Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Kurs nurkowania PADI

Kurs nurkowania PADI

System nurkowania PADI, został opracowany w ubiegłym wieku. Jest to opracowany zbiór zasad dotyczący nurkowania i nauki nowych osób w każdym wieku. PADI było pierwszą organizacją, która wprowadziła prosty, modułowy system nauki nurkowania. Sport ten został o wiele bardziej popularny dzięki ułatwionym szkoleniom. Jednym z założeń organizacji, jest pokazanie nurkowania jako świetnego sposobu na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny.
Każda nowa osoba, która chce spróbować swoich sił w nurkowaniu lub nauczyć się nowej umiejętności i pasji, może zapisać się na specjalistyczny kurs.
PADI, rocznie szkoli coraz więcej nurków, a sama organizacja jest jedną z największych.
Warto wiedzieć, że na całym świecie działa około 400 polskich instruktorów PADI.

Kurs nurkowy PADI w Polsce

Kurs nurkowania PADI,  jest opracowany w taki sposób, aby dla każdego ochotnika wszystkie zasady i obowiązki były czytelne i zrozumiałe. Trzeba jednak dodać, że podczas całego kursu, wiedza jest przekazywana w umiarkowanej ilości. Dzięki temu, żaden kandydat nie będzie narażony na pomyłkę lub na przeładowanie wiedzy. Podstawą podczas kursu nurkowania PADI, jest wiedza praktyczna. Nurkowanie jest dość wymagającą czynnością, która nie należy do najprostszych czynności. Z tego też względu, należy przejść wszystkie testy i egzaminy w sposób zadowalający.
Kursy nurkowania PADI obejmują również kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykonywanie czynności, jaką jest nurkowanie, często wiąże się z koniecznością udzielenia pierwszej pomocy. Zachłyśnięcie się wodą, pływanie zbyt głęboko lub nieprawidłowe założenie kostiumu, może prowadzić do utraty przytomności lub do nieszczęśliwego wypadku. Osoby, które pełnią rolę instruktorów, mają więc za zadanie nie tylko zająć się wiedzą na temat nurkowania i pływania, ale i dokształcić ochotników również w obrębie przeprowadzania pierwszej pomocy medycznej.

Wymagania i koszty kursu nurkowego PADI

Aby uzyskać certyfikat PADI, wystarczy  mieć 10 lat. Dodatkowo, konieczne jest, aby osoba przystępująca do egzaminu, była zdrowa. Młodsi nurkowie mogą jednak nurkować z rodzicami, którzy posiadają certyfikat, lub z opiekunami.
Warto dodać, że na kurs można zapisać się w grupach liczących od około 10 osób po zajęcia indywidualne. Dopasowanie się do konkretnej liczby osób pozwoli nam na rozpoczęcie kursu jak najbardziej komfortowego dla nas.
Koszta kursu są uzależnione od wieku przyszłego nurka, od długości kursu oraz od indywidualnych kwestii. W różnych miejscach można zdobyć certyfikat nurkowania PADI. Najczęściej, w koszta kursu wchodzą: strój do nurkowania, przyrządy oraz ewentualny podręcznik i inne pomoce.

nurkująca dziewczyna

Specjalizacje nurkowe po kursie PADI

Istnieją 3 najważniejsze podziały typów certyfikatów, jakie można zdobyć. Pierwszą z nich jest OWD. Jest to stopień, podczas którego można uzyskać certyfikaty odnośnie nurkowania z łodzi, ze skuterem, nurkowanie nocne czy na wysokości. Stopień ten pozwala również na podwodną fotografię, nawigację, filmowanie oraz na ochronę raf. Przy pierwszym stopniu, możemy nurkować na określoną wysokość. Jest to ściśle związane z umiejętnościami i sposobem zachowania się w danej sytuacji.
Drugi stopień AD – pozwala nam na nurkowanie wrakowe i głębokie.
Z kolei stopień trzeci – AOWD – upoważnia nas do nurkowania pod lodem i w jaskiniach, a także przeprowadzanie pod wodą takich czynności jak poszukiwanie oraz wydobywanie.

Każda specjalizacja nurkowa dopasowywana jest do potrzeb. Wiele jest zawodów, w których trzeba posiadać określone umiejętności pływackie. Dlatego istnieje tak wiele certyfikatów z zakresu nurkowania.