Na co zwracać uwagę przy zakupie koszulek z nadrukiem?

T-shirt to element odzieży, który towarzyszy nam przy wielu okazjach – w przypadku niektórych współczesnych trendów, potrafi niekiedy całkiem dobrze odnaleźć się nawet w całkiem eleganckich stylizacjach.

Zdarza się jednak, że zakupiona koszulka nie posłużyła zbyt długo. Co zrobić, by tego uniknąć? Jakie kryteria brać pod uwagę, wybierając swój idealny T-shirt?

Przyjrzyj się wykrojowi koszulki

Co tu kryć – wygląd ubrania jest pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę, czemu zresztą trudno się dziwić, choćby dlatego, że jest to zwyczajnie pierwsza informacja na temat produktu, który oglądamy. Kroje T-shirtów są dzisiaj zróżnicowane i nie wszystkie będą pasowały do Twojej sylwetki czy upodobań. Dlatego też, gdy już oceniasz krój, przyjrzyj się jakości szwów. To od nich w dużej mierze zależy, jak długo koszulka będzie Ci służyć.

Zwróć uwagę na skład

Stosujemy dzisiaj przeróżne materiały i mieszanki materiałów, by uzyskać koszulkę. Coraz częściej jednak zwracamy się w kierunku materiałów naturalnych – mają one większą oddychalność, pomagają dobrze odprowadzać nadmiar wilgoci od ciała, a przy tym często mają właściwości hipoalergiczne i nie podrażniają skóry. Są też wyjątkowo przyjemne w dotyku.

Najczęściej stosowanym materiałem w produkcji koszulek jest bawełna. W praktyce jednak jedna koszulka bawełniana nie równa się drugiej. Dlaczego tak jest? Otóż istnieją różne sposoby wyplatania bawełny. Przykładowymi sposobami mogą być np. “Open End” lub Ring Spun”, przy czym na ogół koszulki wykonane z bawełny wyplecionej za pomocą metody “Ring Spun” są dużo trwalsze i znacznie lepiej znoszą wielokrotne pranie.

Sprawdź zalecenia na metce

Jako że mamy często do czynienia ze zróżnicowanym składem procentowym materiałów w T-shircie, mniejszej lub większej zmianie ulegają zalecenia dotyczące pielęgnacji. Jeśli nadal masz kłopoty z oznaczeniami na metkach, z sieci możesz znaleźć liczne tabele, dzięki którym bez problemu rozszyfrujesz ich znaczenie.

Często powodem szybkiego zniszczenia koszulki nie jest niskiej jakości materiał, lecz nieprzestrzeganie zaleceń – niesortowanie kolorów, niewłaściwa temperatura itp. Dlatego też, jeśli wiesz, że nie masz czasu lub ochoty wczytywać się w zalecenia, staraj się wybierać koszulki, którym zaszkodzi to w nieco mniejszym stopniu.

Przyjrzyj się jakości nadruku

Mamy obecnie możliwość nanoszenia nadruków na koszulki za pomocą różnych metod. Od wyboru sposobu, w jaki nadruk pojawi się nadruk na koszulce, zależy jego trwałość. Jedną z najlepszych metod jest tzw. haft komputerowy, dzięki któremu wzory na koszulce są wykonane w bardzo wysokiej jakości i prezentują się  niezwykle efektownie.

Inne metody obejmują m.in. sitodruk i druk cyfrowy. Sitodruk zapewnia odporność na użytkowanie i pranie. Może być wykorzystany przy produkowaniu nadruków składających się z wielu elementów, jak i przy mniej skomplikowanych wzorach.

Druk cyfrowy jest z kolei dobrym wyborem dla tych, którzy lubią nadruki na koszulkach, ale nie odpowiada im tzw. efekt ceraty. Nadruk wykonany w ten sposób jest przyjemny w dotyku, lecz jest też delikatniejszy i w przypadku wyboru tej metody istnieje duże prawdopodobieństwo, że producent zaleci pranie ręczne w niskiej temperaturze.

koszulki z nadrukiem

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze T-shirtu?

Oprócz powyższych zaleceń liczy się też to, gdzie kupisz swoją koszulkę. W przypadku sklepu internetowego, zwłaszcza jeśli wybierasz opcję autorskiej koszulki z nadrukiem, znaczenie ma czas realizacji zamówienia, szczególnie jeśli chcesz koszulkę podarować komuś w prezencie lub potrzebujesz jej na konkretne wydarzenie (np. firmowe). Na stronie topkoszulki.pl realizujemy zamówienia szybko i na najwyższym poziomie!

Nie wiesz, jaki sklep wybrać? Poczytaj opinie w sieci, dzięki którym poznasz opinie prawdziwych klientów i przekonasz się, czy warto wybrać to właśnie miejsce. Możesz zwrócić również uwagę na oznakowanie Fairtrade, dzięki któremu wiesz, że koszulka nie została wyprodukowana w nieetyczny sposób.