Metody aplikowania podkładu – wybierz najlepszą

Dobrze dobrany i nałożony podkład jest podstawą udanego makijażu. Może on posiadać właściwości rozświetlające, liftingujące, nawilżające lub matujące. Przed jego zakupem należy rozpoznać rodzaj swojej skóry, jej stan a także określić efekt, jaki pragniemy osiągnąć.

Służy on zamaskowaniu niedoskonałości, wyrównuje koloryt oraz matowi cerę.  Kluczowe znaczenia ma tu sposób nakładania kosmetyku. Można tę czynność wykonać palcami, pędzelkiem lub gąbeczką silikonową, lateksową lub bezlateksową.

Czynności przed nałożeniem podkładu

Przed nałożeniem podkładu niezwykle ważną sprawą jest przygotowanie twarzy. Należy najpierw oczyścić skórę  za pomocą mleczka. Kolejną czynnością jest nałożenie kremu pielęgnacyjnego w celu jej nawilżenia. Wybierając podkład odpowiedni dla naszej skóry należy kierować się nie tylko jej tonacją, która może być zimna lub ciepła, ale również odcieniem kosmetyku, który będzie pasował do karnacji. Sprawdzanie koloru podkładu na nadgarstku nie jest najlepszym wyjściem, ponieważ skóra w jego okolicach ma zupełnie inny odcień, niż ta na twarzy.

Kosmetyk należy testować na linii żuchwy. Powinien on zlewać się z kolorem skóry, a nie tworzyć na twarzy maski. Dobrze dobrany podkład doskonale ukryje wszelkie mankamenty skóry, zmęczenie i spowoduje, że będziemy wyglądały świeżo, pięknie i promiennie.

Nakładanie podkładu palcami

kosmetyk

Do najpopularniejszych metod nakładania podkładu należy aplikacja kosmetyku za pomocą opuszków palców. Jest to najprostszy i najszybszy sposób. Może on kojarzyć się z mało higienicznym zabiegiem, dlatego przed wykonaniem czynności należy zdezynfekować dłonie, umyć twarz tonikiem, a następnie nawilżyć skórę. Aby uniknąć efektu maski i smug, należy dokładnie rozprowadzić podkład zwłaszcza w okolicach nosa, ust, oczu oraz uszu. Dzięki nałożeniu w ten sposób kosmetyku uzyskujemy efekt naturalnego, lekkiego krycia. Ten sposób nadaje się idealnie do kosmetyków o konsystencji fluidu albo musu, czy kremów koloryzujących.

Dla lepszego efektu warto przed wykonaniem tej czynności rozgrzać ręce. Kosmetyk należy nałożyć najpierw na drugą dłoń, a dopiero potem na twarz w celu uniknięcia efektu smug. Jeśli natomiast chcemy nałożyć nieco gęstsze kosmetyki, najlepiej zastosować wtedy pędzel lub gąbeczkę.

Nakładanie podkładu pędzlem

Do nałożeniu podkładu za pomocą pędzla przeznaczonych kilka tego typu produktów. Wybór właściwego jest sprawą indywidualną, więc należy wypróbować różne tego typu akcesoria do nakładania podkładu i wybrać ten, który będzie dla nas najwygodniejszy. Należy uważać, aby nie zostawił na twarzy smug, dlatego powinno się precyzyjnie i dokładnie rozcierać kosmetyk. Jest to metoda często stosowana przez profesjonalne wizażystki, ponieważ umożliwia wykonanie naturalnego makijażu. Podkład nakłada się krótkimi ruchami, a następnie kolistymi dla rozprowadzenia go na skórze twarzy. Należy pamiętać o jego umyciu w delikatnych i skutecznych środkach dla pozbycia się kosmetyku. Może to być na przykład szampon dla dzieci.

Do nałożenia podkładu najlepiej użyć płaskiego, szerokiego pędzla, który umożliwia rozprowadzenie kosmetyku na skórze w odpowiedniej ilości. Natomiast naturalny wygląd osiągniemy, używając do rozprowadzenia podkładu zaokrąglonego i puszystego pędzla i kolistymi ruchami nałożymy kosmetyk na twarzy.

Nakładanie podkładu gąbeczką do makijażu

Nakładanie podkładu gąbeczką należy dzisiaj do najpopularniejszych metod aplikowania kosmetyku. Profesjonalni wizażyści doceniają ten produkt, który niedawno pojawił się na rynku. Zaopatrzyć się można w gąbeczki okrągłe płaskie, trójkątne lub w kształcie jaja, półksiężyca, czy kropli. Ich kształty służą precyzyjnemu rozprowadzeniu podkładu. Mogą być wykonane z lateksu, bezlateksowe, czy z hipoalergicznego tworzywa piankowego. Przed każdą aplikacją zaleca się jej namoczenie, wyciśnięcie z nadmiaru wody i odsączenie ręcznikiem, co spowoduje, że nałożony podkład będzie wyglądał naturalnie.

Dzięki użyciu gąbki do makijażu uzyskać można efekt dokładnego krycia. Ten sposób pozwala na ukrycie wszystkich niedoskonałości, czy przebarwień. Używając produktów o odpowiednim kształcie można dotrzeć w każde miejsce na twarzy. Należy pamiętać, aby podkład nakładać przy świetle naturalnym, dziennym i dokładnie rozprowadzić kosmetyk, aby nie uzyskać efektu maski. Zaletą gąbeczek jest możliwość estetycznego pokrycia twarzy mniejszą ilością podkładu niż w przypadku wykonywania tej czynności palcami.