W którym żłobku dziecko może się rozwijać?

Naturalna ciekawość do poznawania świata jest w każdym z nas, niektórzy z nas już od pierwszych swoich dnia byli zaangażowani w poznanie swojej okolicy intensywnie wpatrując się w obiekt, który wzbudzał w nich największe w chwili obecnej zainteresowanie.

Żłobek przyjazny dzieciom i rodzicom

Poczucie zainteresowania otoczeniem rośnie wraz z wiekiem, małe dzieci mogą zadawać swoim bliskim nawet do kilkuset pytań dziennie, nie zawsze oczekują odpowiedzi, a warto także zauważyć, że nie na wszystkie z nich rodzice maluchów są w stanie odpowiedzieć – być może nie znają odpowiedzi, być nie może nie chcą jej udzielić z jakiegoś powodu, a możliwe jest również to, że odpowiedź będzie dla dziecka niezrozumiała, pewna wiedza jest bowiem zarezerwowana tylko dla osób w pewnym wieku, zresztą z czasem dziecko samo może odkryć rozwiązanie tajemnicy. Posyłając małe dziecko do żłobka można sprawić, że ciekawość, która siedzi w nim, będzie jeszcze szybciej się rozwijać, a już na pewno żłobek Kanie zapewni małym dzieciom odpowiedzi jakich oczekują. Rozwój małego dziecka wiąże się z pokazywaniem mu świata, w którym się wychowuje, dzieci chcą wiedzieć wszystko, gdyż każdego dnia spotykają się z czymś, co jest dla nich zupełną nowością, nie rozumieją ich, często także nie potrafią zaakceptować.

Czy żłobek może dać opiekunom satysfakcję?

Zrozumienie swojego dziecka może dać rodzicom wielką satysfakcję. Powiększy się ona jeszcze, kiedy zauważymy że dziecko zrozumiało treści przesyłane właśnie do niego, a zdobytą wiedzę stara się wykorzystać w praktyce. Oczywiście niektóre z maluchów znajdujących się w żłobku wciąż nie są niczego świadome, ponieważ często jeszcze nie mówią, nie chodzą, a większość czasu poświęcają na spanie, jednakże w żłobku można także znaleźć maluchów do trzeciego roku życia – takie młode osoby często są ciekawe wszystkiego, w dodatku są bardzo rozmowne.