Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Laptop luksusowy – czy taki jest laptop MacBook?

Laptop luksusowy – czy taki jest laptop MacBook?

Apple oznacza wysoką jakość laptopa?

Produkty koncernu Apple towarzyszą nam od wielu lat i są nieodłączną częścią rynku laptopów a także urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Dla większości z nas był to sprzęt z którym nie mieliśmy styczności co wynikało w głównej mierze z wysokiej ceny produktów Apple’a. Obecna sytuacja na rynku elektroniki użytkowej zmusiła koncern do tworzenia urządzeń bardziej przystępnych cenowo (choć w dalszym ciągu, odstających od konkurencji na tej płaszczyźnie). Efektem takich działań jest powstanie takich laptopów jak Macbook Air 13 2013 o których jest ten artykuł.

Nowa rewizja Macbook’a Air 13 nie różni się znacząco od poprzednika a główną różnicą jest nowsza wersja procesora i5-4260U ze zwiększonym taktowaniu o 100 Mhz. Nie jest to z pewnością zmiana, która zachęci użytkowników starszych modeli do kupna nowego Macbooka. Niemniej jednak dodatkowe megaherce mogą przydać się w codziennej pracy i są porządane, szczególnie w przypadku niskonapięciowych oraz niskotaktowanych procesorów. Układ ten jest stosowany głównie w produktach Apple’a (Macbook Air) a także w kadłubkach NUC od Intela. Na próżno szukać go w innych laptopach czy urządzeniach mobilnych.

Czym charakteryzuje się ten laptop?

Reszta cech opisywanego laptopa pozostała bez zmian, w dalszym ciągu do dyspozycji mamy 4 GB niewymiennej pamięci RAM, błyszcącą matrycę TN produkcji LG o roździelczości 1440×900, dysk SSD o pojemności 128 GB a także niewymienny akumulator o pojemności 50 Wh. Macbook Air 13 pracuje pod kontrolą systemu Mac OS X Mountain Lion. W przęciągu paru lat niezmieniła się również doskonała i aluminiowa obudowa typu unibody, zapewniająca laptopowi wysoką trwałość, dużą sztywność a także lekkość. Zmieniła się natomiast cecha, która jest w większości przypadków jedną z najważniejszych cech, braną pod uwagę podczas kupna laptopa, jego cena.

Serwis laptopów
Ile kosztuje laptop?

I to właśnie ona jest fenomenem tego urządzenia, nowego Macbooka Air 13, można nabyć już za 3699 zł , co czyni go niezwykle atrakcyjnym wyborem do zastosowań stricte mobilnych oraz do prostej pracy z programami graficznymi. Ze względu na brak matrycy Retina stosowanej w Macbookach Pro, Air 13 nie spisuje się tak dobrze w programach graficznych jak jego starsi bracia. Pomimo tego po kalibracji, matryca oferuje bardzo przyzwoite jak na tą klasę sprzętu odwzorowanie palety kolorów i kontrast oraz charakterystyczne dla matryc TN przeciętne kąty widzenia.

 MacBook

Najważniejszymi cechami, definującymi czysto mobilny rodowód tego laptopą są bardzo długie przebiegi na baterii (ok 10 godzin pracy z siecią WLAN) umożliwiające w większości przypadków pełen dzień pracy na jednym ładowaniu, bardzo niska waga (zaledwie 1.36 kg) oraz świetna jakość wykonania. Warto również wspomnieć o wysokiej kulturze pracy. W większości zastosowań Air 13 jest praktycznie niesłyszalny. Pracę wentylatorów można usłyszeć dopiero podczas intensywnego obciążenia podzespołów tego laptopa.

Wydajność laptopa

Nie sposób wspomnieć o jego wydajności. Wynika ona z bardzo dobrej optymalizacji systemu oraz zastosowanego w Macbooku wydajnego dysku SSD. Opisywany Air pracują pod kontrolą systemu Mac OS X 10.8 Mountain Lion. System uruchamia się oraz działa bardzo szybko, animacje i przejścia są płynne a aplikacje uruchamiają się w mgnieniu oka. Tandem i5 4260U razem z dyskiem SSD sprawia, że codzienna praca na tym laptopie za równo w mniej jak i bardziej wymagających aplikacjach jest czystą przyjemnością. Ze względu na zastosowany zintegrowany układ graficzny Intela, opisywany Air nie jest sprzętem przeznaczonym do gier. Niemniej jednak, radzi sobie całkiem przyzwoicie w mniej wymagających graficznie tytułach. Na Macbooku Air, możemy również pograć w niektóre nowsze i bardziej zaawansowane graficzne gry ale musimy się wtedy liczyć z obniżeniem ustawień graficznych do minimum w celu uzyskania zadowalającej płynności obrazu. Przykładowe tytuły w których Macbook Air 13, radzi sobie całkiem przyzwoicie: League of Legends, Dota 2, Left 4 Dead 2, Diablo 3, Starcraft 2, Battlefield 3, Tomb Raider, Bioshock Infinite, Seria Race Driver GRID.

Pomimo ogromu zalet, jakie oferuje nowy MBA 13 nie obyło się również bez wad. Największą z nich, dającą się we znaki podczas pracy na świeżym powietrzu bądź w jasnych pomieszczeniach jest błyszcząca matryca. Pewną skazę na świetnej jakości wykonania Macbooka zostawia również kołyszący się ekran. Warto też wspomnieć, że opisywany Air, nie posiada pokrywy serwisowej co uniemozliwia jakąkolwiek jego modernizacje. Dodatkowo, nie ma możliwości wymiany baterii, ponieważ jest ona wbudowana na stałe.

Serwis laptopa

Laptop mobilny

Biorąc pod uwagę za równo zalety jak i wady opisywanego MBA 13, trzeba mu przyznać, że swietnie spisuje się on jako laptop mobilny, za równo do pracy jak i rozrywki. Jego niewygórowana jak na sprzęt od Apple’a cena, pozwala mu stawać w szranki z laptopami innych producentów, z którymi na płaszczyźnie mobilnej wygrywa. Żaden inny laptop w tym przedziale cenowym, nie oferuje tak długich przebiegów na jednym ładowaniu, przy niesamowitej lekkości oraz świetnej jakości wykonania. Dla niektórych użytkowników, problemem może być jego system operacyjny. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzi aby zainstalować na MBA 13 Windowsa. Pamiętaj iż mimo MacBook jest laptopem z wysokiej półki, czasami potrzebuje serwisu. Odwiedź serwis laptopów Wrocław aby dowiedzieć się, czy Twój model też może wymagać bliższego przyjrzenia się jego działaniu przez serwisanta.

Zobacz inne ciekawe posty