Samochody dla VIP-ów

Okazuje się, że samochód to nie tylko narzędzie transportu, ale również nośnik informacji. Każda zamożna osoba nie zrezygnuje z okazji, aby zademonstrować swój status społeczny za pomocą luksusowego samochodu.

Istnieją ludzie dla których nawet Mercedes Klasy S jest pospolitym pojazdem. Samochód dla VIP-a musi ociekać luksusem, być wygodny, szybki i bezpieczny. Dodatkowo taki pojazd powinien się znacznie wyróżniać na ulicy i być bardzo  rzadko spotykany. W roku 2012 na trenie całej Europy sprzedano 480 sztuk Ferrari  FF, 110 sztuk Rolls-Royce’a Phantom, 180 sztuk Bentleya Mulsanne, 230 sztuk Astona Martina Rapide, 104 sztuk Maserati Quattroporte i jedynie 8 sztuk Bugatti Veyrona! Dla porównania, w tym samym roku Mercedes Klasy S został sprzedany 7,5 tys. razy, a BMW serii 7 około 8,5 tys razy.

Transport VIP Warszawa

Bezpieczny przewóz VIP-a

Wiele lat temu, do najbardziej pomysłowych systemów bezpieczeństwa w samochodzie należała technologia ABS i ESP, co dziś jest naturalnym wyposażeniem każdego samochodu. Zawsze luksusowe samochody VIP-ów posiadają więcej zabezpieczeń i dopiero po wprowadzeniu jeszcze lepszych technologii, te stare są przekazywane „zwykłym śmiertelnikom”.

Standardowo takie samochody posiadają aktywny tempomat, który nadzoruje odpowiednią prędkość jak i odległość od innych obiektów znajdujących się na drodze. Kolejnym elementem jest asystent pasa ruchu, który ostrzega kierowcę, kiedy ten nieświadomie nadjedzie na linię ciągłą oraz asystent martwego pola, eliminujący możliwość zderzenia przy wyprzedzaniu.

przewóz VIP Warszawa

Obecnie każdy VIP wymaga, aby jego samochód był wyposażony w aktywny asystent jazdy nocnej, asystent parkowania oraz ten czytający znaki drogowe. Producenci prześcigają się w produkcji coraz lepszych airbagów, w niektórych modelach jest ich aż 10! Bardzo istotny okazuje się być system pre crash, który w przypadku zagrożenia zapina pasy, domyka okna  i aktywuje poduszki powietrzne, a to znacznie podnosi bezpieczeństwo przewozu VIP-ów.

Im ciszej, tym lepiej

Kolejnym wyzwaniem dla producentów samochodów VIP-ów, jest niemal całkowite odizolowanie kabiny kierowcy od otoczenia. W efekcie wszelkie odgłosy i szumy są praktycznie niesłyszalne. Efekt ten jest możliwy dzięki technologii wygaszania fal o konkretnej częstotliwości. O odpowiedni komfort podróżowania dbają systemy klimatyzacji i jonizacji powietrza.

Samochody do ślubu warszawa i okolice

Fotele najczęściej są wyposażone w technologię elektropneumatryczną, która powoduje ze możliwe jest ich podgrzewanie, chłodzenie i wentylacja. Tapicerka najczęściej wykonana jest ze skóry najwyższej jakości, a tablica przyrządów, wewnętrzne poszycie drzwi i środkowa konsola są wykonane z drewna, stali i tworzywa. Póki co taki luksus jest zarezerwowany jedynie dla najbogatszych, jednak z pewnością za kilka lat część wyposażenia tych aut stanie się naszą codziennością. Wiele firm wynajmuje samochody przeznaczone do transportu VIP-ów, dzięki czemu możemy przynajmniej przez chwilę poczuć luksus, który dla wybrańców jest codziennością. Taką okazja w Polsce, najczęściej jest ślub, kiedy to nowożeńcy wynajmują na ogół piękne limuzyny