Sprawdź, dlaczego warto wybrać rower szosowy KROSS

Już od kilkunastu lat wiadomo, że kolarstwo jest bardzo dobrze rozwijającym się sportem na całym świece. Na rowerach jeżdżą pasjonaci czerpiący przyjemność z samej jazdy oraz zawodowcy, dla których bardzo istotne są wyniki i szybka jazda. I właśnie do tych drugich kierowane są takie modele jak rowery szosowe. Przyjrzyjmy im się więc bliżej i zobaczmy, dlaczego warto postawić na rowery szosowe marki KROSS. 

Czym są rowery szosowe?

Rowery szosowe są najbardziej popularnymi jednośladami. To od nich zaczęło się tworzenie tego typu pojazdów, które pozwalały na pokonywanie długich dystansów w krótkim czasie. Z czasem przekształciły się w sprzęt sportowy zapewniający naprawdę dużo emocji na światowych wyścigach rowerowych, ale ich budowa dalej jest bazą do pozostałych modeli sprawdzających się nie tylko na wyścigach. 

Do jakiej nawierzchni się nadają?

Rowery szosowe są nieco wybrednym modelem rowerów. Nadają się idealnie do jazdy po ulicach, drogach rowerowych, szosach górskich, czyli wszędzie tam, gdzie nawierzchnią jest asfalt. Można się zatem na nich poruszać po mieście, jak i  urządzać sobie wyścigi, ale jeśli w grę wchodzi jazda po innej drodze, nawet lekko kamienistej, to już nie sprawdzają się tak dobrze i mogą przysporzyć nieco kłopotów. Nie jest to duży minus, zwłaszcza dla miłośników miejskiej czy szybkiej jazdy, ale warto mieć go na względzie. 

5 zalet rowerów szosowych

Rower szosowy sprawdzi się, zwłaszcza jeśli brakuje nam wrażeń na rowerze miejskim czy górskim, ale głównymi aspektami przemawiającymi za stałą popularnością tych rowerów jest 5 ich zalet wymienionych poniżej:

  1. Pierwszą z nich jest lekkość. Smukła, a nawet wątła budowa rowerów szosowych, ich cienka rama i wąskie opony sprawia, że ich waga jest jedną z najniższych pośród innych modeli rowerów. Dzięki temu kolarz podczas jazdy nie musi zużywać tak dużo siły mięśniowej i dzięki temu może jeździć znacznie dłużej.
  2. Inną zaletą z pozoru niełączącą się z lekkością jest wytrzymałość. „Szosówki” są tworzone z bardzo lekkich, ale też trwałych materiałów, np. karbonu, dzięki czemu są w stanie znieść naprawdę duże przeciążenia prędkości czy ciśnienia na niewielkiej powierzchni. 
  3. Przy rowerach szosowych można mówić również o wygodzie. Ich sposób budowy pozwala dostosować pozycję (czy to wyprostowaną, czy półleżącą) do preferencji kolarza zwiększając przy tym komfort jazdy, zarówno tej szybkiej, jak i umiarkowanej. 
  4. Kolejną, wręcz kluczową zaletą rowerów szosowych jest ich precyzyjność. Wąskie i gładkie opony, wygięta kierownica i idealna pozycja do jazdy sprawiają, że każdy manewr, zakręt i każde hamowanie jest zawsze pod kontrolą kolarza, nawet w trudnych warunkach pogodowych oraz przy dużej prędkości. 
  5. Ostatnią już cechą tych rowerów jest uniwersalność. Choć dzisiaj jest to rower typowo sportowy, to na rynku można znaleźć jeszcze te podstawowe modele, które służą zarówno do wyścigów oraz szybkich zjazdów, jak i do spokojnej jazdy po mieście. 

rowery

Rowery szosowe KROSS

To jednak nie wszystkie zalety tych modeli. Maksymalne wykorzystanie ich potencjału zależy również od marki, która je wykonuje, a w przypadku rowerów szosowych KROSS można dodać do tych zalet jeszcze kilka ciekawych bonusów, a są to przede wszystkim:

  • Bardzo szeroki wybór modeli szosówek w ofercie
  • Bogactwo rozmiarów i wariantów, sprawdzające się wśród dorosłych oraz młodzieży i dzieci
  • Ceny kompatybilne z umiejętnościami jazdy – dla początkujących kwoty są niskie, ale przy tej samej jakości i wydajności
  • Wieloletnie doświadczenie marki pozwalające na wdrażanie najlepszych projektów i technologii do modeli rowerów
  • Ogromna popularność rowerów KROSS potwierdzana zarówno przez codziennych użytkowników, jak i profesjonalistów

Widać więc, że jeśli chcemy się zdecydować na najlepszą jakość w dobrej cenie potwierdzoną wieloletnią obecnością na rynku, to właśnie marka KROSS jest nam to w stanie zapewnić.

Jak można zauważyć, rowery szosowe sprawdzają się w praktycznie każdej sytuacji na asfaltowej drodze. Są kierowane zarówno do amatorów, jak i zawodowców, dlatego ich popularność nie maleje pomimo pojawiania się coraz to nowszych rozwiązań w tej branży. Zwłaszcza rowery szosowe KROSS są w stanie dorównywać tym trendom i tworzyć modele na miarę naszych czasów i wymagań kolarzy.