Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Na czym polega Krav maga?

Na czym polega Krav maga?

Krav maga to jeden z systemów samoobrony. Został on wymyślony w latach trzydziestych zeszłego wieku. Krav maga to naprawdę ciekawa sztuka walki, ponieważ składa się ona w zasadzie z elementów innych sztuk walki takich, jak jiu-jitsu, judo, boks czy muai thai. Jednak w porównaniu z innymi systemami samoobrony, krav maga ma jedną, bardzo szczególną zaletę – jest intuicyjna! Dzięki swojej intuicyjności faktycznie może być używana w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia bądź zdrowia. Osoba, która nauczy się krav magi nie zapomni tego, jak ją stosować w sytuacjach stresujących.

To właśnie ta intuicyjność sprawia, że krav maga jest tak skuteczna i faktycznie może pomóc w trudnych, niespodziewanych sytuacjach. Ta intuicyjność sprawia też, że coraz więcej osób chce właśnie ten system samoobrony trenować. Nic dziwnego, w końcu każdy chce się czuć bezpiecznie i swobodnie chodząc ulicami, nawet w nocy. Ale na czym tak naprawdę polega krav maga? Co dokładnie sprawia, że jest aż tak wyjątkowa?

Jakie są cechy szczególne krav magi?

Oczywiście, jak już zostało wspomniane, krav maga składa się z części innych sztuk walki. Można w niej znaleźć kawałki jiu jitsu, judo, karate, a także wielu innych. Twórcom krav magi chodziło o to, by z każdej sztuki walki wziąć to, co jest w niej najlepsze i najbardziej intuicyjne. Tak, by osoba mogła bronić się w sposób ogólny i przede wszystkim skuteczny. Warto wiedzieć, że w krav madze chodzi o to, by wykorzystywać naturalne ruchy człowieka i na nich budować jego obronność! Jeżeli chodzi o to, jak wygląda krav maga – to warto wiedzieć, że wykorzystuje się w niej mnóstwo kopnięć, uderzeń, pchnięć czy dźwigania napastnika.

Dodatkowo warto podkreślić także fakt, że wykorzystując krav magę można faktycznie swojego przeciwnika uszkodzić, nawet trwale. Przeważnie ciosy zadawane są w okolicach brzucha, twarzy, głowy, stawów oraz miejsc intymnych – tak, aby jak najbardziej zmaksymalizować uszkodzenia zadane przeciwnikowi i zwiększyć swoje szanse na wyjście z całej sytuacji bez szwanku.

kurs samoobrony wrocław

System obrony nie sport

W przeciwieństwie do karate, judo i innych sztuk walki, krav maga to nie sport, a system obrony. Oznacza to, że głównym jej zadaniem jest uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji wynikających z trudnych sytuacji. Dzięki krav madze można unieruchomić napastnika, który cię zaatakował, dzięki czemu nie będzie w stanie dłużej z tobą walczyć. Warto także podkreślić to, że na treningach krav magi instruktorzy starają się przekazać swoim uczniom to, w jaki sposób zminimalizować ilość wykonanych ruchów, ale zmaksymalizować ich skuteczność. Tak, by nie trzeba było długo bronić się przed napastnikiem, ale jednocześnie obronić się przed nim.

Do najpopularniejszych chwytów krav magi należą kopnięcia w stawy, czy ciosy w gardło oraz w oczy. Uderza się także w miejsca intymne czy splot słoneczny. Warto jest wiedzieć, że w krav madze dozwolone jest zabieranie przeciwnikowi przedmiotów i wykorzystywanie ich do własnych celów.

Ten rodzaj samoobrony można ćwiczyć w KravGym we Wrocławiu i Legnicy. Coraz częściej ludzie decydują się na wybranie właśnie zajęć z krav magi. Nie tylko nauczą się na nich, jak się bronić, ale także poprawią tam swoją kondycję!