Wszystko o wiatach garażowych

Wiaty garażowe to wolnostojące garaże, które możemy zamówić i ulokować w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Możemy rozróżnić ich kilka rodzajów, które charakteryzują się różnym rozstrzałem cenowym oraz materiałami, metodą wykonania, a także trwałością. Warto zapoznać się z bieżącą ofertą takich wiat, ponieważ umożliwi to najlepszy wybór produktu w stosunku do naszych potrzeb.

Wiata stalowa czy garaż z blachy drewnopodobnej?

Osoby, którym zależy na wyjątkowej estetyce, ale też funkcjonalności — mogą zdecydować się na zakup garażu z blachy drewnopodobnej. To garaże blaszane, które łączą ze sobą niebywałą funkcjonalność, dobrą cenę, ale też sprzyjającą estetykę. Doskonale sprawdzą się w przestrzeniach ogrodowych. Konstrukcja takiego garażu jest w całości wzmocniona przy pomocy profili zamkniętych — tak zwanych kwadratowych rur. Podstawowym materiałem budulcowym, który stosowany jest w konstruowaniu ścian, stanowi profil 30 na 40 oraz 30 na 30. Konstrukcja dachu tworzona jest z profili o wymiarach 30 na 50 oraz 40 na 60. Zastosowane materiały sprawiają, że szkielet garażu zyskuje znacznie większą sztywność oraz wytrzymałość, niż odbywa się to w przypadku klasycznych blaszaków kątowych. Wiaty i garaże, w których konstrukcji użyto profili zamkniętych są znacznie prostsze do ocieplenia. Aby uzyskać łatwozmywalną powierzchnię wewnętrznych ścian — możemy wyłożyć blachą również ściany wewnętrzne. Ten patent stosuje się głównie w warsztatach samochodowych oraz myjniach. Po obłożeniu blaszaka styropianem i otynkowaniu go — uzyskujemy efekt budynku murowanego.

Garaże z blachy drewnopodobnej to produkty o wysokich walorach estetycznych i pełnej funkcjonalności garażu.

Garaże akrylowe

W przypadku garaży akrylowych konstrukcja wykonana jest z kątowników oraz ceowników zimnogiętych. Ich przekroje występują w rzędach wielkości od 25 do 45 mm, a grubość ścianki wynosi 2 milimetry. W przypadku typowych konstrukcji stosuje się wzmocnienie dachów, drzwi oraz bram przy pomocy profili zamkniętych przy użyciu właściwych sobie przekrojów. Szkielet konstrukcji zabezpiecza się wstępnie przemysłową farbą w kolorze brązowym. Do szkieletu zamocowana przy pomocy nitów jest blacha akrylowa. W stałej ofercie dostępnych jest wiele kolorów z palety barw RAL. Konstrukcja dachu wykonana jest z belek o profilach zamkniętych 30 na 50 oraz 40 na 60. Poszycie dachu zrobiono z blachy trapezowej T-14.

Garaże akrylowe zyskują coraz bardziej na popularności – szczególnie w rozwiązaniach dla klientów indywidualnych.

wiata

Garaże blaszane z zadaszeniem

Wyjątkowo funkcjonalnymi okazują się wiaty garażowe z dodatkowym zadaszeniem. Taka konstrukcja znajduje szczególnie szerokie zastosowanie w przypadku gospodarstw rolnych, gdzie potrzebna jest przestrzeń na schowanie maszyn rolniczych oraz wiaty, pod którą możemy umieścić przedmioty, które nie powinny zamoknąć. W przypadku takich garaży zastosowano standardową konstrukcje, którą wzmocniono profilami zamkniętymi. Takie połączenie pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania oraz zachowanie wielu cech garażu.

Istnieje wiele rodzajów wiat garażowych, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach — standardowo jako garaże, ale też w ogrodnictwie, rolnictwie, budowlance. Wszystko zależne jest od naszych potrzeb. Wiaty garażowe to przede wszystkim dodatkowe przestrzenie magazynowe, które dzięki rozwojowi dostępności i technologii pozwalają na różnorakie ich modyfikowanie. Mogą także pełnić funkcję domku na narzędzia ogrodowe, a jednocześnie zadaszenia auta. Garaż możemy odpowiednio spersonalizować — dobierając kolory, kształty, ilość drzwi, okien. Jak i modyfikując jego wielkość, ocieplając go i dodając wiele innych elementów. Garaże blaszane i wiaty garażowe to doskonały sposób na szybkie wykonanie dodatkowej przestrzeni, która pozwoli nam na zachowanie estetyki obejścia czy placu z jednoczesnym zachowanie funkcjonalności. Garaże i wiaty garażowe to doskonały wybór w każdej sytuacji.

Wiaty przydają się przede wszystkim do intensywnego, codziennego użytkowania.