Mierzenie wydajności urządzeń klimatyzujących w Twojej willi w BTU

Jaka wartość BTU jest prawidłowa?

Wymagana wydajność chłodzenia do klimatyzatora w pokoju zależy od wielkości pomieszczenia chłodzonego. Klimatyzatory zwykle mają zdolności chłodzenia, które wahają się od 5500 BRU (british termal unit – brytyjska jednostka ciepła) na godzinę do 14000 BTU na godzinę. Wspólny termin, ocena wielkości klimatyzacji jest idealna dla klimatyzatora, gdy ten posiada około 12000 BTU na godzinę.

Wydajność klimatyzacji w przełożeniu na temperaturę

Większa jednostka nie jest lepsza, ponieważ jednostka, która jest zbyt duża, nie będzie chłodzić powierzchni równomiernie. Jednostka będzie również ponadgabarytowo chłodzić pomieszczenie do jego nastawy termostatu i zamknie się przed prawidłowym osuszaniem pomieszczenia, pozostawiając odczucie wilgotnego lub lepkiego powietrza. Małe urządzenie pracujący przez dłuższy okres działa w sposób bardziej wydajny i bardziej skuteczny w osuszania niż duże jednostki.

BTU a metry sześcienne pokoju

Na podstawie samej wielkości, klimatyzator zazwyczaj potrzebuje 20 BTU dla każdej 0,01 metra sześciennego powierzchni mieszkalnej. Inne ważne czynniki, które należy uwzględnić przy wyborze klimatyzatora jest wysokość pomieszczenia, klimat lokalny, cieniowanie czy też rozmiar okna.
Upewnij się, że instalacja elektryczna w Twoim domu jest w stanie spełnić wymagania zasilania urządzenia. Pokój działa na jednostce obwodowej 115 V lub 230 V. Standardowe gniazdo gospodarstwo domowe jest podłączone do obwodu 230V. Duże jednostki mogą wymagać dedykowanego urządzenia elektronicznego i pokoju z osobnym napięciem 230 V.

Sterowanie klimatyzacją

Jeśli montujesz klimatyzator w pobliżu rogu pokoju, poszukaj urządzenia, które mogą kierować swój przepływ powietrza w wybranym kierunku do układu pomieszczenia. Jeśli chcesz zamontować klimatyzator w wąskim końcu długiego pomieszczenia, a następnie szukać sterowania wentylatorem znanego jako „Thrust energy” lub „Super Thrust, który wysyła schłodzone powietrze w głąb pokoju.
Inne cechy, na które trzeba zwrócić uwagę to:
• filtr, który dostosuje się łatwo do regularnego czyszczenia
• Logicznie rozmieszczone elementy sterujące
• odczyt cyfrowy dla ustawień termostatu
• wbudowany zegar.

Ustawienia termostatu

Planowanie przed instalacją małego klimatyzatora pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze. Urządzenie powinno być równe po zainstalowaniu, tak że wewnątrz odwodnienie oraz inne mechanizmy działają skutecznie.
Nie należy umieszczać w pobliżu lamp lub telewizory termostatu klimatyzacji. Termostat wyczuwa ciepło z tych urządzeń, co może powodować, że klimatyzator będzie pracował dłużej, niż to konieczne.

Chłodzenie pomieszczenia – na co mam zwrócić uwagę?

Ustaw termostat klimatyzatora tak wysoko, jak to możliwe latem. Mniejsza różnica pomiędzy temperaturą wewnętrzną i zewnętrzną, obniży ogólny rachunek chłodzenia. Nie należy ustawić termostatu w chłodniejszym otoczeniu niż normalnie po włączeniu klimatyzatora. Ustaw prędkość wentylatora na dużą wysokość, z wyjątkiem bardzo wilgotnych dni. Gdy wilgotność powietrza jest wysoka, ustaw prędkość wentylatora na niską dla większego komfortu. Niskie obroty w wilgotne dni skuteczniej schłodzić Twój dom i usunąć więcej wilgoci z powietrza z powodu wolniejszego przepływu powietrza przez urządzenia chłodzące.
Rozważ używanie wewnętrznego wentylator w połączeniu z oknem klimatyzatora do rozprzestrzeniania schłodzonego powietrza przez Twój dom, bez zużycia energii elektrycznej w znaczącym stopniu.