Samochód zabytkowy – czy warto wybrać go do ślubu?

Moda na samochody klasy retro jest powszechnie znana. Zwłaszcza w takim dniu jakim jest ślub, młodzi ludzie decydują się wypożyczyć samochód zabytkowy by choć przez chwilę poczuć luksus podróży samochodem klasy premium. Na co dzień niestety nie mamy takiej możliwości. O czym powinniśmy pamiętać wypożyczając taki samochód? Czy warto wydawać tak duże pieniądze na wypożyczenie samochodu, który może nie do końca zachwycać nas swoim komfortem? Rozkładamy dla Was dzisiaj samochód zabytkowy na części!

Czy samochód zabytkowy to gwarancja luksusu w każdym calu?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jaki samochód zabytkowy się zdecydujemy. Mamy w tym zakresie szerokie spektrum możliwości. Na rynku wypożyczalni królują jaguary, rolls royce, samochody marki bentley i wiele innych. Każda z nich oczywiście jest marką luksusową, ale pamiętajmy, że mogą zdarzyć się w nich niedociągnięcia.

TEMPERATURA

Jadąc samochodem zabytkowym zimą, możemy być narażeni na niską temperaturę w środku. W tamtych czasach klimatyzacja w samochodach jeszcze nie istniała, w związku z czym w upalne lato również możemy mieć problem ze zbyt wysoką temperaturą.

HAŁAS

Poziom natężenie różnych, czasem nieprzyjemnych dźwięków może być spory. W związku z tym, musimy uzbroić się w cierpliwość i wytrzymałość na różne dźwięki z zewnątrz, ale i z wnętrza samochodu – np. głośny silnik.

AWARIE

Mimo, że samochody zabytkowe są bardziej szczegółowo badane pod kątem potencjalnych usterek, zdarzyć się może, że ulegną awarii. W takim przypadku dużo trudniej będzie nam rozwiązać zaistniałą sytuację.

samochod_zabytkowy

Samochód zabytkowy – tak czy nie?

Samochody zabytkowe mają wiele za jak i przeciw. Chcieliśmy zwrócić uwagę na najczęstsze kłopoty związane z wynajmowaniem samochodów zabytkowych. Oczywiście istnieje wiele powodów, dla których warto przewieźć się w dniu ślubu samochodem w stylu retro mimo niesprzyjających warunków – wybór należy do Was. Jeżeli natomiast zdecydowaliście się na wypożyczenie zabytkowego samochodu – sprawdźcie ofertę jednej z wypożyczalni.