Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Modne obrazy do salonu – wybierz obraz do swojego wnętrza

Modne obrazy do salonu – wybierz obraz do swojego wnętrza

Salon stanowi najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Jest też często pokojem o największej powierzchni. Aby urozmaicić jego wystrój, warto pomyśleć nad udekorowaniem ścian obrazami. W zależności jaki styl się preferuje, czy salon pełni funkcje gościnne, imprezowe, czy jest raczej kameralnym, zacisznym miejscem codziennego użytku, można wybrać kilka dostępnych na rynku form obrazów.

Obraz na szkle – estetyka w najlepszej formie wykonania

Obecnym trendem są minimalistyczne, utrzymane w sterylnych barwach wnętrza. Wielobarwny obraz na szkle będzie idealnie ożywiał wnętrze, składające się z zestawu mebli, dodatków w odcieniach bieli i szarości. Kontrastowa grafika w odcieniach zieleni i czerwieni, przełamuje rutynę jednobarwnej powierzchni ściany i matowych, a także gładkich powierzchni elementów wyposażenia salonu. Sklep internetowy Magic & Style posiada bogatą ofertę różnych stylizacji obrazów na szkle. Nadruki są wykonywane bezpośrednio na szkle metodą UV, cechują się wysoką jakością i trwałością koloru. Jest to dość kosztowna stylizacja, która wymaga delikatności przy transporcie oraz montażu, natomiast rekompensuje uzyskaniem niesamowitego efektu w salonie. Obraz cechuje głębokie nasycenie barw i wyraziste odwzorowanie najmniejszego szczegółu.

Obraz na płótnie – klasyka i tradycja

obraz w salonie

Najstarszą, znaną od antyku formą dekoracji wnętrza są obrazy na płótnie. Zamiast ręcznie malowanego, alternatywą jest wykonanie wysokiej jakości nadruku metodą UV. Barwniki zostają naniesione za pomocą maszyny drukującej na zimno. Ta najnowsza technologia zachowuje charakterystyczną chropowatą fakturę płótna, dodatkowo obraz zostaje naciągnięty na drewniane krosno, czyli blejtramy. Świeże kawałki drewna roztaczają zapach w całym salonie. Może się zdawać, że obrazy na płótnie będą mniej wytrzymałe od naniesionych na szkło. W przypadku zakupu w Magic & Style obraz zostaje zabezpieczony warstwą ochronną PCV, co zapewnia trwałość intensywnego koloru. Boki obrazu zostają dokładnie zadrukowane, co pozwala na budowanie kompozycji ściennej, składającej się z kilku płócien usytuowanych obok siebie, bez potrzeby zakładania ramy. Oczywiście istnieje również możliwość obramowania takiego obrazu, wzbogacając salon o dodatkowe walory estetyczne i podnosząc prestiż wnętrza.

Obrazy na płycie MDF – geometryczny modernizm

Ciekawą alternatywą będzie dekoracja obrazami, wykonanymi na płycie MDF. Cechują się niższym kosztem i łatwiejszym montażem wielkoformatowych obrazów niż w przypadku drukowanych na szkle oraz płótnie. Tego typu obrazy doskonale komponują się we wnętrzach utrzymanych w surowym, loftowym stylu. Najlepiej sprawdzają się kompozycje o geometrycznych, abstrakcyjnych formach, utrzymane w kontrastowych zestawieniach barwnych. Na płycie MDF świetnie prezentują się awangardowe grafiki, nawiązujące do stylu pop-art, które nawet uzyskały swoją nazwę Pop Board. Obrazy w Magic & Style są również pokryte ochronną warstwą laminatu, a technologia UV po raz kolejny zapewnia uzyskanie najlepszej jakości nadruku.

Który obraz wybrać do salonu?

Obrazy na szkle i na płótnie, pomimo że są dość kosztowną dekoracją, doskonale prezentują fotograficzne kadry, dodając prestiżu w każdym salonie. Natomiast jeśli stawia się na prostotę i modernistyczny design, zdecydowanie lepiej sprawdzą się obrazy na płycie MDF, które są również mniej kosztowne. W zależności od indywidualnych upodobań oraz funkcji, jakie spełnia salon, nawet wybredny esteta powinien znaleźć odpowiednią stylistykę dla siebie. W razie wątpliwości, warto wybrać się do stacjonarnego sklepu Magic & Style w Bielsku-Białej, gdzie każdą formę obrazu będzie można sprawdzić, skonsultować i wówczas podjąć ostateczną decyzję.