Pokazy mody, na które każdy chciałby mieć zaproszenie

Czy wiesz, że pierwszy pokaz mody został zorganizowany w XIX wieku? Angielski projektant mody damskiej – Charles Frederic Wort zapoczątkował widowisko, które do dzisiaj często skupia na sobie uwagę całego świata. Dlaczego pokazy mody cieszą się taką popularnością i jakie znaczenie ma dobry wybór agencji modeli i modelek?

Pokazy mody, o których marzą modelki i branża modelingu

W zależności od sławy i ceny projektanta, pokazy mody mogą mieć charakter lokalny, krajowy lub międzynarodowy.  Największą popularnością cieszą tzw. tygodnie mody, czyli najważniejsze wydarzenia w branży fashion. Możliwość zaprezentowania nowych kolekcji to okazja dla projektantów i domów mody na zyskanie nowych klientów i sprzedaż ubrań, butów, innych dodatków. Do jednych z najważniejszych i najpopularniejszych tygodni mody zaliczają się m.in.:

  • Paris Fashion Week

Odbywający się we włoskich Mediolanie tydzień mody to punkt obowiązkowy do zaliczenia, dla osób interesujących się modelingiem, a także branżą modową. Największe i najważniejsze domy mody prezentują tam swoje kolekcje, a na pokazy zapraszane są światowe gwiazdy i śmietanka towarzyska.

  • Mercedes-Benz Fashion Week Madrit

To duże wydarzenie modowe odbywa się w Hiszpanii dwa razy w roku. Do Madrytu przyjeżdżają z całego świata awangardowi projektanci, zarówno ci już dobrze znani, jak i dopiero wchodzący na rynek. MBFWM to jedno z wiodących wydarzeń na rynku modowym, które potwierdza silną pozycję hiszpańskich marek na rynku modowym, ale dopuszcza także różnorodność twórczą artystów z całego świata.

  • Amazon Fashion Week Tokyo

Japońskie pokazy mody to fascynujące wydarzenia na wysokim poziomie. W Tokio można oglądać jedne z najlepszych i najodważniejszych stylizacji, które często budzą sporo komentarzy. W strojach często widać inspiracje kulturą Japonii, ale też popkulturą (np. punkowe stylizacje z grafikami Sex Pistols). Japońskie pokazy mody zapadają w pamięć, a wiele elementów z wybiegów przenosi się na modę streetwearową, naśladowaną przez miliony osób na całym świecie.

  • Shenzen Fashion Week

Podczas tygodnia mody w Shenzen odbywa się ponad 80 pokazów mody, nie tylko lokalnych, ale także światowych marek. Na kilka dni miejscowość położona niedaleko Hongkongu skupia na sobie oczy projektantów z całego świata. Chiński przemysł odzieżowy ma ogromny wpływ na międzynarodową gospodarkę, dlatego pokazy mody w Chinach cieszą się ogromną popularnością.

moda

Jak agencje modelek przygotowują modelki do sesji wyjścia na wybieg?

Aby pokaz się odbył, każdy projektant musi mieć modelki lub modeli, którzy możliwie jak najlepiej zaprezentują jego kolekcje. W tym celu na całym świecie odbywają się castingi i wybierane są modelki do sesji, która również nie jest bez znaczenia, ponieważ ułatwia wybór kandydatów. Współpraca z międzynarodową agencją dla modelek i modeli umożliwia młodym osobom wejście na rynek modowy, budowanie wizerunku w świecie mody, a nawet karierę w branży high fashion.

Agencje pomagają nawiązać kontakty z projektantami, służą radą, motywują do stałego podnoszenia kompetencji, a także pozwalają na nabranie doświadczenia, które jest najważniejsze w każdej branży. Dobra agencja modelek jest w stanie nauczyć wszystkiego od podstaw. Przekazać wiedzę i umiejętności, tak aby modelki i modele mieli szansę na światową karierę, o której marzą.

Pokazy mody to niezwykle ważne wydarzenia dla projektantów, domów mody, ale także ogromna szansa na zauważenie dla osób idących po wybiegu. Wybranie najlepszej agencji modelingowej może sprawić, że modelki i modele będą szli po wybiegu w pokazie, na które każdy chciałby mieć zaproszenie.