Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu na uroczystość rodzinną?

Zaplanowanie uroczystości rodzinnej w hotelu to dobry sposób na świętowanie w szerokim gronie bez konieczności zmagania się z kwestiami organizacyjnymi. Profesjonalna obsługa i catering w wynajętej sali oferują możliwość spędzenia czasu z bliskimi bez stresu i zmartwień. By jednak tak się stało, należy wybrać właściwego organizatora. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze hotelu na rodzinną uroczystość?

Lokalizacja i dojazd

Przy wyborze hotelu na organizację uroczystości rodzinnej kluczową rolę odgrywa lokalizacja. Przed podjęciem decyzji co do miejsca, musimy zastanowić się, skąd przyjeżdżają nasi goście. Czy hotel znajduje się blisko miejsca zamieszkania? Czy osoby, które przyjeżdżają z daleka, będą miały łatwy dojazd? Jak przedstawiają się możliwości związane z transportem oraz czy hotel dysponuje wystarczającą ilością miejsc parkingowych? Odpowiedzi na te pytania powinny być pierwszym krokiem do wstępnej selekcji miejsc, jakie będziemy brać pod uwagę. 

Jaki typ uroczystości chcemy zorganizować?

Istotnym elementem przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru hotelu do organizacji   uroczystości jest jej charakter. Nasze oczekiwania w stosunku do sali, obsługi i cateringu będą się różnic w zależności od tego, czy świętujemy chrzciny, komunię, urodziny, rocznicę, czy wyprawiamy wesele bądź ostatnie pożegnanie. W wypadku każdej uroczystości najpierw należy zapoznać się z ofertą danego organizatora. Przed podjęciem decyzji kluczowym jest sprawdzenie, czy hotel ma doświadczenie w organizacji konkretnego typu uroczystości. Dzięki odpowiednim stronom internetowym jesteśmy też w stanie zapoznać się z opiniami osób, które skorzystały z usług danego hotelu. Pozytywna ocena klienta to doskonała wizytówka dla organizatora. 

imprezy rodzinne Wrocław

Przez żołądek do serca 

Ważnym czynnikiem przy wyborze hotelu do organizacji przyjęcia rodzinnego jest proponowane menu. Istotna jest możliwość dopasowania karty dań do charakteru imprezy i, przede wszystkim, gustu gości. Hotel powinien uwzględnić wszelkie uwagi w kwestii jadłospisu dotyczące potraw wegetariańskich bądź wegańskich oraz zadbać o gości z ewentualnymi alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Menu jest niezwykle ważne w trakcie podejmowania decyzji dotyczącej wyboru organizatora uroczystości, od jakości potraw i dbałości o preferencje oraz ograniczenia spowodowane alergiami i nietolerancjami zależy bowiem samopoczucie i zdrowie naszych gości. 

Pokoje i noclegi 

W sytuacji, w której uczestniczący w uroczystościach członkowie rodziny przyjeżdżają z daleka, konieczne będzie zapewnienie możliwości noclegu. Obok ewaluacji sal balowych udostępnianych przez hotel ważne jest wtedy zapoznanie się z ofertą pokojów. Przy ich ocenie trzeba zwrócić uwagę, czy spełniają wymagania naszych gości. Dla osób starszych oraz niepełnosprawnych warto zadbać o dostęp do windy, podjazdów dla wózków inwalidzkich oraz zabezpieczenia antypoślizgowe. W wypadku osób z dziećmi istotne będą pokoje mogące pomieścić wszystkich członków rodziny. Dobrą praktyką podczas organizacji uroczystości rodzinnej jest również zapewnienie spokojnego miejsca do odpoczynku w trakcie trwania imprezy dla osób, które mogą poczuć się zmęczone bądź przytłoczone gwarem i natłokiem ludzi. 

Sala i wystrój 

Planując uroczystości rodzinne w hotelu, należy zwrócić baczną uwagę na udostępniane przez organizatora sale. Pomieszczenie, w którym odbywać się będzie nasza impreza, powinno być przede wszystkim odpowiedniej wielkości, dostosowane do ilości zaproszonych osób. Nie bez znaczenia jest również wystrój wnętrza i jego dekoracje, które powinny być zgodne z charakterem wydarzenia. Hotel powinien być w stanie zapewnić odpowiednią oprawę naszej uroczystości, by zapewnić komfort i zadowolenie gości. 

imprezy rodzinne Wrocław

Profesjonalna obsługa 

Ważnym elementem gwarantującym zadowolenie gości jest zapewnienie przez hotel profesjonalnej obsługi, która powinna być dostosowana do typu i charakteru wydarzenia. W wypadku urodzin, komunii bądź innych imprez dziecięcych organizator powinien zadbać o stronę rozrywkową, zapewniając dodatkowe atrakcje w postaci różnych gier i zabaw pod opieką profesjonalnych animatorów. Przy organizacji przyjęć pożegnalnych i styp istotne jest, by organizator wykazał się taktem, zapewniając uczestnikom spokojną atmosferę umożliwiającą oddanie się zadumie. Przy każdej uroczystości rodzinnej obsługa powinna gwarantować gościom komfort i pełnię prywatności. 

 

Istnieje wiele wymogów, które powinien spełnić hotel, by być dobrym miejscem na organizację imprezy rodzinnej we Wrocławiu. Na szczęście dzięki dużemu wyborowi i konkurencji na rynku mamy możliwość znalezienia idealnego miejsca dla naszego wydarzenia.