Władysławowo – co można odwiedzić zimą?

Władysławowo jest niewielkim miasteczkiem położonym między Jastarnią a Jastrzębią Górą. Jego położenie nad samym morzem przyciąga co roku tysiące turystów ze względu na najpiękniejsze i największe plaże na polskim wybrzeżu. Oprócz nich oferuje ono przybyszom dorosłym i dzieciom moc innych atrakcji.

Kilka słów o historii miasta

Historia miasta sięga XIV wieku, a jego rozkwit przypada na wiek XVII, kiedy w Rzeczpospolitej  panował król Władysława IV. Dzięki niemu wzniesiono tutaj dwa forty obronne o nazwie Władysławów i Kazimierzów. Do XX wieku nazywano to miejsce Wielką Wsią. Rozkwit miasta przypadł na okres dwudziestolecia międzywojennego, kiedy powstał tu port rybacki i stacja kolejowa. Swoją dzisiejszą nazwę Władysławowo otrzymało w XX wieku na część swojego fundatora króla Władysława IV, zaś prawa miejskie w 1963 roku. Współcześnie natomiast stało się jedną z ulubionych miejscowości urlopowych Polaków.

Czy warto odwiedzić Władysławowo zimą?

Wyjazd do Władysławowa zimą to doskonały pomysł na oderwanie się od codziennych problemów i relaks. Turyści w tym okresie mogą liczyć na ciszę i spokój, a także zdecydowanie niższe ceny pensjonatów, pokoi i apartamentów, dzięki czemu mogą sporo zaoszczędzić. Pobyt we Władysławowie zimą może być równie interesujący. Morze o tej porze roku stanowi niezwykły widok. Turyści unikną tłumów, które oblegają w sezonie  plaże i inne ciekawe miejsca Władysławowa. Przeciskanie się wśród ludzi z reguły bywa męczące i zniechęca wielu z nas do pobytu w okresie wakacyjnym w najbardziej uczęszczanych miejscowościach polskiego wybrzeża. Kameralna atmosfera zimowego Władysławowa zachęci wielu turystów do odwiedzenia miejscowości w tym okresie. Dodatkowym atutem jest zwiększona o tej porze roku ilość jodu w powietrzu, co ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, szczególnie w przypadku jakichkolwiek problemów z górnymi drogami oddechowymi. Poza tym najwięcej bursztynu znajduje się na plażach właśnie zimą, co ucieszy poszukiwaczy najcenniejszego kruszcu polskiego wybrzeża.

Jakie atrakcje zimą oferuje Władysławowo?

Zimą nadmorskie miejscowości w tym również Władysławowo oferuje turystom szereg przeróżnych atrakcji. Osoby preferujące aktywne spędzanie wolnego czasu ucieszy możliwość uprawianie biegów, pieszych wędrówek, a także morsowania, czy nurkowania w Bałtyku. Karmienie mew na plaży będzie niezapomnianą atrakcją dla dzieci. Poza tym turyści mogą skorzystać z rejsów statkiem, co zapewni niezapomniane wrażenia i doskonałą zabawę.

Port rybacki we Władysławowie?

Port rybacki we Władysławowie jest największym tego typu obiektem nad Bałtykiem. Został zbudowany jeszcze przed II wojną światową w latach 1935 – 1938. Znajdują tu swoją bazę i schronienie przede wszystkim  kutry rybackie. Bardzo wiele jednostek korzysta z niego w celu uzyskania kompleksowej obsługi polegającej na naprawach, uzupełnieniu paliwa. Warto wybrać się na spacer do tego wyjątkowego miejsca również w okresie zimowym, gdyż oblodzone kutry rybackie są atrakcją dla turystów, szczególnie dzieci. Jak się okazuje nadmorska część miast zachwyca turystów również zimą.

Aleja Gwiazd Sportu

Na szczególną uwagę turystów przybywających do Władysławowa również zimą zasługuje Aleja Gwiazd Sportu. To największa jego atrakcja. Mają tu swoje gwiazdy najbardziej zasłużeni sportowcy. Powstała ona w 2000 roku w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, gdzie wielu polskich sportowców przygotowywało się do najważniejszych zawodów, w tym także olimpijskich. Spacer promenadą pozwoli poznać turystom historię polskiego sportu i nazwiska najwybitniejszych Polaków – mistrzów w swoich dyscyplinach. Uhonorowano w ten sposób kilkudziesięciu sportowców i co roku  gwiazdozbiór powiększa się o nowe nazwiska.

Jakie noclegi można znaleźć we Władysławowie?

Władysławowo dysponuje bogatą bazą turystyczną. W wyszukiwarce internetowej fajnewczasy.pl znajdziemy najciekawsze oferty noclegów we Władysławowie. Można wybrać mnóstwo pokoi gościnnych, domków całorocznych, apartamentów o zróżnicowanym standardzie, dlatego każdy z zainteresowanych ich wynajęciem w okresie zimowych znajdzie coś dla siebie.