Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Nauszniki ochronne w pracy

Nauszniki ochronne w pracy

Wszystkim nam znane są elementy ochronne wykorzystywane w różnych rodzajach prac. Jednym z nich są nauszniki ochronne. Najczęściej możemy mieć do czynienia z nausznicami, które tłumią dźwięk, dzięki czemu nasz słuch nie zostanie uszkodzony. Istnieją również nauszniki, które posiadają dodatkowo system pozwalający na komunikowanie się między pracownikami. Tak więc, w trakcie pracy zostanie nam zapewniona ochrona dzięki nausznikom; dodatkowo, będziemy mogli stale porozumiewać się z kierownikiem/ współpracownikami. Warto dodać, że w tego typu nausznikach, możemy płynnie mówić i zrozumieć się, mimo otaczającego nas hałasu. Jak jednak dobrać nauszniki do typu naszej pracy? Otóż, należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • Materiał, z jakiego wykonane są nausznice,
  • Producent,
  • Cena – powinna być adekwatna do jakości nauszników,
  • Typ ochrony,
  • Rodzaj prac, do jakich przeznaczone są nauszniki.

Skuteczność nauszników ochronnych

Zgodnie z ustalonymi zasadami BHP, obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Dlatego pracując na budowie, na halach produkcyjnych itp., zostanie nam zapewniona najwyższa jakość ochrony. Obok nauszników, liczą się wszelkie inne elementy odzieży ochronnej, okulary czy maski. Ochrona słuchu jest jednak kluczowym obowiązkiem każdego pracownika i pracodawcy. Decybele, jakie towarzyszą w pracy robotnikom lub pracownikom fabryk, mogą być nie do przyjęcia dla naszych uszu. Dodatkowo, częste przebywanie w miejscu, gdzie jesteśmy narażeni na potworny hałas, może prowadzić do znacznego pogorszenia się słuchu, lub do jego utraty. Konsekwencje te jednak można zażegnać, stosując odpowiednie nauszniki.

Jaka jest jednak skuteczność nauszników ochronnych? Ciężko jest stwierdzić, czy każdy typ nausznic będzie dobry akurat dla nas. Jednak trzeba dobrać nauszniki zgodnie z wymogami naszej pracy. Stanowisko, na jakim pracujemy posiada własne wymagania, według których trzeba dobrać nauszniki, będące skutecznym źródłem ochrony.
Dziś mamy dostęp do produktów niejednej firmy, która zapewnia nam najwyższej jakości produkty BHP. Nauszniki ochronne znane są od wielu lat, jednak dzięki nowinkom technologicznym i wciąż nabywanej wiedzy, możemy korzystać z najlepszych rodzajów ochrony. Słuch, jako zmysł podstawowy, umożliwia nam praktycznie wszystko. Nie wolno więc zaniedbać go – stosując odpowiednio dopasowane nauszniki ochronne, jesteśmy w stanie ochronić nasze uszy.

nauszniki ochronne bhp

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nauszników pod adresem http://www.bhp-gabi.pl/k76,ochrona-sluchu-nauszniki-elektroniczne.html

Skuteczność nauszników ochronnych będzie nam zapewniona tylko wtedy, gdy będziemy stosować nauszniki adekwatne do danego typu pracy. Każdy  z nas pewnie nie jeden raz widział pracę robotników z udziałem młota pneumatycznego. Przy używaniu takiego urządzenia, konieczne są nauszniki ochronne ze względu na powstający hałas. Fabryki, hale czy inne przemysłowe miejsca, również często wymagają stosowania nausznic. Będziemy bezpieczni, jeśli nauszniki będą idealnie pasować do kształtu naszej głowy. Dodatkowo, skuteczność zapewni nam dopasowanie samych nausznic – muszą one całkowicie odseparować nasze uszy od dźwięków świata zewnętrznego. Najczęściej nausznice posiadają w środku gąbkę, która zapewnia nam komfort pracy i brak ucisku. Dzisiaj często można spotkać nausznice połączone z ochronnym nakryciem głowy.

Znane są również wkładki przeciwhałasowe, jednak nieco rzadziej stosowane. Każdy rodzaj nauszników powinien obowiązkowo posiadać numer normy, którą spełnia. Dodatkowo, najczęściej dostępne są również informacje dotyczące zaleceń. Podawana jest również masa nauszników. Zgodnie z instrukcją, użytkownicy nauszników powinni regularnie poddawać je kontroli. W przypadku nauszników w pracy, do wszelkich kontroli zobowiązany jest pracodawca.