Luksusowe oświetlenie – co warto wykorzystać?

Lampy produkowane w technologii LED występują od wielu lat. Jednakże dopiero od niedawna zyskują coraz większe uznanie.

Ta technologia wykorzystywana jest w wielu różnych dziedzinach. Jedną z nich jest motoryzacja a konkretnie wytwarzanie reflektorów do samochodów. Oświetlenie LED spotyka się również w domach, wewnątrz jak i na zewnątrz. Popularne staje się też oświetlanie różnego rodzaju zabytków nocą, co sprawa, że wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Ten typ oświetlenia stosowany jest w firmach z różnych branż, nie tylko przemysłowych. Diody LED warto też zamontować w biurze. Przyniesie to wiele korzyści, jak na przykład obniżenie rachunków. Zalet jest o wiele więcej.

Dlaczego są takie popularne?

Lampy LED zyskują popularność w biurach dzięki dużej ilości cennych właściwości. Najważniejsze z nich to:

  1. Wydajność. Oświetlenie LED jest niezwykle wydajne i potrzebuje zdecydowanie mniejszych ilości energii niż inne rodzaje lamp. Jedynie około 20% pobieranej energii zamienia się w ciepło. Dzięki temu około 80% elektryczności dostarczanej do lampy wytwarza światło.
  2. Wytrzymałość. Oświetlenie LED rzadko ulega uszkodzeniom mechanicznym. Jest to możliwe dzięki temu, że nie powstaje ze szkła ani innych tym podobnych materiałów. Lampy konstruuje się z tworzyw sztucznych oraz aluminium.
  3. Długi czas użytkowania. Technologia LED charakteryzuje się znacznie dłuższym okresem użytkowania niż inne typy oświetlenia. Lampy dobrej, jakości będą działać nawet do 50 tysięcy godzin. Ważne jest też, że lampy włączają się w kilka mikrosekund i równie szybko gasną.
  4. Diody LED poddają się pełnemu recyklingowi. W ich skład nie ma żadnych szkodliwych substancji jak chociażby rtęć.

Jakie lampy wybrać?

Wybór lamp odpowiedniego typu to ważna sprawa. Rodzajów oświetlenia jest wiele tak samo jak producentów. Decyzję należy podjąć po zdobyciu kilku informacji. Pierwszą z nich jest ustalenie, jakie natężenie światła będzie optymalne dla danego biura. Pomiary wykonuje się za pomocą dedykowanego oprogramowania.

lampy-led
Jak podaje polski producent lamp – Luxon – oświetlenie biurowe musi pobierać małą ilość energii ale dostarczać dużą ilość jednostek strumienia światła przy stosunkowo wysokiej ilości ciepłych lumenów.

Niemniej istotną kwestią jest montaż lamp dostosowanych do architektury biura, rozmieszczenia i wielkości pomieszczeń.

Liczy się też budżet, przeznaczony na zakup. Należy zmieścić się w założonej kwocie. Po przeanalizowaniu wszystkich danych można przystąpić do przeglądania ofert. Warto też kontaktować się z producentami w celu osiągnięcia jak najlepszej ceny.

Korzystne rozwiązanie

Inwestycja w oświetlenie LED pozwoli osiągnąć wysoki komfort pracy w biurze. Dla pracowników to bardzo ważne, ponieważ wielogodzinne wpatrywanie się w ekran komputera jest wyczerpujące. Dzięki lampom LED pracownicy będą, więc mniej zmęczeni a co za tym idzie bardziej wydajni.

Nie należy też zapominać o realnych oszczędnościach. Mniejsze zużycie energii to niższe opłaty. Poniesione koszty zwrócą się, więc bardzo szybko.