Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Porcelanowe serwisy do kawy – czym się charakteryzują

Porcelanowe serwisy do kawy – czym się charakteryzują

Spotykając się z przyjaciółmi przy dobrej kawie czy herbacie, chcemy by nasz poczęstunek wyglądał szykownie. Przekąski dobieramy tak, by harmonijnie układały się na paterach. Decydujemy się na świeżo paloną kawę, by jej smak był najlepszy. Powinniśmy też pamiętać, że największe wrażenie na naszych gościach zrobią naczynia, z których skorzystamy. Warto więc zastanowić się nad niezbędnymi do przyjęcia gości elementami wystroju naszego stołu. Pamiętajmy też, że naczynia, z których skorzystamy już same w sobie okażą się ozdobą.

 

Skład typowego porcelanowego serwisu do kawy

Serwisy do kawy posiadają kilka niezbędnych elementów. Pierwszym i najbardziej oczywistym z nich są filiżanka oraz spodek — to one przykują największą uwagę naszych gości. Dobierzmy wzór całego zestawu, tak by wpasowywał się w nasze wnętrze oraz charakter. Kolejnym niezbędnym elementem serwisu jest płytki talerzyk, który posłuży naszym gościom za talerzyk, na który nałożą przygotowane przez nas smakołyki. Możemy nie słodzić kawy lub herbaty, ale w dobrym smaku jest podanie cukru w cukiernicy, tak by dać naszym gościom wybór. Tradycyjnie na polskich stołach pojawiał się cukier w kostkach, a dokładniej bryłkach. Współczesnym odpowiednikiem jest  oczywiście cukier w kostkach. Bryłki cukru nakładano specjalnymi szczypczykami, najczęściej srebrnymi. W skład porcelanowego serwisu do kawy powinny też wejść dzbanek oraz imbryk. To bardzo istotne, by cały zestaw był porcelanowy — jeśli zachowamy jedność materiałów i wzorów — uzyskamy elegancki efekt.

 

Porcelana a ciepło

Wokół porcelany powstało niestety wiele mitów. Przez kolejne lata wymyślano różnego rodzaju materiały, które potrafią sfałszować porcelanę. Dlatego niektórzy twierdzą, że cienkie porcelanowe naczynia nie są w stanie utrzymać temperatury i szybko się nagrzewają. Oczywiście porcelana absorbuje ciepło od podanych ciepłych posiłków. Jednak nie oznacza to, że prędko je oddaje. Porcelanowe naczynia wymienia się zaraz obok żaroodpornych, jako świetnie trzymające ciepło i wytrzymałe właśnie na wysokie temperatury. Herbata czy kawa podawana w porcelanowych naczyniach utrzyma swoją temperaturę przez dłuższy czas niż w szklanym lub innym materiale.

porcelana zestaw obiadowo kawowy

Piękne i bogate zdobienia

Projektanci serwisów kawowych mają się świetnie. Wciąż powstają nowe wzory, zdobienia porcelany. Warto prześledzić współczesne i te dawniejsze trendy. Istnieją polskie marki jak Ceramika Bolesławiecka czy Ćmielów, które swoje wzory tak mocno wykuły w swojej historii, że ich produkty stały się rozpoznawalne na całym świecie. Wybierając więc serwis kawowy — zwróćmy uwagę na zakład, w którym powstały. Bogata historia zawsze przekłada się na jakość i rodzaj zdobień. Zapraszając przyjaciół na kawę możemy liczyć się z tym, że prędzej czy później ktoś doceni trud, jaki włożyliśmy w wybór idealnego zestawu kawowego. Oczywiście warto też zastanowić się, czego sami oczekujemy. Czy serwis kawowy ma stanowić jedynie dodatek do naszego stołu, a może ma okazać się jego królem. Wybierając delikatne wzory — biała porcelana ze zdobieniami w postaci drobnych rzeźbień sprawimy, że serwis okaże się subtelny. Decydując się za to na złote zdobienia — obierzemy automatycznie kierunek w dekorowaniu naszego stołu. Jeśli lubimy intensywne zdobienia — możemy poszukać wśród wzorów kwiatowych ze zdobieniami. Wśród porcelanowych serwisów znajdzie się też miejsce dla wielbicieli modernizmu. Warto zwrócić uwagę na geometryczne, wzory i proste kroje zestawów. Gdzieś pomiędzy zdobieniami a kompletnym minimalizmem pojawią się proste zestawy z delikatnymi złoconymi lamówkami.

 

Poszukujesz zestawu do kawy z porcelany? Sprawdź ofertę fabryk z Chodzieży i Ćmielowa – www.porcelana.pl/zestawy/serwisy-obiadowo-kawowe.html