Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Trudne leczenie hazardzisty

Trudne leczenie hazardzisty

Każdy nałóg jest trudny do wyleczenia. Wymaga specjalistycznej pomocy, niekiedy umieszczenia pacjenta w szpitalu psychiatrycznym bądź też specjalnym ośrodku odwykowym. Spośród występujących uzależnień najbliżej znany jest nam alkoholizm oraz narkomania, ale coraz większym problemem staje się uzależnienie od hazardu.

Powody, dla których człowiek staje się hazardzistą

Nałogowi hazardziści nie grają dlatego, że wciąga ich świat gier. Dla nich to po prostu możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości. Ucieczka przed problemami dnia codziennego i zysk w postaci poczucia, że nad czymś wreszcie mają kontrolę. Do tego, gdy pojawiają się kolejne wygrane apetyt rośnie. Proporcjonalnie do pojawiającego się podniecenie i euforii. Ale ile wygranych jest w stanie wciąż zadowalać, gdy ich intensywność, wysokość wcale się nie zmienia? Po krótkim czasie organizm szuka silniejszych bodźców. W hazardzie nie obchodzi się bez pieniędzy, więc nałogowiec niezależnie od tego, jakimi finansami dysponuje, wszystko przeznacza na gry. Licząc, że im więcej postawi i zainwestuje, tym więcej zyska. Przegrane go nie trapią, bo zawsze znajduje dla nich wytłumaczenie. W stylu gorszego dnia, zdarzeń losowych, zbiegu okoliczności. Wygrane są mu również potrzebne do tego, by czuł się lepszym i wyjątkowym. A wynika to w faktu, że podłożem najczęściej jest zaburzone postrzeganie swojej osoby. Niska samoocena i wiele nieciekawych zdarzeń, jakie miały miejsce w przeszłości. W dzieciństwie oraz wczesnej młodości.

Osobowość hazardzisty – czy można ją zmienić?

Niestety większość uzależnionych od hazardu przejawia tendencje do zaburzeń osobowości, w tym występowania osobowości narcystycznej, która w leczeniu staje się wyzwaniem. „Narcyz” potrzebuje ciągłego uznania, nie widzi żadnego problemu. Jeśli zatem w oczach terapeuty nie znajduje uznania swojej osoby, szybko rezygnuje. Przekonanie, że istnieje problem staje się ogromnym wyzwaniem dla specjalisty.

uzależnienie od hazardu

W zależności od stanu, w jakim jest pacjent można pomóc mu wyjść z nałogu poprzez terapie prowadzone z udziałem psychologa. W warunkach ambulatoryjnych. Przypadki jednak, gdy w grę wchodzą rozmaite zaburzenia, do tego problemy po stronie odmiennych układów w organizmie, a nawet współistnienie innych uzależnień, wymagają leczenia szpitalnego. Na oddziale psychiatrycznym, psychosomatycznym bądź też w specjalnych ośrodkach odwykowych. W leczeniu muszą również uczestniczyć członkowie rodziny. Przede wszystkim wtedy, jeśli swego czasu mimo nie akceptacji, przymykali oko na kolejne pożyczki i pośrednio przyczynili się do powstania długów hazardzisty. Potrzeba jest stworzenia planu realnych spłat, bowiem w pewnym momencie i ten problem rzutuje na kondycję fizyczną oraz psychiczną pacjenta.

Konsekwencje uzależnienia

Ignorowanie problemu prowadzi do znaczącego się jego pogłębienia. Uzależnionego praktycznie nic nie jest w stanie powstrzymać. Ani konsekwencje zdrowotne, problemy w pracy, w życiu osobistym i niemożność nawiązywania zdrowych relacji z otoczeniem. Wkraczanie na drogę przestępczą prowadzi do wyniszczenia, na każdej płaszczyźnie życia. Im szybciej chory zda sobie sprawę z powagi sytuacji i podejmie leczenie, tym większe szanse na wyjście z nałogu. Warto skorzystać z profesjonalnej terapii leczenia uzależnienia od hazardu i zrobić pierwszy krok w stronę wolności.