Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Wesele w rustykalnym stylu

Wesele w rustykalnym stylu

Ślub i wesele w stylu rustykalnym, których stylistyka zawsze nawiązuje do natury oraz wiejskich klimatów, stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Królują motywy roślinne i naturalne materiały. W miejsce tradycyjnych imprez lub tych w bardziej podniosłych, pary młode stawiają na pełną swobodę i naturalność. Styl ten jest widoczny we wszystkich elementach wesela, zaczynając od ubioru, poprzez papeterię i dodatki, na dekoracjach kończąc. Jest odpowiedzią na potrzebę tych osób, które powszechnie wyglądających wesel nie lubią, a cenią sobie naturalność i prostotę.

Czym charakteryzuje się styl rustykalny?

To przede wszystkim pochwała natury i wykorzystanie elementów, które na myśl przywodzą las, łąkę oraz spokojną wieś. Jest to styl któremu obcy jest weselny splendor w postaci wszechobecnych kryształków oraz sukienek księżniczek. Dominuje tu pełna swoboda, lekkość oraz naturalność.

Wybór odpowiedniej lokalizacji na wesele w stylu rustykalnym zawsze determinowany jest przez jego styl jak i wygląd. Para najczęściej chce zachować spójność wszystkich obecnych tam elementów uroczystości, dlatego też szuka miejsca, które będzie najbardziej dopasowane do  wystroju rustykalnego.

Jeśli zdecydowaliście się na ślub kościelny i nie jesteście przywiązani do konkretnej parafii, warto rozejrzeć się za takim kościołem, którego zabudowa będzie choć trochę nawiązywała do wiejskich, cudownie sielskich klimatów. Najczęściej znajdziecie je w małych miejscowościach gdzieś za miastem, a udekorować je można polnymi kwiatami oraz kolorowymi wstążkami, co w zupełności nam powinno wystarczyć.

krążki drewniane

 

Jeśli natomiast planujecie ślub cywilny, pomyślcie o ślubie w plenerze, który możecie zorganizować przykładowo w miejscu z pięknym widokiem na jezioro czy też las, w towarzystwie przyjemnych odgłosów natury, na świeżym powietrzu. Niestety nasz polski klimat nie daje gwarancji ładnej pogody nawet latem, dlatego też warto mieć plan B i przykładowo przygotować zadaszenie na wypadek deszczu lub też uzgodnić z właścicielem lokalu, w którym odbędzie się takie wesele, czy udostępni Wam ewentualnie miejsce na ślub.

Doskonałe wesele w stylu rustykalnym powinno odbywać się w stodole, dworku albo też plenerze i koniecznie blisko natury, ponieważ wśród ciszy i spokoju, w pobliżu lasu czy też łąki. Sala powinna być wyposażona w drewniane stoły i krzesła, oraz w koronkowe lub nawet wzorzyste obrusy, bieżniki i serwetki.

Idealna dekoracja

Być może wielu gościom wyda się to kontrowersyjne, ale takie wesela wyglądają świetnie nawet, jeśli zdecydujecie się nie położyć na stołach żadnych obrusów czy też bieżników, pod warunkiem, że będą one drewniane. Krzesła możecie udekorować świeżo zebranymi gałązkami, kwiatkami oraz wstążkami. Ładnie wyglądają girlandy oraz rozwieszone lampki, które nadają całemu przyjęciu wyjątkowego charakteru.

W bardzo wielu miejscach możemy kupić plastry i krążki wykonane z drewna, które łatwo można wykorzystać do zrobienia mniej lub bardziej ekstrawaganckich podstawek i podkładek. Efektownie wyglądają na nich różnego rodzaju świeczki w szklanych lampionach, a także słoiczki i butelki ze świecami. Sklejając ze sobą parę krążków, stworzymy oryginalną paterę na desery i ciasta. Tego typu dekorację znajdziemy w sklepie internetowym PlastryzDrewna24.pl.

Do tego proste bukieciki wykonane kwiatów i mamy gotową dekorację weselną. Drewniane krążki świetnie sprawdzą się również jako podstawki pod obrączki w trakcie składania przysięgi. Można je nawet obłożyć leśnym mchem co dodatkowo spotęguje rustykalny efekt. Możliwości jest bardzo wiele, a ogranicza was jedynie wasza wyobraźnia.