z czynników, który przypisać można jakości kosmetyków. Warto zatem dokładniej przyjrzeć się tym produktom, które są wydajniejsze. Kupując taką samą ilość, a wykorzystując mniej z pewnością finalnie oszczędzimy. Weźmy na tapetę 2 rodzaje kremów do rąk, niech każdy z nich ma 50 mililitrów objętości netto. Załóżmy, że krem nr 1 kosztował 6 złotych a drugi aż 12. Krem numer jeden jest jednak niezbyt wydajny i musimy użyć go dwa razy większą ilość w dodatku skóra, w miejscu jego nałożenia robi się sucha już po 5 godzinach, w przypadku droższego produktu używamy połowę ilości kremu nr 1 i wystarczy, że zastosujemy na skórę tylko raz dziennie i cały czas będziemy czuć przyjemne odświeżenie. Wynik zatem wydaje się być dość prosty – wydając początkowo aż dwukrotnie wyższą kwotę niż moglibyśmy wydać otrzymujemy produkt, który wystarcza nam na dwa razy dłużej. Oznacza to, że finalnie nie tylko oszczędzamy, ale stosujemy także krem, który jest lepszy.

kosmetyki

Komu zaufać a kto jest wydmuszką?

Podobnie sprawa wygląda z innymi kosmetyki, niektóre marki kuszą swoich potencjalnych klientów kolorami, ciekawymi, niebanalnymi kształtami, pięknymi, budzącymi zmysły reklamami, lecz w nasze ręce przekazują produkt, którego jakość jest zwyczajnie niska, co wprost przeczy reklamie i innym środkom promocji. Trudno jest porównywać wszystkie produkty i nie zostać ofiarom dobrze zareklamowanego słabego towaru, jednakże analizując Internet czy pytając znajomych można usłyszeć często krytyczne opinie, do których my sami doszlibyśmy dopiero po „fakcie”, tzn. po nietrafionym wydaniu pieniędzy. Zagraniczne marki, które zdecydowanie warto polecić to przede wszystkim Yves Rocher oraz L’Oreal. Polskie firmy, które niemal nigdy nie zbierają krytycznych opinii to Ziaja oraz Dr Irena Eris (w tym wypadku warto jednak zwrócić uwagę na cenę, gdyż produkty tej marki należą do najdroższych na rynku i mogą budzić zdziwienie nawet wśród obcokrajowców, przykładowo żel do kąpieli kosztować może nawet 60 złotych, podczas gdy typowy produkt tej samej kategorii innej firmy kosztuje tylko 1/4 tej kwoty). Na rynku są także takie firmy jak Oriflame, które koncentrują się na zdeklasowaniu konkurencji na wielu polach, np. na polu cenowym, ale także pod względem liczby produktów. Oriflame przoduje bowiem w łącznej liczbie kosmetyków – zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Sprzedają między innymi kremy do stóp, kremy do rąk, odżywki do włosów, szampony, lakiery do paznokci, kredki do oczu, pudry, wody toaletowe, perfumy, nawilżacze do włosów, rozjaśniacze i wiele wiele innych. Marka, która pochodzi ze Szwecji to nie tylko wysokiej jakości towary, ale także ciekawy kontakt z klientami, polegający na bezpośredniej sprzedaży ze strony tzw. konsultantek, przez które zresztą zamawia się kosmetyki.

Kosmetyczny potencjał

Oriflame jest marką znaną w całej Europie, marką która zdobyła zaufanie dzięki jakości swoich kosmetyków, oraz całkiem przyzwoitej cenie, ukształtowanej zapewne na podstawie świadomości tego, że jeśli firma zajmuje się w produkcji niemalże każdego rodzaju kosmetyku nie może być prawdziwym ekspertem w żadnym z nich, dlatego też cena za produkty musi być atrakcyjna.